Споделена история от Тинейджърски

Кожа с акне...
Здравейте. Момиче на 12 години съм и имам проблем с кожата на лицето и тялото ми, а именно - акне. Кожата на лицето ми е леко чувствителна, по-мазна на носа и челото. На бузите си имам малки пъпчици, но вече ми "избиват" и по-големи пъпки, които ме дразнят и не се чувствам "привлекателно" с тях. На тялото... по-скоро на ръцете си имам пак малки пъпки, но те са по-видими. Нз дали има някакво значение, но имам и цикъл... Давайте съвети, продукти, някакви идеи... абе каквото ви хрумне.

Коментари

1.   Здравей, тъй като си вече в пубертета е нормално да имаш акне. На 14 години съм и на мен ми излизаха много пъпки, които ме дразнеха за това ги изстисках, но не трябваше да го правя с всички а само черните и то след дълбоко почистване след водна баня на лицето, слагане на маска на лицето направена с мед, хума, сода и тоник за почистване на лице, оставяш 15-20 минути на лицето, отмиваш и след това внимателно махаш останалите черни точки и накрая измиваш лицето с гел за измиване на лице на БИЛКА и слагаш тоника за лице пак на БИЛКА. За щастие за момента лицето ми е без пъпки

2.   Аз съм пък на 15 и от доста време се "боря" с акнето. Та при мен целият ми нос е в черни точки, а бузите са ми червени, не много, но се забелязва. Та мисълта ми е, че много неща пробвах, лепенки за черни точки, розова вода, акне аут, дори акне аут не ми помогна. Та скоро си купих крем на здраве акне стоп (аз си го взех от магазин лили, ама и в аптеки също можеш да го намериш) и пак на здраве акне стоп лосион, помагат ми и дори и черните точки почнаха да изчезват та препоръчвам ти го, защото моята кожа също е чуствителна и мазна. Дано съм ти помогнала.
-Севдалина

3.   Здравей.
Един съвет от мен (човек с такива проблеми, доста години).
Мий косата си редовно, къпи се поне по веднъж дневно (душче за 5 мин), сменяй дрехите след всяко носене и не носи изкуствени материи - като нося нещо различно от памук и се изпотя (и съм навън и не мога да се изкъпя) се появяват пъпки :(. Затова само естествени материи - редовно къпане, миене на лице със сапуни за лице/против акне и крем. Акне аут серията не е лоша.

Друго много важно - не пипай лицето и ръцете си като си навън. Така се замърсяват от дланите ти и се обрива човек.

Друго - ти си едва на 12. Дори и идеално да ги правиш тези неша, следващите 2-5 години е възможно да е доста трудно да се контролира.

Успех

4.   Здравей! М 16г съм. Честито навлизане в пубертета. Акнето е едно от най - неприятните неща които ще ти се случат в него. Започнах с пъпки като бях на твоята възраст, не искам да те обезкуражавам, но до момента не съм намерил решение. Мазила, дерматолози, козметици, всичко е шитня. Успех!