Споделена история от Тинейджърски

Писна ми от всички и всичко!
Хора, имам сериозна нужда от съвет. В последно време съм много изнервена. Откачих напълно. Просто ми писна от.. всичко. Писна ми докато ходя по улицата разни селяндури да ми подсвиркват, писна ми от всички онези "чалга диви" и хилядите им копия, писна ми от това, че всеки икса нещо от мен, а съм едва на 15 години. Писна ми от "приятели", които те предават, писна ми от комплексари. Не издържам вече. Какво им става на всички?! Защо не могат да се обличат и държат нормално. Нужно ли е да се събличаш, за да привлечеш вниманието? Толкова ли си тъп? И ми втръсна от онези "купони", на които всички се напиват и пушат на музиката на разни проститутки, които не могат да говорят правилно, но иначе са големите звезди. Нищо не й е наред на тая държава. Като започнем с това, че човекът, които ръководи България е ПОЖАРНИКАР- какво мамка му е това??? Оправлява ни ПОЖАРНИКАР!?!?!? Той има или въобще икономическо образование? А изобщо някакво образование? Говори ли тоя селяндур някакъв език (тъй като българският не му е силната страна..)?! Хора с образование гладуват и се чудят как да преживеят, а разни малоумници се разкарват в джипове. Не казвам, че няма хора, които да работили за това, което имат, но е рядкост. Какво им става на всички? В университетите започнаха да приемат с 2-ки и 3-ки. Не разбирам. Поне знам, че нямам бъдеще тук и при първата си възможност ще се разкарам от тоя ужас, а знаете ли кое е най-хубавото? Не съм само аз. Има още милиони млади хора, които нямат намерение да гладуват и бъхтят, за да са добре разни наркомани.

Ето за това съм направо разбита. Не мога да издържам вече.

Коментари

1.   Щом ти е писнало, прав ти път. Като не ти изнася имигрирай в някоя развита държава и прави пачки по честен и почтенен начин.

2.   Много съм съгласен с теб. напълно права си и за съжаление тендецията е към по-лошо.

3.   Много правилно , подкрепям те . Няма оправия за тази държава ... бягай надалеч , аз също така ще направя.. друг шанс нямаме :(

4.   Здравей :)) искам само да ти кажа че много разумно мислиш !! на тази тема мога да говора с часове , но просто знам че няма смисъл :( .. иначе всичко е толкова окаяно че просто няма на къде повече ;х като започнеш от управляващите докато стигнеш до Обществото в което за жалост ние живеем :( с две думи - без думи !! ;д

5.   Общо взето е така! Но ти се учи и заминавай за чужбина!

7.   Разбирам те и си права да си толкова недоволна и обезверена във всичко в тази държава. Страхотно е това, че си на 15 а разсъждаваш така зряло и не се подвеждаш от простотията. И аз не знам какво им става на хората, аз съм доста по-голяма от теб,на 26 но когато бях на 17 пишех стихове, притчи, имах много силна позиция по всичко което се случваше в България. Бях винаги бунтар, държах да разсъждавам и когато се опитваха да ми казват как да мисля и подтискаха желанието ми да съм различна, се бунтувах. Имах предложения за управлението на страната ни, бях от децата които вярваха че са бъдещето на страната и че сме най-важните, имах големи мечти в България, бях мечтател, приятелите ми се увличаха по мен, защото имах много заряд. Обичах хората и ги оправдавах когато бяха груби, когато се съгласяваха с всичко, когато приемаха живота какъвто е, защото виждах че всеки в живота си има някаква трудност- кой е беден, кой е загубил близък, кой е болен от нещо и...изведнъж се оказа че осъзнах какъв е живота тук, че аз нищо не мога да променя сама. Че на хората не им е много зле, докато не са засегнати пряко и че нищо няма да се промени още много време. И знаеш ли, ще ти кажа същото което ми казваха когато и аз бях на 15, защото ти имаш твоят шанс, направи по-добър избор: животът е пред теб, развивай се заради себе си, заради мечтите си, заради това което искаш да ти се случи, за да си усмихната...ще дойде момент когато ще трябва да решиш дали да останеш в България или не, къде и какво да кандидатстваш. Избери това което мислиш че ще те кара да се чувстваш добре. И...колкото и да ти се иска,, колкото и патриотка да си, знай че страната и хората няма да ги промениш ти, и няма да стане скоро. Всеки трябва да поиска да се променят нещата, да почне от себе си- с това да не хвърля боклук, да не се кефи на мазната чалга, да не мисли само за секс, да е по-добър с хората, да не гледа да прецака другия а как да се справи без да наранява и използва другите. Светът е такъв, защото добрите хора са се свили, а злите, завистливите, наглите и нахалните не се спират пред нищо и никой. Хайде успех и не се трови с кофти мисли, виждай хубавото, ако се вглеждаш в лошото и се опитваш да се бориш, ще се загубиш някъде в борбите, не си струва!

8.   о напълно съм съгласна с теб : ) аз съм по4ти на 13 години и на мен взе да ми писна особено от тия наши ,,приятели,, които когато сме тъжни къде са ??? ако споделим те пък веднага да разкажат на вси4ки ?!

9.   Напълно си права! Аз лично в последно време също се чувствам така. Винаги съм била оптимистка, но когато в училище учителите те затрупват с повече работа отколкото те самите вършат, когато на 15 започнеш да пиеш кафе два пъти дневно, когато на всеки около теб му пука кой бил готин, кой бил смотан, и когато тези ми ти готиняги въртят интриги между себе си, в които намисат всеки и всички (ще речеш, че хората ги интересува кой с кого спал и кой на кого каква снимка пратил, както и кой какво бил вземал), на човек му омръзва. Дори малкото останали приятели понякога те изкарват извън нерви или не намираш време да се видите дори за час. Понякога се чудя кога хората ще разберат, че има много по-важни проблеми от това кой какво казал и направил. Никой ли не забелязва всекидневните убийства, грабежи, войните...

10.   Радвам се , че някой на твоята възраст мисли по този начин :):):)

11.   Съгласен съм напълно.

12.   Напълно съм съгласен с теб . И аз съм на същото мнение а съм на 13. И съм напълно сигурен, че при първа възможност ще се върна в собствената си родина (роден съм в Англия), но въпреки живота в чужбина да изглежда по лек не е така.. Моят вуйчо живее в Ирландия и когато се върне в България казва че няма никакъв смисъл да се оплакваме защото там цените са били 2 по-скъпи. Защо мислите, че народа на България намалява? Много ясно..повечето младежи като мен разбраха това което и ти си разбрала..

А по темата с приятелите никога не се доверявай на който и да е преди да разбереш истинската му същност и няма да съжаляваш.. Спокойно мога да кажа че имам само 1 истински приятел когото знам че когато имам нужда от него той би дошъл веднага да ми помогне.. И аз бих направил същото. Но нека кажа за тези които определено не са добри приятели..

Ето например нося си новия телефон в училище ВОАЛЯ 5 от тези които са ме обиждали преди изведнъж ми започват да ми се мазнят и да ми се правят на най-добри приятели само и само с целта да се докопат до телефона.. Гимназийте... Миналата година 2 от приятелите ми от които единият има само 6 (тук-таме някоя 4-5) а другият имаше повече от 20 двойки само за първия срок.. Отличникът не го приеха в профилираната гимназия а двойкаджията да!?

И започвам да се чудя дали започна корупцията да навлиза и в образованието?!? По новините дават само как са заловили еди кой си мафиот кой известен бил убит и така нататъка ами за тези които боледуват, хилядите хора които умират на ден? Струва ми се че повечето дори не се сещат за тези хорица.. Ами нека се замислим.. Ако бяхме на мястото на бедните хора как бихме се почувствали?!

Сега вместо да пиша в сайта да бях на улицата и да молех хората за малко милостиня? Да не бях ял с дни и да бъркам вместо в хладилника в коша за боклук? Нека хората се замислят... Радвам се че има и други, които мислят като мен. ^-^

13.   Благодаря на всички мнения. Бях забравила за темата, но мнението ми не се е променило. Към номер 12, да, училищата също са подкупни, както и учителите, а и изпитите изтичат предварително, има и слушалки с камери. Всичко е зле (:

14.   Четеш ми думите от устата! И аз съм на същото мнение.. отговорът е много лесен - ИМИГРИРАЙ!! Аз ще направя същото.

15.   Оф тва е България. Аз си изпускам нервите и почвам да креща и да рева. Не е само това. И аз имам нужда от съвет. Майка ми идва всеки петък в училище ама хора тва е всеси петък!! Включително и днес. Нищо не ми е на ред. А съм на 12...
Вече незнам кво да правя. Много ми е тъпо и тъжно и аз незнам защо. Извервена съм много. Това е моля ви помощ!

16.   И аз така!

17.   Всеки в социалните мрежи е силен!
Да, и на мен ми е писнало, но това е..!
Вместо да се оплаквате от държавата ни, вдигнете се от компютъра и направете нещо!
И сега ще започне едно, , Ама аз съм само един какво мога да направя''? Напротив, когато един се надигне, всички ще го подкрепят! Млади хора сме , вместо да стойм и да се оплакваме колко ни е втръснало, да вземем и ние сами да си оправим държаваа!! Вместо да мислим как да избягаме, да помислим с какво и как може да оправим държавата си! Аз съм съгласна на всичко, за да оправим държавата сме! Ако ние не я оправим, то кой??

18.   Никой няма да го подкрепи този един, защото повечето ги интересува само и единствено собствения им гъз. Повтарям, за да няма неразбрали - ПОВЕЧЕТО, НЕ ВСИЧКИ. :Д Значи първото което е повечето млади и подрастващи са изключително невъзпитани, късметлия съм, че съм от свястно поколение.... така че повечето хора трябва да се оправят, отколкото тези, които ни управляват в момента, въпреки че и те трябва, но не! Нищо няма да стане. Едно голямо нищо и на мен ми е много тъжно, че така ще стане и че държавата ни лека-полека си заминава. Било то заради постоянно емигриращи, било то заради тъпанари и всякакви кухари... било то заради цигани. А постоянните протести с нищо не помагат. Схемите са за дълги години и поколения мили мои. ;( Айде със здраве, завършвам си бакалавъра тая година и се махам и аз, колкото и да ми е неприятно.