Споделена история от Тинейджърски

Нямам приятели
Проблема ми е, че нямам приятели. Само познати, които даже няма да се сетят за мен, ако не ги потърся първа. Дойде ваканцията и по цял ден си седя у нас пред компютъра. Има моменти в които цяла седмица буквално не си подавам носа навън по простата причина, че няма с кой да изляза. Хората, които ми се водеха наистина добри приятели, ме изместват и игнорират постоянно, а аз видима причина за това не виждам. Винаги съм се стараела да не наранявам никой и когато някой има нужда от помощ да направя каквото мога. Когато приятелка ми се обади и ми каже, че иска да поговорим, защото някой я е разстроил съм зарязвала дори важни неща само за да отида и да я утеша. Когато имат нужда от мен ми звънят, пишат, търсят, но когато аз искам просто да излезем на по кафе винаги си намират оправдания. Може би аз сама съм виновна, че никога нищо не съм отказвала и винаги съм се стараела да угодя на всички. Наистина ми се иска да се запозная с нови хора, но няма къде, а и тук идва другия проблем – срамежлива личност съм и ми страшно е трудно да отида при някой и да се запознаем, а във фейсбук не ми харесва. Не ми е истинско. Имам чувството, че никога няма да имам приятели. Всички ме изместиха и се сещат за мен само когато се нуждаят от услуга. Какво да правя? Как да намеря нови приятелства? Искам да имам някой с който да изляза през лятото и да се помотаем някъде или след училище да излезем и да се съберем за купонче, но имам чувството, че за мен това е невъзможно. Отворена съм за всякакви съвети.

Коментари

1.   Точно в това ти е вината. Защото на добрите хора, винаги им се качват на главата. Научи се да отказваш, престани да угаждаш и помисли за своите истински желания и нужди. Намери си хора с общи интереси - например като се запишеш на някакъв клуб, спорт (все добри идеи за лятото) или дори в интернет. Ако искаш, с позволението на модераторите, мога да оставя своя скайп, за да си поговорим.

Момиче, 17

2.   Спорт ще помогнат ти. Ще добавя увереност и ще обграждат с новите хора. Избери който повече харесваш и тръгвай!

Успех!

3.   На колко години си?

4.   Бъди себе си, бъди истинска, и така ще срещнеш приятели, които и те биха били истински. :)

5.   Здравеей! :)
Незнам на колко години си, аз съм на 14, Вики, Приятно ми е! Та... Мила, не се тревожи! Всички сме така, по един или друг начин. Аз реално имам само трима по-близки приятели, едната не съм виждала от... половин година, едно момче, което не съм виждала от няколко месеца и най-добрата ми приятелка се затътри някъде през последните седмици (:д не стига, че сега всички сме на различни места (училища) и се чудим и ние какво да правим :д
Мисля, че по-надеждният начин за мир в мислите и чувствата ти относно това, че нямаш приятели (приятели, но от сорта на тези с които да се смееш и плачеш истински и да споделяш все някой интерес/хоби) е да си почиваш навън, вкъщи, навсякъде, направи си пикник с майка ти, знам ли... Измисли си някоя странна рецепта да сготвиш нещо :д, напиши песен, направи си собствено парти като пуснеш най-яките песни в плейлиста си и се облечеш шантаво и започни да танцуваш като пияна пред телевизора/уредбата/телефона/компютъра! Е, всичките тия дейности зависят от твоите предпочитания! А да ти кажа... Значи, в моя клас (в 3-тото ми училище (да... )) имаше само кифли. Почти целия ми клас. Тези с трезвените глави и съзнания (дано не звуча егоистично) бяхме аз и още трима човека. Другите, всичките... Хайде на наргиле (един маркуч, пускащ... И аз не ги знам, предполагам... Цветна дрога? :д ), хайде, мацо, на по кафе (аз не съм фен на кафето по магазините, между другото)
Та... Една се беше "осмелила" да покани задръстенячката-мен на по кафе, аз й викам "Може! " някак преднамерено и свенливо (нормално за мен около такива... К**чки) и един напушен о класа ми "Защо я каните на кафе? " Божке... Помислих си: Или тоя има проблем с момичета, имащи по-добри оценки, очила и леко пълнички (Добре де, леко... Ох, незнам :д) или не е влизал да пие кафе никъде НИКОГА (Щото се дрогира, "пича", разбираш ли.
Тая същата ме кани и на басейн, аз пак така "мии да, ок" и накрая нищо.
"Вики, правила ли си секс? " всичките са ме питали
Тия у ред ли са? !
Само дето не съм ги убидила, или прибила, щеше да става страшно. :Д
За тебе, съвети нямам.
От рода на висши съвети, не.
Просто си почивай лятото, разчитай на интуицията си и ще си намериш най-добрите, страхотни, истински приятели, които ще са мили, ще те гушкат постоянно и ще споделят интересите ти.
Не се напрягай напразно, всичко с времето си!
Чао! :*

6.   От авторката: Благодаря на всички за съветите. Ще се запиша някъде където мога да срещна нови хора, най-вероятно на някакъв спорт.
Номер 1 – наистина ще се радвам да поговоря с някой по-нашироко за това, защото има още доста подробности, които просто не съм написала, защото не исках да става прекалено дълго.
Номер 3 – забавни са тези идеи, но е друго да готвиш, танцуваш, пееш и тн. с някоя сродна душа. По-забавно е.