Споделена история от Тинейджърски

Как да постъпя в такъв момент ?
Историята е следната. Има едно момче с което не се познаваме, но често се засичаме в училище. Един ден той просто дойде и ми каза, че ме харесва. Не знаех как да реагирам, дори не предполагах, че ще ще каже нещо подобно. Когато каза това, дори не го погледнах. Тръгнах и не казах нищо.Сигурно се чудите дали го харесвам. Не го харесвам, но бих могла да му дам шанс да се опознаем. Мисля си обаче, че доста го отблъснах, с това, че не реагирах по никакъв начин, но пък как трябваше да реагирам, просто идва и ми казва, че ме харесва, а аз дори и името му не знам. Мина някъде около седмица, и не сме се засичали повече. Понякога си мисля, че го е казал на шега. Не знам аз ли сгреших като не направих нищо, той ли го каза просто така, не знам дали съм го отблъснала и какво всъшност очаква от мен. Вие как бихте постъпили в него момент на мое място ? Искам да ви помоля за съвет, дали да изчакам той да ме потърси пак или аз да отида и да му кажа как точно стоят нещата... Ще се радвам да напишете своето мнение! Предварително Ви благодаря ! :))

Коментари

1.   На твое място не бих тръгвала с такова момче. Момиче съм, на 21 години и съм си патила от подобна случка когато бях на 16 г. Бях тръгнала с момче на 18, защото той ми приза че ме харесва /а аз го харесах още първия момент/. Минаха няколко седмици и се случи.. после ме заряза и ми каза че не би се получило между нас. Депресирах се за няколко седмици и след това ми мина. Трябва внимателно да внимаваш с когж ходиш! Поздрави.

2.   мисля,че е добре да отидеш и да говориш с него, за да разбереш дали наистина те харесва и дали иска да се опознаете и може да стане нещо между вас :)

3.   Ами сложничко е! Ако се засечете пак .. кажи му поне здрасти и се опитай да се запознаете (дори на бързо). Като се засечете на другия ден питай го дали това което ти е казал е било сериозно. Според това, което отговори или му се извини или не. А ако започваш и ти да го харесваш .. му предложи да излезете да се поопознаете! .. Но мога да ти кажа нещо в което съм напълно убедена! Ако не сте приятели и не се познавате (не се държиш естествено) НИЩО НЯМА ДА СТАНЕ!! Или ако стане то тогава .. ще има голяма дистанция между вас!

4.   Намери скайп или телефон и му напиши нещо от сорта-"Признанието ти ми дойде като гръм от ясно небе,ти си смело момче,щом дойде и ми каза такова нещо ей така ,в очите,но аз съм свенливо и плахо момиче и...за това не отговорих веднага,а пиша тук..."

5.   Поискай скайп и така нататък ...

6.   Намери го, дръпни го на страни и го покани на среща, за де се опознаете по-добре!

7.   Най-добре ти отиди при него и поговорете, защото той едва ли ще го направи. Чесно да ти кажа на твое място сигурно бих реагирала по същия начин. Доколкото разбирам вие дори не се познавате и е доста странно да дойде просто ей така и да ти каже, че те харесва.
Но иначе не бързай да му даваш шанс.. Първо го опознай и чак след това, защото може да се окаже неприятен за теб човек ; )) Айдее успех, каквото и да решиш да направиш {}}

8.   От авторката: Благодаря на всички за времето, което отделяте и за съветите, които ми давате! Някои неща, които прочетох от коментарите ви наистина ми помагат и ме карат да се замисля! :))