Споделена история от Тинейджърски

Майка ми не ми позволява да се епилирам
Здравейте! Момиче на 16г съм., през септември месец ставам на 17.
Проблемът ми се подразбира и от заглавието:майка ми не дава и дума да се каже за епилиране. Трябвало да стана поне на 18. Никога до сега не съм обезкосмявала нито една част от тялото си. Искам да започна да го правя, защото се срамувам и защото мисля, че бих се чувствала по-комфортно в кожата си. Тя обаче не ми позволява. Отказвам да нося къси панталони или дори дънките си, които ми бяха любими с огромни дупки, само защото ми е супер некомфортно, а тя не разбира защо. Не нося и потници. Ако си сложа потник задължително си слагам и тънка жилетка отгоре независимо колко е горещо. Блузките с по-къс ръкав отново избягвам. Срам ме е да си вдигна ръцете.
Сега тепърва ще става по-топло и не знам какво ще правя. Имате ли някакви съвети за мен?
Ще се радвам, ако можете да ми помогнете. Благодаря ви предварително!
Усмихвайте се! :)

Коментари

1.   Да ти имам и проблемите - купи си самобръсначка женска и готово! Майка ти дори няма да забележи.
Ти и за първия си секс ли ще искаш благословията ѝ? Свиквай - голямо момиче си и вече можеш да правиш такива неща, но не е нужно да занимаваш родителите си с физическите си функции вече. Не си бебе.

2.   Начи. Била към на ходобно място. Баба ми обаче ми вдигаше егати и скандалите а аз още а 14 бях косматичка. Та кака ти да ти каже - отиди на кола маска. Средно 25 лв за навсякъде - ръце крака, мишници, мустак. Ако те е шубе или ти идва скъпичко една самобръсначка. За мустак фотоепилация средно 4-5 лв на процедура. Значи при мен за 5-6 процедури изчезнаха големите и плашещи чернилки. Това е в продължение на 3 месеца. Иначе самобръсначка. Не няма да космясаш от нея. Няма да станеш чубака. Няма да станат дебели, няма да станат с по 5 от един корен. защото ти не си трева, не си дърво. Голяма си. Аз почнах на 14. Просно защото е по хигиенично. На 21 почнах да махам и тези на ръцете.
Вземи си лосион за тяло след епилаци или след бръснене. Като се епилираш може да пръскаш розова вода, за да не остават червени точки. Голяма си, а майка ти да се вземе в ръцее. Помоли някоя приятелка или майка на приятелка да поговори с нея

3.   Тя и моята не ми даваше, ама аз не питам, никога, повече от веднъж за нечие позволение. Аз, така или иначе ще си направя, каквото съм си наумила. Почнах да си се бръсна сама и изтърпях мрънкането и. По-същата схема, , аз не те питам, може или не, само съобщавам, какво ще правя"си боядисах косата и си сложих пиърсинг. С майка ми беше лесно, щом не искам допълнително пари, значи си е моя работа какво правя. Тя сама видя, че с човек като мен е безсмислено да се спори и вече взе да се примирява, въпреки че от три години не живея с нашите. Просто е, или правиш това което искаш, или това, което родителите ти искат и те ще си знаят, че винаги ще се пречупиш и ще стане на тяхната.

4.   Вземи си самобръсначка и си свърши работата сама, не си на 12, а на 17!!! Майка ти може и да не забележи, пък ако го направи и ти каже нещо, кажи й, че няма да ходиш като горила през лятото и че това действа зле на самочувствието! Късмет! (Егати родителите има... )

ELSA

5.   Хубаво е, че слушаш майка си и споделяш с нея и искаш разрешение. В това няма нищо лошо, напротив.

В случая обаче майка ти определено не е права. За съжаление мисля, че няма и вариянт да я убедиш с думи, явно си го е наумила. Така че и аз подкрепям другите по-горе и ти препоръчвам да си купиш една просто ножче за бръснене и да си махнеш космите, ако не другаде то поне под мишниците. Майка ти наистина едва ли ще забележи, а даже и да види вече нищо не може да направи - космите ги няма :)

Е, сигурно ще отнесеш някой скандал, но ако питаш мен си струва. Ако ще си бръснеш и краката обаче внимавай, че много лесно и неусетно можеш да се порежеш и е много гадно.
По принцип бих ти препоръчала за краката да си купиш една студена кола маска. Струва около 1 лв. и я има по будките и в някои аптеки. С нея малко боли като се отскубват, ама после цял месец ги няма, а с ножчето след ден пак ще са наболи и е много гадно.

Успех и кураж!

6.   Ей такива луди контролиращи майки като майка ти....
Ма след 10 години ше има да ти циври ИСКАМ ВНУЧЕЕЕЕ, защо нямаш мъж, не може така, ти трябва да имаш семейство, на трийсе си и си стара момааа.... - ми да точно така разсъждават!

Абе майки - тъпи малумни патки! Не може вие да решавате кога момичетата ви да се превърнат в жени. Защото ТОВА ГО РЕШАВА ПРИРОДАТА. Нормалното е това да е един плавен преход. И да, ПО – ХИГИЕНИЧНО Е да се обезкосмява човек!
Ако вървите срещу природа просто имайте ясното съзнание, че в най - добрия случай дъщерите ви ще са девствени до 37! И го приемете от сега този факт!

Може преди 20-30 години вие да сте си ходили като горили, ама днес вече не е така прието. Не е нормално просто!

7.   Здравей! Аз бях 11 и мама беше на работа, другите ми приятелки си махаха космите със депилиращ крем и тем подобни. Мама използваше само епилатор и реших и аз да пробвам по краката, никой не забеляза. :Д
Следващата година казах на мама, тя каза че няма лошо, но да не се бръсна.. и сега вече съм на 13 и всичко е наред! НО НЕ ПОЛЗВАЙ САМОБРАСНАЧКИ, КРЕМОВЕ И Т, Н

8.   И моята майка не ми даваше, но накрая сама си взех самобръсначка. Бях 7 клас и беше време.

10.   Опитай да проведеш още един разговор с нея. Кажи й, че не се чувстваш комфортно, че всички други момичета, които познаваш, отдавна се обезкосмяват, а ти се комплексираш. Това е удар по самочувствието ти, който е напълно излишен, и може да се разреши много лесно. Изключително ми е трудно да разбера вижданията на майка ти. Нямам идея какви са й съображенията, но това си е просто нелепо! Не знам как тази жена не си дава сметка, че създава една неувереност в дъщеря си, заради някакви глупави нейни си разсъждения. И какво? Лятото ще ходиш с дълги ръкави и дънки и ще умираш от жега, само заради някакво тъпо ограничение? А на плаж или басейн? Явно и там няма да отидеш, докато не станеш на 18. Ако за пореден път ти откаже категорично, взимаш нещата в свои ръце и действаш с епилатор или самобръсначка.

11.   Авторката:
Приятно ме изненадахте с толкова много коментари и много ми помогнахте. Благодаря ви!
Вече взех нещата в свои ръце. Използвах депилиращ крем върху подмишниците и краката си. Майка ми все още не е забелязала, но... Сега се чувствам по-добре. :D
Благодаря отново на всички! :)

12.   Така отиваш в магазин за козметика и си купи лентички за епилиране! Майкати няма да разбере! Или може да си събереш пари и си купи един хубав епилатор и няма да имаш проблеми!
И недей наистина не и искай благословията за такова нещо!

13.   Ходя на кола маска от 13 годишна и със сигурност е много по-добър вариант от самобръсначката. За мен това твоето неподдържане не е нормално, все пак става въпрос и за спазване на лична хигиена.

14.   Прочетох историята ти, и щом си на 17 би трябвало да можеш сама да се оправяш. Намери някой козметик и щом майка ти не ти дава, не й казвай! Просто отиди сама на козметик и всичко ще бъде наред!