Споделена история от Тинейджърски

Избор на нов смартфон
Здравейте, приятели!
Дойде и моят ред да си взема нов смартфон и се двоумя между huawei p8 lite и samsung galaxy s3 neo. И двата телефона са с хубави характеристики доколкото разбирам, но понеже не съм и специалистка за това искам съвет от вас. Кой ще издържи по дълго време без да ми прави проблеми? Трябва ми поне за две години. Понеже съм тийнейджърка ми трябва главно за игри, музика и социалните мрежи. Също ще се радвам да чуя предложенията ви, ако знаете някое друго хубаво телефонче за около 500 лв, не мога да си позволя по-скъпо. Благодаря предварително! Много моля модераторите да одобрят историята ми, защото датата наближава, а аз все още не съм направила своя избор, а няма и къде другаде да се допитам! Отново благодаря!

Коментари

1.   Момиченце за какво да са ти да чъкаш пстоянно фейсбук в час ли? Сега като си го купиш след една година ще излезе нов модел и ще дрънкаш пак на вашите : Искам по - модерен телефон. И аз имам и телефон и таблет, но гледам да се ограничавам колкото мога. Предиш един месец ме зоболя, когато видях 2 момченца от моето училище 2 ри или 3 ти клас, след като се наиграха да се забиват в телефоните. И то не какви да е ами галаксита! Знаеш ли, че има деца, които нямат какво да ядат, а ти си седнала да се оплакваш, че искаш нов телефон тука! Глезла! ж. 22

2.   Самсунг А5. Добра батерия. Съвременен телефон, за работа и забавление.

3.   При избора на телефон трябва да се внимава за процесора предимно. Препоръчвам ти LG G2 много добър телефон е и струва около 300 лв. Хубавото му е че имаш 2 ГБ рам хубав дисплей и си с най-новата версия на андроид. Батерията му е хибридна и държи дълго. Горещо ти препоръчвам G2!!! Или Lenovo P70 и двата телефона са уникални

4.   Взимай samsung galaxy grand prime и не му мисли

5.   Нео-то не ми харесва. Приятеля ми има същия и той си е доволен, но аз не бих си го купила. Самия телефон не прави проблеми, но камерата не ми допада, а също и забива леко на по-тежките игри, да не говоря за батерията която пада много бързо. Самия телефон мен с нищо не ме впечатлява. Хуавей не съм ползвала, но се бях замислила да си го купя, но четох в чужди форуми, че правел доста проблеми... нямам личен опит, за да дам мнение. Понеже и аз ще си сменям телефона съм харесала asus zenfone 2 laser и Lenovo p 70 като втория въпреки, че не ми допада като дизайн, е много добър, но не ми харесва, че батерията на се маха. Разгледай двата модела и си прецени.

6.   Galaxy-то бива, но честно да ти кажа за 350-400 лева можеш да вземеш Motorola Moto G 2015, което особено за теб ще ти върши перфектна работа. Опитмизират му софтуера редовно и като цяло телефончето е идеалка за парите си.

7.   Като не разбирате защо се обаждате... Момичето има бюджет 500лв вие препоръчвате разни галаксита нисък клас. За 520лв можеш да си вземеш LG G3 32gb версия. Страхотен дисплей и камера сменяема батерия и карта с памет. :)

8.   Препоръчвам ти Iphone 5s ili 6, скъпи са да обаче можеш да караш 4-5 години с него и един вид си избиваш парите, така или иначе до 1 година ще ти се развали. Преди само Samsung съм си купувала и не издържа дори година, сега съм с Iphone 6 plus една година вече и не ми е забил дори, батерията е издръжлива. Знам безумно скъпи са но като се замисля поне 5 години ще съм с него а ако сметнеш през две години телефон за 500 лв пак е същото. Сега 5 са по малко, ако си пазиш телефона си заслужава ( ама не да вземеш най скъпия ). На мене ми излезе по евтино, моя тогава беше 1700 лв, в Теленор го имаше с план 1300, поднових си договора но тези пари ги платих на един път, не на вноски защото с лихвата пак стават 1700 долу горе. Ако си вземеш Iphone 5 от теленор ще ти излезе около 500 лв дори по малко. плащаш ги на един път и готово.

9.   Каквото и да правиш, си всеми модел с поне 16 гб памет, ако може дори и с 32.
1 - Какво общо има това с темата?

10.   Какво ли номер 9 виждал ли си по улиците родители да ходят със стари обикновени телефони, а в същото времеж техните отрочета ми ходят с последни модели? Нормално ли е детето да има по -скъп телефон от този на майка си и баща си? Имах съученичка баща и и купи последен модел телефон в 10 клас докато той ходеше с една обикновена Нокиа. И аз съм искала много работи, но понеже знаех положението на нашите не съм се оплаквала. В гимназията бях с най -обикновен Самсунг с капаче. Според мен тийновете трябва да получават такива работи, когато сами се научат да си изкарват парите за тях. Госпожичката автор на темата да не мислиш, че тези 500 лв. ще ги извади от джоба си. Това са парите на техните спечелени с кървав пот на челото за да може на принцесата да и се угоди на капризите!

11.   Вземи си един iPhone 4s и готово!!!

12.   Microsoft Lumia 550

13.   Номер 1, 9.. айде по-полека със злобата тук. Момичето пита за мнение, а ти се нахвърляш. Писнало ми е от такива като теб, които не стига че не помагат, ами и имат нахалството да нападат. Ти познаваш ли лично момичето, че да кажеш заслужило ли е или не? ! Като нямаш какво да кажеш по-добре си запази комплексарските изказвания за себе си. Глезла била, госпожичка била... Смартфоните не се използват само за забавление да те светна. Аз също съм имала в гимназията, ела ако искаш да ти покажа дипломата си. Ако момичето е сериозно и добре възпитано, т. е знае кога и за какво да го използва този телефон, няма да има проблеми. До авторката-ползвала съм много марки телефони, но по отношение на батерията съм най-доволна от iphone. Както са казали и преди мен по-добре си вземи по-стар модел, отколкото да се забиваш с един от тези двата, които си посочила.

14.   Самсунг галакси а3 или а5. Аз лично предпочитам а3, защото е по-удобен за джоб, а а3 е по-голям.

15.   Номер 13, каквото искаш мисли за мен не е нормално детето да има по - скъп телефон от този на родителите си и трябва да е обратното!