Споделена история от Тинейджърски

Един ден без мобилен телефон.
Здравейте!
Моля редакторите да публикуват историята ми. Искам да променя мисленето на тинейджърите.
Откакто новите смартфони се появиха на този свят, са погълнали обществото. Всеки върви втренчен в телефона. Признавам, че и аз също не се лишавам, но се опитвам да се ограничавам.
Ние не осъзнаваме, че смартфоните са много вредни. Все пак и преди да се появят пак е имало живот. Можем да живеем и без смартфони!
Един ден се събудих и просто реших да си изключа телефона. И ефекта беше просто уникален. Има достатъчни хобита, които всеки може да си измисли. Та да се върнем....
Реших да изляза, да се разходя сред природата.
Препоръчвам това на всеки. Разходете се, гответе, спортувайте, четете книги! Опитайте се да помислите и за хората, които са се забавлявали истински и без телефони.
Дано ви е харесало, и да разберете смисъла на темата. :)

Коментари

1.   Чудесна тема за съжаление вече и децата се зомбираха. Преди около 2 седмици гледам в кварталната градинка до училището 2 момченца 2 или 3 клас някъде си играят на дърво. Дотук добре в един момент слязоха и се забучиха в телефоните. И то не какви да е ами Галаксита. Останах в потрес кам може да купиш на дете телефон за 1000лв., а уж по закон в училище не дават телефон над 50 лв. Наскоро пък един татко писа тук, че искал да купи на 5 годишното си дете таблет. Останах в потрес. И аз, като теб гледам да не прекалявам излизам навън, карам колело.

2.   Миличка извинявай но ти в кой век живееш? Вярно е права си, но а съм на 34 и без телефон не мога и 1 час! Той е поратлът ми към всичко! И двете ми деца имат смарфони който не се отделят от тях! Мила живей защото като порастнеш няма да имаш толко време за всичко и с телефона ще се свързваш със света! Бъди като другите!

4.   Винаги съм се чудел какво чак толкова има в тези телефони, та чак някои да се блъскат в мен, вперили жаден и празен поглед в тези мъртви играчки. Това е абсолютна измама, мили хора, осъзнайте се, Матрицата чрез тях ви владее напълно.
Един ден ей така просто за идеята тествах един телефон с радиестезично махало-резултатите бяха УЖАСЯВАЩИ. Стойте възможно по-далеко от това нещо и го ползвайте само в случай на необходимост.
Аз например с удоволствие работя в градинката си на двора и майсторя разни интересни неща, имам и други хобита, чета книги.
Не държа да си налагам мнението, но според мен това изобретение бавно, но сигурно заробва или по-скоро загробва човека.

5.   мдааа, с една приятелка не се бяхме виждали близо 4 години, разбрахме се тя да дойде в моя град да прекара 5 дена. Ми тя постоянно си ровеше в телефона. Говорихме си първия ден и след това като го лапна тоз телефон все едно бях с глух и ням човек. Много ми стана тъжно.
Честно казано от тук нататък като съм с някого който постоянно си рови в телефона ще го навиквам, че не е възпитано и определено ще правя забележка. Доста е тъпо.

6.   Аз пък не мога да ви разбера всички какво толкова не можете без телефони и компютри? Аз лично използвам компютър само когато нямам наистина какво да правя и не виждам какво толкова интересно има във Фейсбук - пълна тъпотия. А телефон пък - изобщо нямам интернет на него, използвам го за снимки и разговори, но мога и изобщо да не го използвам. Единственото нещо с което съм свикнала от малка и не мога без него е телевизора.

7.   Към номер 2 -Госпожо, и Вие одобрявате това децата ви нон стоп да вперени в телефона? „Браво ” на Вас после да не се оплаквате, че заради телефоните си не слушат и не внимават в час.

8.   Не ден - месец! Един ден е нищо.

9.   От Автора:
Много се радвам, че подкрепяте тезата ми.

10.   От Автора:
Много се радвам,че подкрепяте тезата ми.

11.   До номер 2:
От това, което сте написали веднага разбирам, че не сте от най-интелигентните и мислещи хора. Нека да се аргументирам.
Умните хора не биха си пропилявали времето в интернет, те са запознати, че смартфони вредят на мозъчните клетки също така може да се стигне и до рак на мозъка. Иначе когато децата ви се разболяват от болести причинени от компютрите и телефоните се оплаквате и ревете, но не осъзнавате, че вие родителите сте виновни, защото им ги купувате.
Така, че никой да не ми обяснява колко хубави са били, розово, червени, бели всичките са вредни и дори не го осъзнавате :)

13.   Разбирам много добре тезата ти авторе, но мисля че както твоят избор си е твой, така всеки има глава на раменете си и има право на свой избор. Няма нищо лошо в избора ти, но е лошо да се мъчиш да караш хората да правят като теб, все едно твоето решение е най-правилно. То е правилно но е правилно само за теб, другите хора решават какво е правилно за тях.

14.   Номер 2 като толкова не се отделяш от интернет няма лошо, ама вземи да прочетеш нещо полезно и се научи да пишеш грамотно.
След това давай акъли :)

15.   До номер 13:

Целта ми съвсем не е такава.
Исках да споделя какво може да се прави без телефоните. И, че може да се живее и без тях. Какви тежки болести могат да причинят. И те сами да изберат по-добрия избор за себе си. Тази тема не я пиша, за да "накарам" някого, а те сами да размислят :) Иначе да всеки гледа себе си.

16.   Дабе да!

17.   Аз имам айфон 7с

18.   До 17 много ни боли къв телефон имаш.. а към авторката... не е нужно да го изключваш... просто го взимай в себе сш за да поддържаш връзка с близките. Аз като съм навън с приятеля ми не го пипам освен ако не ми звъннат или не трябва аз да звънна... караме колело слушаме музика мотор караме също... нещо което да е НАВЪН!

19.   И аз имам смартфон, но не съм постоянно зомбирана в него. Новите технологиии си имат и предимства. Естествено, че със всяко нещо, когато се прекали, ефектът е обратен. Както се казва, дозата прави отровата.