Споделена история от Тинейджърски

Води се най-приятелка
Здравейте,

Искам да ви разкажа за една моя уж най-добра приятелка. С нея бяхме изключително близки и си споделяхме всичко. Но в 5 клас тя се сприятели с едно друго момиче от нашия клас. Вече сме 7 клас. Въпросната съученичка само я придърпваше към себе си и дори не ми позволяваше да излизам с приятелката си. Наскоро споделих как се чувствам и тя разбра, но след 2 дни всичко отимина.
Преди седмица бяхме заедно трите на екскурзия. Не говореха нищо. ''Най-добрата ми приятелка'' искаше да играе на една моя игра на телефона и и го дадох, но видях, че ми разглежда чатовете и снимките. И си го поисках. Тя ми го върна. Втори път го пожела и разбира се, мислейки, че това няма да се повтори и го дадох. Но тя отново ровеше в него. Казах и, че си го искам обратно и тя едвам ми го върна. След което нейната нова бфф ми се молеше няколко минути с жална муцунка, на аз и отговорих, че все пак телефона си е мой и веднага и се видяха рогата. Когато съм с ''най-добрата ми приятелка'' всичко е различно. Не се държи по този начин.
Моля дайте ми съвет какво да правя-да се мотая с тях, докато ме обиждат и унижават или просто да не общувам с тях?
Извинете ако има допуснати грешки!

Коментари

1.   Зарежи ги това не са приятелки, а използвачки и без това ще ги търпиш още една година не си трови нервите повече с тях. Дистанцирай се от тях и ще видиш как ще те потърсят щом им потрябваш тогава ги отрежи!

2.   Човек се съди по действията, не по думите. Ако ще на думи да ти се водят вуйна и братовчедка, все тая. Спри да им обръщаш внимание. Имай самочувствие, позиция, мнение.

3.   Ако най-добрата ти приятелка те ценеше истински, нямаше да се държи така неуважително! Я остави тези пикли, с извинение, и си намери добродушни и мили приятелки!

4.   разкарай се от тях. такива хора в живота ти не ти трябват. телефонът е нещо лично не го давай на никакви приятели

5.   на първо време си сложи приложение, което да заключва кореспонденциите ти, ако се наложи ги и трий. После в никакъв случай не давай да ти се рови, ако е истинско приятелство, те ще уважават твоето пространство. Ако и това не възприемат им кажи, че личният телефон си е личен и нямат работа да ровят в него. инъче докато се усетиш, не само ще ти четат нещата, ами може да се окаже, че пишат от твое име или ти бърникат профила, например в социална мрежа.
Много е възможно въпросната да иска да ти види неща, от завист и злоба, което няма нищо общо с истинско приятелство, а е просто подлост или любопитство.
Не се ли спрат-бягай, живота тепърва ще те среща с много хора, приятели или врагове, научи се да ги отсяваш и най-важното да не се харесваш на всички, въпреки всичко.

6.   Здравей, най-добрия вариант е да не общуваш с тях. Има много момичета с които може да изградиш хубава приятелска връзка. Не се поддавай на манипулации от твоята "бфф" след като забележи, че не и обръщаш внимание :) Знам че може да ти е трудно да я преудолееш, но с времето всичко ще мине

7.   Благодаря ви за съветите!

8.   Е, хубава работа, ами ти сама си го казала. Обиждат те и те унижават, как можеш да ги наречеш "приятелки" в такъв случай? На какво отгоре? Явно са се възползвали, че си по-благ характер и са решили да се подиграват с теб. Недей да оставяш да те мачкат и да те карат да се чувстваш зле, това не е приятелство! Недей да съдиш по факта, че си била някога много близка с едното момиче, това не е гаранция, че тя не се е променила и вече не е по-различен човек. Само защото преди години сте били приятелки, не означава, че сега трябва да сте такива, това не зависи само от теб! За едно пълноценно приятелство са нужни 2-ма души, които на първо място трябва да се уважават. Няма перфектни оношения, всички спорят понякога и имат различия, но трябва да го има това елементарно уважение, иначе няма смисъл. Съветвам те изобщо да не им обръщаш внимание и да не се трогваш повече от тяхното присъствие. Какво ще направят? Да решат да те обиждат и да ти се подиграват, ами те и сега се държат така, а уж сте приятелки. Горе главата, ще си намериш други, с които да се сближиш.