Споделена история от Тинейджърски

Как да се грижа за куче - пекинез?
Здравейте! Аз съм момиче на почти 13 години и най - накрая тате и мама ми разрешиха да си имам куче. Е аз избрах то да е от породата пекинез. Въпроса е там, че за пръв път ще имам собствено куче и не знам как точно се гледа. Да знам как да го науча да пишка на едно място, да знам как да го науча да си спи в легълцето, но стане ли въпрос за ваксини и за други такива неща и идея си нямам! Така че търся помощ от вас ако сте имали пекинез или просто малко кученце моля напишете ми някакви съвети и ми препоръчайте ветеринарна клиника в Люлин и в околността. Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   Имай предвид, че пекинезите като цяло имат сърдечни и дихателни проблеми. Но всяка порода със здравословните си проблеми.

2.   Аз имам пекинез.... как да се гледа - както всяко куче. Зависи дали ако го купиш ще има ваксина те ще ти кажат, но то и без това се ходи за още една. След това се ходи и след 1 година за ваксина, те ще ти кажат във ветеринарната клиника кога трябва да го заведеш. Не се притеснявай и не му се ядосвай :D, защото като бебета са неконтролируеми гризат де що видят, пишкат и други работи вкъщи и изобщо пълен цирк, моето страшно ме ядосваше, черно ми беше пред очите ( сигурно, защото е черно :D ), но вече е на почти 3 годинки и се кротна, спи по цял дееен.