Споделена история от Тинейджърски

За истинските ценности в живота, или как да открия верния път
Здавейте, приятели. От доста време се чудех дали да споделя една от историите си тук и все още не съм на 100% сигурна. Та, аз съм момиче на 14, през новата учебна година ще съм 8 клас. Не съм типичната тийнейджърка-поведението ми е доста детиско, почти не се гримирам, и честно казано, нямам достатъчно пари, за да си позволя някакъв грим, много съм "дива", смисъл не се понасям с останалите от класа, предпочитам да съм сама, отколкото с тях. Нито пък постоянно си качвам снимките във Фейсбук, нямам 3000 приятели, които да ме лайкват и лицемерстват.. Аз съм едно простичко, наистина плахо момиче, без никакво самочуватвие и приятели хлапе, може да се каже изпаднало в депресия.. Никога не съм се харесвала, никога не съм била харесвана.. Е.. всъщност бях.. Името му е Д., от моя клас, или поне беше, тази година се мести. В четвърти клас, двата с Д. се харесвахме, постоянно си пишехме, забавлявахме.. Тогава, класа беше общителен, не се деляхме, аз бях доста по-общителна. Наистина го харесвах, и едновременно с това, го имах за приятел.. Но.. не знам какво се промени.. Дойде лятната ваканция, и той постепенно спря да ми пише.. Нито каза, че вече не ме харесва, нито нищо, просто изчезна.. Другата година, в пети клас, започна да ме отбягва, да не ми говори, щом ме виждаше, изчезваше веднага, никога не ме поздрави.. И така, до седми клас, когато всеки пое по различна посока и се измести от училището. Но лошото е, че през тези години не спрях да мисля за него, как е, какво прави, с кого е. Постоянно следях Д. във Фейсбук, разглеждах му снимките, четях му старите съобщения и се надявах да няма гадже. Влюбих се, мамка му, не беше просто влечение. Тази година разбрах, че си пада по най-голямата отворка в класа, която се мъкне с хиляда момчета, и има много обожатели. Богата, разбира се, има пари да си позволи много неща, изглежда по-добре. Но е изключително проста. Върна се при момичета, който я плюеха публично. Слуша чалга, смята другите за по-нисши, унижава останалите. За мен е изключително гнусно да обсъждаш някого с хората, които са обсъждали теб. Изключително монотонна, без никакви ценности, част от тълпата. Какво намира в това момиче, има само една външност, защо не гледа вътрешната красота, нали тя беше по-важната?? И разбирам, тръпката е минала, но защо се държи толкова грубо с мен?? Какво съм му направила?? Чувствам се ужасно.. Ъх.. До преди година, единствената ми приятелка стана част от еднообразието, и започна да ме обсъжда, което тотално бе разби.. Ако дотогава, съм имала някакво самочувствие, макар всичките приказки от завист от останалите, породена от някои мои възможности и изяви, заради които съм и изолирана от класа, и поведението на това момче, което допълнително ме огорчаваше, то наистина се срина. Останах сама. След всичките тези деления в класа, всичко се промени. Вече не бях общителното забавно момиче, нямаше и как, сред тази остановка. Чувствам се сама, грозна, различна. Ужасно е по цял ден да си сам, понъркващо е.. Прибирала съм се разплана, самотата и еднообразето ме побърват.. И имам няколко въпроса, съдейки по тази история:
Защо, като ни учат, че вътрешната красота е по-важна никой не го интересува, хваща се с теб, ако си красив?
Защо светът не приема талантливите, различните и хората с ценности?
Защо злобата е толкова безгранична, не може ли да се радваш за даден човек, вместо да искаш да го съсипваш?
Защо никой не забелязва поведението и не си избира хора по него?
Отговорете ми, тогава, предполагам, ще си обясня доста неща..

Коментари

1.   Не обръщай внимание на тези, които опитват да се докажат като велики пред останалите.

, , Защо, като ни учат, че вътрешната красота е по-важна никой не го интересува, хваща се с теб, ако си красив? "

Разни хора, разни идеали. Аз се интерсувам най-вече от вътрешната част на даден човек. Ако си красива, но твърде лицемерна - good bye.

, , Защо злобата е толкова безгранична, не може ли да се радваш за даден човек, вместо да искаш да го съсипваш? "

Това зависи главно от мястото, времето, хората. Едни са честни и лоялни, а други са предатели. Нали си наясно как вторите се нападат помежду си?

, , Другата година, в пети клас, започна да ме отбягва, да не ми говори, щом ме виждаше, изчезваше веднага, никога не ме поздрави.. И така, до седми клас, когато всеки пое по различна посока и се измести от училището. Но лошото е, че през тези години не спрях да мисля за него, как е, какво прави, с кого е. ''

Защо не се отървеш от това бреме? Очевидно е, че въпросното момче е несъвместимо със твоите виждания за живота.

Не е единствения на Земята, нали? :)

От натрупания ми опит сред разни предатели мога да те уверя във едно нещо - ти си достатъчно умна, красива и имаш светъл тунел пред себе си.

Искрено се надявам да намериш щастието.

Marian. Pr

2.   Мило момиче,
Много боли да бъдеш различен и отхвърлен. Много боли да си заобиколен от завист и злоба. Като прочетох написаното, видях зад думите ти един много прекрасен човек-добронамерен и умен. Съхрани тези свои качества.
Моля те да запазиш Светлината в себе си, не ставай като останалите. Остани вярна на себе си и собствените си ценности. Ако съхраниш доброто в себе си рано или късно ще срещнеш правилните за теб хора. Те ще виждат вътрешната ти красота и ще те обичат. Сега бъди силна, закали характера си, не осъждай останалите така, както не искаш те да отхвърлят теб. Днес нещата са такива в класа ти, утре в живота ще бъдеш едно обичано и щастливо момиче! :) Понякога животът ни оставя сами, за да ни даде урок. Мечтай смело и използвай тези трудни моменти да станеш силна и независима, но преди всичко: остани добър човек! :) Пожелавам ти след тази буря в момента да срещнеш правилното момче и приятелки и да бъдеш заобиколена с любов!