Споделена история от Тинейджърски

Искам да ходя на море без родителите ми
Здравейте, аз съм момче на 14 години. Обикновено всяко лято аз и моите родители ходихме на море. Тази година реших да по разнообразя защото има хубави, но повечето са лоши неща когато съм на море с нашите: Карат ме да ставам рано за да ходим на плаж, седим доста на плажа (от 10 до 17) а аз обичам да отида за два часа колкото да се изкъпа в морето, те избират дестинацията, карат ме да ходя с тях на разходки а когато откажа обикновено ми казват, че не съм дошъл на море само за да мързелувам и тн. Какото и да е тази година аз и още трима мой приятели решихме да отидем на море без родителите ни. Палнирахме го 1-2 месеца преди да свършим училище и през лятото започнахме работа за да съберем достатъчно пари. Питали сме родителите ни и те ни пускат. Обаче вчера се замислих, как ще си вземем стая в хотела, ако някой види някакви деца да се разхождат към 9-10 вечерта да ли няма да извикат полиция... Та за това искам да ви питам понеже четох че някои още 5 клас ходят на море без родителите им и не мисля че ще има проблем и при мен все пак искам да съм сигурен. Ще се радвам ако отделите 2 минути да ми отговорите на въпроса. Съжалявам ако е има правописни грешки.

Коментари

1.   Какъв хотел те гони, отивайте на къмпинг и живейте живота. С парите за хотел, ще си живее царски. Ето, това са мамините синчета, на море, ама на хотел!? На вашата възраст и под лодки на плажа съм спал, това е романтика, сега-хотели!?

2.   В хотел няма да ви настанят сами ако нямате 18 години. Освен ако не е някой бардак, никой няма да ти направи резервация.

Междудругото ако вашите толкова те юркат, когато сте заедно на море, вижда ми се странно сега да са ти разрешили да ходиш сам с приятели.

3.   Ако може да си намерите придружител, както и псимено разрешение от родителите ви, няма проблем. Важното е да говорите с подбраните хотели. Предпочитам хотелите, защото са много по-безопасна среда, а и е винаги добре, когато на почивка не се занимаваш с чаршафите, пране и подобни.

4.   По принцип мен ме пускат по лагери да спа у приятели и даже един път ме пуснаха на планина за 2 дена само аз един приятел и брат му(който беше на 17 тогава) но просто те имат различен начин на почивка от мен. Аз обичам да си седа и да си релаксирам а пък те обичат да разглеждат да се разхождат и тн. Все пак благодаря ви за отговорите. А за човека който каза че съм бил мамино синче. Не съм и по принцип нямам нищо против да спа на плажа дори, просто работата е там, че отивам на почивка. Ако да речем ходех там да бачкам нямаше да ми дреме къде преспивам...

5.   Няма да ви настанят без пълнолетен придружител! Дори когато съм с приятеля ми на хотел ни искат личните карти и на двамата въпреки, че уж само единия е правил резервацията и вече сме платили всичко. Ако, намерите къща за гости или вила може и да мине номера, но... не знам трябва да помолиш вашите или други родители да се обадят на място и да попитат дали може да стане и да се разберат със собствениците.

6.   Номер 1... Ъм, много е хубаво под звездите и т. н, но това са деца... първото което е едва ли има разумен родител който ще остави 14 годишното си дете да спи под лодки, по пейки, на платки и т. н Това все пак изисква някакви умения за оцеляване и най-малкото има едно нещо наречено законен вечерен час който изключва нощуването на малки деца на открито. Няма спор, че е много романтично да спиш на пясъка, който ти влиза в устата, бельото и е много зарибено цяла седмица да не си виждал душ(много е приятно най-вече за хората около теб които подушват романтиката от метри)... На къмпингите лица под 18 години се допускат само с придружител и същото важи и за хотелите!
Ако, не намерите свободна лодка под която да живеете другия вариант е къща за гости като родителите ви се разберат със собствениците предварително.

7.   Преди да ти дам съвет ще ти кажа да бъдеш с родителитети докато си дете пък като пораснеш цял живот ходи с жена си. Да и аз съм така и моите родители ме събуждат рано, но имам спомени с тях, които не се трият до живот например онзи ден карах колело рано сутринта с майка ми и пеехме с цяло гърло. Да се върнем на въпроса.
Аз бих ходила на лагер обожавам да карам кану и сърф
Момиче 13

8.   На хотел няма да ви пуснат, преди 3 години и аз исках на хотел но когато никой няма 18 и няма как да стане. Търсете къща за гости или квартира, ние така направихме тогава, дори и да нямате 18.

М17

ПС: Не знаех, че още има хора, които ходят заради морето :D Всички на тая възраст ходим заради дискотеките и забавлението...