Споделена история от Тинейджърски

Влюбен съм в нея от година и пет месеца, а тя просто не ме забелязва
Здравейте,

Не го мислех за добра идея да пиша тук, обаче наистина се оказах в пълна безизходица. Аз съм момче, 9. клас, и откакто съм в ново училище, тоест от 8. клас, харесвам едно момиче. Тя е с една година по-голяма от мен, което може би също оказва влияние. Запознахме се случайно в началото на миналата учебна година и оттогава аз просто съм лудо влюбен в нея. Досега изпуснах много шансове да и го кажа или покажа, например няколко пъти я бях виждал в метрото миналата година, обаче не се осмелих да отида при нея, после реших, че по фейса трябва да и кажа, че я харесвам, но тя ме отряза отвсякъде. Това беше през март 2015, от тогава тя смени няколко момчета и това много ме нарани, просто не мога да я гледам с други, настръхвам, когато я видя и не знам какво да направя. И в момента си има гадже и аз съм решил да не правя номера и интриги за да ги разделям, защото просто това не съм аз, просто не мога. Всеки ден я виждам и просто полудявам, промяната в мене е видима, нито мога да се концентрирам върху учене, нито върху нищо. Особено ми е тежко, когато една приятелка изрови от някъде чатове, в които тя беше споделила на друго момче, че съжалява, че ме познава и че не иска да има нищо общо с мен. От тогава всяка вечер стоя и я чакам след училище в метрото. Даа, сигурно съм тотално изперкал и ненормален, това вече го разбрах, просто не зная как да постъпя от тук нататък, моля ви се дайте някакви съвети дали сте били в подобна ситуация и какво сте направили тогава, но по възможност не казвайте да я оставя, защото не ме заслужава и такива неща: ОПИТАХ СЕ, НО НЕ СЕ ПОЛУЧАВА. Просто съм твърде влюбен и спешно се нуждая от съвет.

Коментари

1.   О боже, не мога да разбера такива, като теб. МОМИЧЕТО НЕ ТЕ ХАРЕСВА остави я намира. Никакъв не си и, и не ти дължи нищо. Просто се примири. Като не си и приятен това е. Няма какво да се прави.

2.   Номер 1, любовта не е свързана с логика и разбиране. Но иначе си прав- колкото и болезнена да е истината, тя е че момичето не ти се кефи! Просто го приеми. Ясно е че няма да се пребориш с чувствата си така лесно, но с времето нещата ще се променят, ще видиш. Бъди силен. Не си единствен.

3.   Щом не те харесва няма смисъл да и се буташ така ще я накараш още повече да се отврати от теб! И без това е ясно, като бял ден, че нещата няма да ги бъдат дори за приятелство. Спри да се занимаваш с нея ами се заеми с нещо градивно, а и да не е единствената със сигурност в училището или в квартала има момичета, които биха се радвали да бъдат с теб. Няма смисъл да страдаш за човек, на когото не му пука за теб! Била съм в подобно положение с тази разлика, че той не беше негативно към мен беше една година по -голям и председател на ученическия парламент в училището. След като завърши и замина да учи в друг град все по -малко мислех за него. Сега даже се чудя какво съм му харесвала. След някоя друга година и ти ще се чудиш какво си и намирал. ж. 22

4.   А и щом сменя често момчетата значи е някоя кифла!

5.   Човек не избира към кого да има чувства... просто се откажи, дай шанс на друго момиче и продължи напред. И си прав за едно - не започвай с интриги и номера, защото до никъде няма да стигнеш, пък и е много грозно да го прави това момче/мъж.

6.   Ако искаш нищо силно, не се отказай! Аз съм на този принцип

7.   Номер 6, ти чувал ли си изразa :Насила хубост не става! Не може да я накара да го хареса насила.

8.   Ама както виждаш се измъчва. Казвам му просто, че или трябва да действа или да я остави, но очевидно 2то не е вариянт. Доколкото разбрах дори не се познават толкова добре.. номер 7 откъде знаеш, че няма да стане. Нека пробва пък. Макар че по мое мнение тва момиче не знае какво иска.

9.   7, що пък не? Понякога трябва да отвориш очите на човек, за да види какво изпуска, защото после ще съжалява за пропиления шанс.

10.   Не е твоя човек.

11.   И още нещо по този начин ти се унижаваш.

12.   Не си прав номер 6, и ще ти кажа защо имах в класа момче което си падаше по друга съученичка показваше и го многократно в часовете я прегръщаше до задушаване, носеше и до тях нещата, изпращаше я. Тя обаче го приемаше само като приятел и неведнъж му беше дала да разбере че е така. Един ден най- неочаквано се хвана с друго момче от класа и до ден днешен май още са заедно. Нашият човек му беше криво в началото обаче все пак прие нещата такива каквито са. Иначе щеше да е много грозно да беше тръгнал да прави опити да ги разделя и въпреки че си има приятел да продължи да я преследва. Имах и една приятелка преди която винаги щом някой скъсаше с нея по простата причина че беше много обсебваща тя започваше да настоява на бившите си да им пише гадни смс - и и щам я блокираха да си прави нови профили. Дори и аз като съм се карала с нея пак го е правила не можеше да разбере че повече не я искам в живота си. Последният път вече се консултирах с адвокат и подадох жалба в прокуратурата разпечатвайки всички съобщения от нея. Да чукна на дърво 2 месеца оттогава не съм я виждала и чувала. Та искам да ти кажа че понякога да се бориш за някого на когото не му пука за теб и да му се натрапваш си е равносилно на ТОРМОЗ. И ако авторът тръгне да слуша твоите съвети положенията за него ще бъдат няколко приятелят и да го предупреди да не я притеснява или да го ступа, да се оплаче от него на директорът или класната му или да отиде заедно с родителите си в полицията и да подаде жалба срещу него че я притеснява. Да те попитам ти как ще се чувстваш в ситуация в която някой те харесва а ти не го искаш в живота си и какво ще направиш? Мен лично нямаше да ми е приятно някой да ме преследва а аз да не изпитвам нищо към него.

13.   Упоритите успяват ама според мен не си струва тя е кучка що ще казва че не иска да те познава ти нищо лошо не си и направил все пак

14.   Авторът:

Между другото последните дни не знам защо, обаче наистина спрях да мисля за нея. Да обаче имам и няколко въпроса и информации за номер 12: приятелят и няма да ме ступа, защото не може да го направи, ще му е трудно, обаче аз няма да позволя да се стигне до бой. И защо да е тормоз: тоест това не е тормоз, тормоз означава да ходя да и звъня на вратата или да я бия, не съм направил нито едно от двете, чакането в метрото не е тормоз точно защото е само чакане, а не причакване. Колкото до ситуацията, когато някой ме преследва и на мене не ми е приятно: няма да направя може би нищо просто защото ще разбера другия човек и може би ще изчакам да му мине или ще се опитам да поговоря с него по въпроса, кой знае, след като ме следва, може и наистина да се окаже свестен и да му дам шанс, но аз самият май започнах да схващам, че точно това момиче не е момичето за мен

15.   Он номер 6. Никъде не съм написала да и се натрапва просто понякога момичетата се правят, че нямат интерес, но н същото време им е приятно да бъдат ухажвани и забелязвани. Доколкото разбирам авторът си пада срамежлив, затова ако наистина толкова иска момичето, нека пробва отново. Да се опознаят, щото разбрах че не се и познават много добре. А пък ако тя отново не го оцени, тогава да си обира крушите и тва е. Няма кво да говорим повече. Или действа или се чуди цял живот какво е щяло аджеба да стане ако беше опитал. Тъпото е че и е казал по фейсбук, ако беше наживо повярвай ми щеше да има различна реакция. Вероятно сега го смята за някакъв страхливец.

16.   Здравей :) Мисля, че за да промениш нещо в тази ситуация, трябва да започнеш от себе си. Отдели време и средства и започни да тренираш, за да направиш яко тяло, започни да си пишеш с повечко момичета, излизай по-често, в училище просто разговаряй с повечко народ, за да не мислиш за нея. Пускай забавни статуси във фб и бъди по-активен, смисъл харесвай на най-различни момичета, искай да те тагват на разни готини мацки, на нея - игнор. Въобще, забавлявай се и спортувай. Доколкото схванах, не си и досаждал излишно, просто си я обожавал от разстояние, а тя е явно грубиянка и меко казано с не особен висок морал, за да се изказва так зад гърба ти и да сменя момчета през 2 месеца. Дай си срок 3 месеца за всичко това, което те карам да правиш и след 3 месеца виж дали още мислиш, че си заслужава унижението да търпиш отрицателно отношение.

17.   Хора, идея си нямате колко ми помогнахте досега!! От две седмици мисля значително по-малко за нея и даже не ми пука когато ги виждам с приятеля и! Вече дори се въздържам да слизам на ГМ Димитров за да я наблюдавам!! Номер 16: еваларка за супер якото коментарче: аз принципно си пиша с доста момичета и по-голямата част от тях ми имат желязно доверие и всичко ми казват, също така и излизаме, ще те послушам и ще продължа! Номер 6: благодаря ти и на теб - определено разтълкува ситуацията доста правилно и ме накара да поразсъждавам малко и да пробвам още веднъж, е, не се получи, каква изненада само!