Споделена история от Тинейджърски

Приличам на наркоман, а пък не взимам наркотици
Здравейте! На 18 съм и живея в не много голям град. Та проблема е, че имам някакъв ужасен поглед, нервен съм, някой казват, че вървя като пропаднал и такива глупости. Като цяло аз съм песимист, висок и слаб, на очите ми имам някакви торбички, които искам да махна но нямам идея как. Нашите ми казват, че това са вените ми и си личат защото съм слаб, но наистина много си личат. Такова лице имам все едно съм друсал пико или някакви други наркотици. Също така гледам кат заспал, напушен по скоро и някой казват, че съм гледал бледо, не знам... Като цяло аз съм човек, който мрази всичко и почти всички. Всичките си избиват комплексите върху мене. И като цяло почти всички показват неуважение към мене, защото съм гледал така на криво. Даже аз самия не знам как гледам вече не го правя нарочно просто си гледам... Ще се радвам ако ми публикувате темата!

Коментари

1.   Започни да ядеш и да тренираш и да видим дали ще си избиват комплексите на теб. Като за начало можеш да почнеш с лостове и след 1-2 месеца с фитнес.

2.   Това е от липса на енергия и тонус, зомбиране на монитор. С физическа дейност, пълноценно хранене и повече време на открито ще ти помогнат да заприличаш на нормален.

3.   За торбичките можеш да погледнеш в интернет. Там ще намериш някакви съвети как да се отървеш от тях трябва да си набавяш достатъчно сън

4.   Почни фитнес брат! Намери си някой да те научи и тренирай! Яж повече и тренирай, така ще качиш килограми, хем ще станеш по-здавословен, хем ще направиш телце за 1-2 годинки ще си бомба и никога няма да съжаляваш, че си почнал гарантирам ти! Аз почнах и за 6 месеца качих 10 килограма, не само мазно а ми повечето мускул, хубаво телце си отправих и голяма промяна в структурата и всичко, живея здравословно, избави ме от депресията, хубаво нещо е фитнеса, момче!

5.   Според мен родителите ти те потискат по някакви причини и това ти се отразява логично.

6.   Като начало се наспи и започни да тренираш някакъв спорт, а и гледай да се храниш здравословно и няма начин това да не ти повлияе на излъчването. После вече можеш да помислиш и за поведението си, така че да не се държиш като напушен или надрусан.

7.   Все трябва да намериш нещо, с което да се занимаваш и да ти носи удоволствие. Препоръчвам ти някакъв вид спорт, за да имаш повече енергия и тонус и да се съсредоточиш върху нещо позитивно- да работиш върху себе си и здравето си. Не е задължително да е фитнес, може да е някое бойно изкуство, отборен спорт или плуване, каквото и да е, стига да е нещо ново и да ходиш с желание. Така поне една част от ежедневието ти ще бъде заета с по-положителни емоции.
Иначе, казваш, че мразиш всичко и всички.. ами какво отношение очакваш тогава от хората? Те нещата са навързани, не може ти да си настроен против всички наоколо, а те да ти се кефят. Дори да си бил обиждан и да си избиват комплекси на твой гръб, това не значи, че трябва да се озлобяваш към абсолютно всеки. Каквото повикало, такова се обадило, нали знаеш. Опитай се само за малко да си промениш отношението и виж какво ще стане, дали пък няма да те гледат с други очи, ако си по-приятелски настроен? Ясно ми е, че има кофти хора, лицемери, интриганти, които само чакат за какво да се хванат и да ти се подиграват. Е, такива ще срещаш цял живот. Но това не означава, че няма и качествени хора, които ще искат да те познаят и ще са от твоята кръвна група. Да гледаш винаги от лошата страна на нещата, няма да ти донесе нищо добро, това си е физичен закон. Така че, давай го малко по-спокойно, от много песимизъм боли глава.

8.   Започни някой спорт, ако не спорт поне се разхождай така ще се отървеш от негативното настроение. Пиши във Интернет как можеш да си набавиш хормона на щастието защото явно липсва от организма ти. Промени начина си на живот защото по този начин не носиш на себе си нищо хубаво.

9.   Човек изражението ти зависи пряко от това как се чувстваш. Ти каза че си "човек, който мрази всичко и почти всички". Това ти влияе на излъчването и плашиш хората. Усмихвай се повече и екпериментирай малко с гардероба и прическата и както казаха другите почни да спортуваш.