Споделена история от Тинейджърски

Много срамежлива
Здравейте, пиша тук, защото искам съвет. Аз съм момиче на 15 и съм малко по затворена, по скоро срамежлива, но не към всички. Например имам 5-6 приятели, които са наистина истински от тези на които мога да им споделя всичко и към останалите например от класа си не съм затворена общо взето не съм затворена към всички не само от класа говоря, а само към тези които са по надути и към момчетата. Не знам как, преди не бях изобщо така, но от както порастнах малко и започнах да ставам много срамежлива. Например не обичам да ходя на кафе, защото ме е срам, че някое момче, което е приятел на моя приятелка ще ме заговори, понеже както казах съм станала много срамежлива и просто почвам да говоря абсолютни глупости и се излагам много и не искам това да се случва. Не обичам и да ходя и по купони и дискотеки, поради същите причини, защото все ме е срам от нещо. Аз не съм грозна, нито дебела много хора са ми казвали, че съм хубава и имам хубаво тяло, аз не се притеснявам от външния си вид а от това че ще се изложа с държанието си, защото както казах като се притесня говоря глупости. А с останалите, защото не от всички се притеснявам, с останалите си говоря най-спокойно и съм си супер и когато не се притеснявам съм си и забавна и ме харесват но не към всички съм така и искам по някакъв начин просто да спра да се притеснявам така от някои и да не се излагам, но просто не знам как да направя това.

Коментари

1.   Приеми се такава, каквато си. Няма да е особено лесно, но се опитай! :) Така ще се примириш с това, че си срамежлива и всъщност притесненията ти ще намалеят. Като се харесваш такъв какъвто си, ще имаш и повече самочувствие. Заеби мнението на хората, заеби надутите, които впрочем и аз не харесвам, поради простата причина, че всички сме равни и никой не е нещо повече от другия. Предимно това са курвички и простаци без никаква цел в живота. :) Да не ти пука накратко!

2.   Леле все едно описа мен. Преди бях същата, но само едно мога да ти кажа опитаи се да се отпуснеш и малко по малко ще свикнеш и няма да те е срам. Излизаи запознаваи се с нови хора няма лошо. Хаха и аз говоря глупости само и всички мой фр и аз се смеем на тъпотиите който казвам и правя, но съм си такава няма да се променя, но и защо ми е. Започваи да излизаш, бъди себе си, говори каквото искаш и не се притесняваи. Като започнеш да илизаш и като общуваш малко по малко ще свикнеш.

3.   Същатата съм. И аз не знам какво да правя.

4.   За да се отпуснеш трябва да започнеш лека полека. Например първо се опитай да вземеш думата и да изкажеш мнение, после пред всички разкажи някоя забавна история или виц, бъди себе си и не немисли как ще изглеждаш в очите на другите. Повечето хора като теб също се замислят как реагират другите, но знаят как да се отпуснат. Ако някой нещо се опитва да ти се подиграва или да те саботира докато си с връстниците си, то най вериятно го прави от някаква завист, така че не търси винаги коя дума отпред ли, отзад ли да стои, правилен словоред, и въобще не се замисляй толкова, докато говориш или правиш нещо с връстниците си дали е правилно в тяхните очи. Бъди себе си и се забавлявай, не си на изпит, забавляваш ли се винаги че има хора около тебе които да ти вярват и да те подкрепят

5.   Здрасти незнам как се казваш но знам какво ти е. Преди няколко години и аз бях в подобно състояние като теб без много приятели. Опитвах се да се запозная с нови хора но и аз като теб тогава бях ужасно срамежлив.
Ако имаш желание за нови запознанства може да се запознаем...

М:17

6.   От авторката

Всъщност не съм както казах към всички срамежлива, по скоро се притеснявам най-вече към надутите с по-голямо самочувствие и за момчетата става въпрос също, защото с някои си говоря нормално дори и сега да се запознаваме, но пак леко се притеснявам де. Странно е, че преди изобщо не бях такава просто изведнъж станах така. Преди сама аз ходих и се запознавах с всички, а сега не искам толкова много да се запознавам и изведнъж станах такава. Това не ми харесва, защото като изляза и като така или мълча само след като не се познавам с този човек и не мога да си кажа нищо с него, но сме в една компания или като говоря глупости и се излагам. И попринцип аз си излизам всеки ден не си стоя в къщи, ама ей така не искам на кафе обичам да ходя все там където няма толкова много хора. Една приятелка ми каза, че е от пубертета и ще го израста и искренно се надявам на това. Благодаря много за съветите на всички и ще се опитам да се поотпусна, макар че аз пробвам и искам да го направя ама не знам защо не се получава. И досега съм имала няколко гаджета ама то това детска любов така да се каже и сега съм почти на 16 и нямам от доста време и се притеснявам, че никога няма да си намеря и все ще съм си сама :(( И от скоро се замислих, че вече и със старите си приятели от детството не излизаме вече и не общуваме всеки си има компания и приятели и като се замисля имам само тези няколко приятели, но наистина са истински което е най-важното, аз много ги ценя разбира се, но като се замисля ако не мога да излизам с тези няколко човека ако те не могат аз няма с кой друг да изляза вече. Но пък всъщност всеки има по толкова аз не искам повече просто че ако не излизам с тях няма с кой друг, но пък и живота е пред мен и тепърва ще се запознавам с нови хора все ще намеря приятели, като тези които сега имам и няма да съм сама нали така..

7.   От авторката

Всъщност не съм както казах към всички срамежлива, по скоро се притеснявам най-вече към надутите с по-голямо самочувствие и за момчетата става въпрос също, защото с някои си говоря нормално дори и сега да се запознаваме, но пак леко се притеснявам де. Странно е, че преди изобщо не бях такава просто изведнъж станах така. Преди сама аз ходих и се запознавах с всички, а сега не искам толкова много да се запознавам и изведнъж станах такава. Това не ми харесва, защото като изляза и като така или мълча само след като не се познавам с този човек и не мога да си кажа нищо с него, но сме в една компания или като говоря глупости и се излагам. И попринцип аз си излизам всеки ден не си стоя в къщи, ама ей така не искам на кафе обичам да ходя все там където няма толкова много хора. Една приятелка ми каза, че е от пубертета и ще го израста и искренно се надявам на това. Благодаря много за съветите на всички и ще се опитам да се поотпусна, макар че аз пробвам и искам да го направя ама не знам защо не се получава. И досега съм имала няколко гаджета ама то това детска любов така да се каже и сега съм почти на 16 и нямам от доста време и се притеснявам, че никога няма да си намеря и все ще съм си сама :(( И от скоро се замислих, че вече и със старите си приятели от детството не излизаме вече и не общуваме всеки си има компания и приятели и като се замисля имам само тези няколко приятели, но наистина са истински което е най-важното, аз много ги ценя разбира се, но като се замисля ако не мога да излизам с тези няколко човека ако те не могат аз няма с кой друг да изляза вече. Но пък всъщност всеки има по толкова аз не искам повече просто че ако не излизам с тях няма с кой друг, но пък и живота е пред мен и тепърва ще се запознавам с нови хора все ще намеря приятели, като тези които сега имам и няма да съм сама нали така..

8.   И аз съм същата, но вече чувствам и, че нямам никакви преиятели.... :(

11.   И аз съм така. И започвам да се боря. Не забравяй да не се предаваш. Цени хубавите си качества. Ако не можеш да си самоуверена, играй че си. Ще помогне. Говори спокойно, гледай хората в очите и НИКОГА НЕ СЕ ПРЕДАВАЙ, НИКОГА! Запомни:докато сама не си вдигнеш цената, никой няма да те цени. Късмет, и пожелай доза и на мен. Аз също започвам да се боря.