Споделена история от Тинейджърски

Завистта ме съсипва
Здравейте, на 16 съм, от много малка обичах сцената, но благодарение на родителите си не можах да й се насладя. В началото като бях малка гледах различни предавания като, , кой е по по най" и много исках да ме запишат и аз да участвам и въпреки че имахме финансова възможност наште ме пренебрегваха, след това исках да танцувам, което все още е моята страст, молех родителите ми да ме пуснат на танци, да танцувам някъде, да участвам в някви градски концерти, пари не липсваха, но не ме пускаха, казваха ми че танцьорите са започнали да танцуват от много малки (аз бях на 12) и нямаше да ме приемат сред тях и съм щяла да се чувствам изолирана. не мога да пея но винаги съм искала, но отново заради родителите си не съм развила певчевски талант, те не се интересуваха от интересите ми. Сега съм на 16 мечтая как съм на сцената, но знам че никога няма да стане, от това придобих завист, завиждам на приятелката си с която се запознах преди 2 години, която се занимава с танци и танцува на различни концерти и конкурси и винаги е най-отпред завиждам на хората които могат да пеят, на тези хора на които родителите им са дали шанс да се развият, вече знам че от мен не става нищо, ще си отстана с мечтите, зависта и разочарованието. Тази завист ме съсипва спрях да уча и да не се интересувам от нищо, за всичко виня родителите си, успеха ми намалява и с това си казвам че наказвам родителите си затова че не ми дадоха шанс колкото и да искам, нека чрез училището и техните мечти се съсипят! Знам колко злобно звучи но тази завист ме кара да мразя всичко и всеки, искам някак си да спра да завиждам но след като мечтите ми се съсипаха само това ми остана. Моля за съвет

Коментари

1.   Ами не учи, като на 30 години си броиш стотинките и се чудиш хляб ли да си купиш, баничка ли... не те ще страдат.

2.   ами и аз имам този проблем, само че съм на 18 и завиждам за други неща, не точно за това. Не мислех, че ще почна да се вживявам толкова и да завиждам на хората. Никога преди не съм гледала кой какво прави, но напоследък се промених коренно. И аз съм си мечтала за сцената и как искам да стана известна и т. н, но то беше като бях малка. За нашите е просто невъзможно да ми позволят такова нещо и съответно трябва да си остана с мечтите. Знаеш как е като си на 5-6 години и искаш да ставаш какъв ли не. После пък исках да стана модел и само за това си мислех. Казваха ми, че имам шанс, тъй като имам такива черти като за модел и т. н, обаче нашите като чуха и... ами почнаха скандали как моделите всъщност стават известни, каква долна професия било и т. н. Както и да е. Те нашите по принцип нищо не позволяват и се чувствам буквално като затворник вкъщи. Почнах страшно много да завиждам на другите и то по-скоро на тези, които си имат вече работа, изкарват си сами парите и си живеят самостоятелно. За тези, които са модели, манекени, известни певци да не говорим просто... само си представям как съм като тях и после като се сетя как всъщност живея и почвам пак да завиждам. Даже почнах да правя всичко нарочно, тъй като нашите ми убиха всички мечти. Както казах това за сцена и другите неща като да съм поне малко известна бяха в миналото и вече съм ги забравила. Но не съм спирала да се възхищавам на тези, които се занимават с мода, било то модели, манекени и дизайнери. Винаги съм искала да бъда като тях, но не. После си избрах какво друго да уча в университет, което е много по лесно постижимо, но разбира се пак не може. Вече правя всичко насила, даже като отида в университет няма да се интересувам от изпити и т. н, защото просто не мога да преживея това, че ще правя и уча нещо насила. Моят съвет е да не се вживяваш толкова. Всеки си мечтае за сцена и т. н, но ако имаш желание винаги се намира начин. Изчакай да станеш на 18 и вземи всичко в твои ръце. Не одобрявам това, че родителите се намесват в живота на детето си. Завърши 12 клас и се насочи към това, което ти искаш. Все пак ти ще си живееш живота. Много известни личности са тръгнали от нищото и изобщо не са предполагали, че така ще им се развие живота. Винаги помни, че и ти можеш да си като тях, стига да искаш. Аз на този етап не мога да направя нищо за себе си, защото с родителите ми няма оправия и въпреки че съм на 18 съм зависима от тях и сигурно ще е така докато не стана на 40 :Д понякога си мисля, че няма отърване от тях. Познато ми е това със завистта, но не трябва да завиждаме на другите, че имат по-добър живот от нашия. Знам, че не е правилно, но и аз го правя. На едни пък им се е отворил късмета, други са прецакани. Изчакай да видиш как ще се развият нещата и ако можеш ги промени. Трябва само търпение, това е. Вариантите са два: или приемаш това, което е сега и се примиряваш, или пък се опитваш едва ли не да промениш съдбата си. Второто е по-добро решение, но трябва да имаш желание да го направиш.

3.   Миличката... Ужасно е това което преживяваш.
Защо не им го кажеш това, че много искаш да си на сцена. Кажи им колко те боли, може би ще те разберат и ще те запишат на танци и теб.

4.   Никога не е късно да започнеш да танцуваш бе, момиче! Ти сама се опропастяваш. Знаеш ли колко от хората, приети в танцови/хореографски висши училища, преди това са танцували дълги години? Просто сама трябва да започнеш да се подготвяш. Защо се отказваш? За какво ти е подкрепата на родителите, станеш ли на 18, ще се изнесеш, ще работиш и ще си плащаш уроци по танци, а после може да влезеш или в някой тукашен университет, или в чужбина дори. А може и само курсове да изкараш и да започнеш да преподаваш! Постъпваш глупаво в момента, я се стегни!

ELSA

5.   Можеш да кандидатстваш в натфиз. Виж с какво се кандидатства в сайта им прочети и почвай да учиш още от сега! Ще ти стигне времето спокойно!
Не е нужно да си почнала то дете.
Или поне да се запишеш в някаква школа за актьорско майсторство. Със сигурноцт има в София, в Бургас, може и другаде да има, не знам.

Успех и бъди по - позитивна!

6.   Много си права разбира се. Така е с хора като твоите родители които не ги е грижа достатъчно. Така е с част от хората в семействата ни. А тези които ти пишат какви ли не коментари нямат общо с действителноста на човек. Да се чудиш защо все така реагират. Както при родителите ти явно. Те са ти длъжни много. Ако не могат да се погрижат за теб не им обръщай даже внимание.

7.   Тръгваш по много лош път за самата теб с тази завист. Не е хубаво човек да таи толкова злоба в душата си, защото тя ще се отразява най-вече на теб. Говориш за мечти.. е, този негативизъм, който си натрупала в себе си ще ги убие, да знаеш. Няма как да стоиш, да упрекваш всички около себе си, да им желаеш лошото и да злобееш, а на теб да ти се получат нещата. Какво ще спечелиш, ако един талантлив човек се провали? Каква е ползата за теб лично? Моментно задоволство може би, добре, а после оставаш пак с неосъществените цели, нищо не се променя в твоя живот от този факт. Трябва изцяло да промениш възгледите си за живота, така че да не са в ущърб на другите, а в твоя полза и изгода! Не е ли по-добре да искаш да постигнеш и ти същите успехи, вместо да им пожелаваш провал? Представи си, все едно някой да ти желае лошото, защото си по-красива, или живееш в по-хубав апартамент.. редно ли ти се струва човек да бъде толкова дребна душица? Ами да, пълно щастие трудно се постига. Един има едно, друг- друго. И все пак, да не забравяме, че някои хора имат много малко. Обвиняваш родителите си, ок, може би наистина не са ти обърнали внимание, но ти порастваш, нали затова ставаме големи хора, за да се справяме сами занапред. На 18 години можеш да си намериш работа, да се издържаш сама и да работиш по осъществяването на желанията си, стъпка по стъпка. Няма да е лесно, но не е невъзможно, стига да превърнеш тази отрицателна енергия в положителна и да си дадеш сметка, че вече ти си отговорна за бъдещето си. Иначе, рискуваш да станеш един много нещастен и озлобен към света човек, от когото всички ще се отдръпнат. Не смяташ ли, че заслужаваш нещо по-добро от това?

8.   Никой не може да те спре и, ако наистина танците са твоя страст ще отидеш и ще заявиш че искаш това силно!

9.   Ако в училището ви има извънкласни дейности свъразни с танци или актьорско майсторство по европейските проекти и не се изисква заплащане се запиши и готово не е нужно да им казваш.