Споделена история от Тинейджърски

Проблем с пушенето
Здравейте на 15 съм момиче и пуша от около месец или два. Не го правя, за да съм готина или нещо подобно. Просто един ден една моя приятелка която също пуши си беше забравила цигарите в нас и аз реших да пробвам и не ми хареса. След два дни пробвах отново и пак не ми хареса. Реших че просто това не е за мен, но седмица по късно отново взех цигарата и така до ден днешен решила съм да ги спра но не ми се получава. Искам да ви помоля за съвет как да ги спра.

Коментари

1.   Щом не ти харесва, защо пушиш?

2.   Защо не ти се получава? Не си пристрастена. Като не искаш просто не пушиш.

3.   Просто си казваш, че няма да пушиш, аз почнах да пуша преди 2 седмици и така 4 дни, но на 5-тия вече спрях. Просто си го постави за цел

4.   Колкото повече продължаваш по-трудно ще става. Аз 6 години пушех и ги спрях, ти за 1 месец се лигавиш. Ами това е толкова просто..

7.   Не ги пипай повече! Това е страшна отрова и наркотик. Не можеш да си представиш какви зарибители слагат! Никотинът е нищо! Остани красива и млада по-дълго без дим. Започни спорт, защото нещо ти липсва. Казвам го като човек бил 15 години роб на тютюневите компании, но вече освободен. Не започвай - опита, видя и стига толкоз! Бъди здрава и разумна!

9.   То ако беше лесно да да спреш да пушиш... Хоп ей така стават нещата, като да направиш торта. И спокойно, другите може да се вържат, че не пушиш за да си готина ама 100% за това го правиш за да видят другите, че си ''жена''. Гледай да ги спреш иначе още един гроб ще направят в земята.

10.   1/2 месеца... още е рано, спри ги докато можеш. Аз съм на 16 и пуша вече 8 месеца и да искам не мога да ги оставя, ако не изпуша една се побърквам.

11.   Изхвърли цигарите, не си купувай повече. Това е най-голямата тъпотия, която с НИЩО не ти помага. С времето ти съсипва здравето, като остарееш малко ще почнеш да се задъхваш и красотата ти ще излети. Тогава ще се чудиш как е станало. Казвам ти - просто ги изхвърли. Пий вода, яж. Когато ти се пуши, вземи си дъвка. За малко стой далеч от приятелите ти, които пушат защото те могат да те подтикват и да се опитват да те разубедят. След време ще се радваш, че си предприела тази постъпка. Успех!

13.   Щях да подмина темата, но като видях, че си ми набор и реших да пиша. Едва ли има начин да ти помогна много, но ще кажа само, че всичко е до внушение. Просто подсъзнателно си си внушила нещо, че си пристрастена или нещо такова, защото си слушала (всеки е), че се пристрастяваш веднага(много често родителите ни го казват като сме по-малки, за да ни подплашат). В действителност не става изведнъж. Ти НЯМАШ проблем-просто си си внушила, че е така. НЕ смей повече да си и помисляш за тази помия-цигарите и си гледай живота. Сериозно-недей да пушиш! 1. Пушенето не прави никого готин(просто го споменавам, въпреки че видях, че си написала, че не го правиш за внимание) и 2. Само по себе си е изключително вредно и няма никакви положителни резултати. Вярвам, че ако просто се замислиш за това, повече няма и да си помислиш да пушиш. Пак ще го напиша: ТИ НЯМАШ ПРОБЛЕМ! Просто се стегни и ще се справиш. :) Надявам се да ти помогне това, защото ми омръзна всички момичета на моята възраст да пушат и да си съсипват организма.