Споделена история от Тинейджърски

Обичам го но ако трагнем и скасаме после няма да сме приятели както преди
Ммм аз съм на 14 години. Имам един много добър приятел. С него прекарваме по-голяма част от деня. Той идва в училището ми за да си бобърборим (а той е не учи в моето училище). Постоянно ми звъни да излизаме и дори с минута да закъснея ми се обажда да ми се извини и да ми каже че идва. Често ми прави намеци че си търси гадже на мота възраст. Когато сме на кафе с неговите приятели на вечерта някой от компанията му все ми казва че през цялото време в кафенето ме е гледал. Аз всащност не забелязвам такова нещо. С него все си пищем по Скайп и си барборим и споделяме всичко. Но ако стане дума кой харесва той ми казва че няма да ми каже. И това най-много ме обърква. Истината е че аз имам чувства към него и бих искала да трагна с него...но ме е страх че ако трагнем и после скъсаме може вече да не сме толкова добри приятели както е било преди това. А и може просто да се заблуждавам че той ме харесва и това да са чисто приятелски отношение. Но наистина съм обаркана. Моля ви помогнете...какво да направя ;(

От отчаяното момиче

Коментари

1.   Можеш да му напишеш-"Аз пък харесвам теб!" с изплезена емотиконка накрая.Закачливо и непринудено!И виж как ще реагира-ако е влюбен в теб и се притеснява да ти го каже,ти ще го облекчиш от този товар с това изречение.Ако е приятел-ще кажеш,че го харесваш за приятел,щото е много точен.Ама...eдва ли приятелски мисли му се въртят в главата...

2.   Приятелство може да стане в любов,но любов в приятелство, това вече е рядко срещано явление,трудно се забравя любовта и да остане само приятелството

3.   №2, и какъв е проблема? Ако под "любое" имаш предвид "война" - да, трудно ще се забрави, но по мои наблюдения точно приятелството и взаимното уважение е това, което остава, след като влюбването е попреминало, ако ги е имало отпреди, естествено.

4.   Хммм...едвали е само приятелско отношение. Например аз и моя най-добър приятел се целуваме по бузата, прегръщаме се, излизаме, говорим, но това което ти казваш не ми звучи много приятелско.Предполагам, че е влюбен в теб! Успех!!
Дани*

5.   От автора : Ммм...благодаря за съветите но няма вече смисал. Попитах го и той ми каза че иска да сме само приятели...малко след туй се скарахме защото той заминава. Сдобрихме се де, но той вече е във Варна и няма как да стане нещо дори и да можеше. Но благодаря все пак