Защо не мога да намеря Единствената?
На 19 години съм, нямал съм гадже, нямам опит... Но пък копнея да срещна любовта на живота си, но това не става. Имам най-добър приятел - момиче - красива, умна, забавна. Усещам, че има влечение към мен, но аз не я обичам по този начин и не искам да я използвам, а после да не стане нищо.
Търся едно перфектно или поне така представена в съзнанието ми момиче. Не съм а срещал още и се отчайвам, че няма да я срещна.
Окото ми е хващало красиви момичета, но по характер нямаме нищо общо и когато дойде момента за по-голяма стъпка се отказвам, защото търся единствената...
Какво ми става??

Коментари

1.   Дечко си още, затова...

Единствена НЯМА! Има повече или по-малко подходящи. Има такива, с които лесно можеш да постигнеш стиковане, и други с които това би представлявало такова усилие, че изобщо не си струва да се полага.

Все едно да търсиш единствената тухла, която да вложиш в строежа на къщата си.

А и ако си избираш жените по външния вид, то няма да стигнеш по-далече от отчаянието и депресията. За другото обаче изглежда, че още не си прогледнал. А това става с времето и с опита (практиката).

Така че вместо да седиш и да чакаш "единствената", пробвай с която ти падне - така поне ще трупаш опит, и ще се ориентираш по-добре какво търсиш и какво не, какво можеш да получиш/очакваш от една жена и какво не... Ако не се получи, ще се насочиш към друга и така докато постигнете "удовлетворително ниво на съвместимост".

Оттам-нататък започва вече взаимният строеж. Докъде ще го докарате зависи от вашата колективна креативност и отговорност. Дай Боже много деца и семейно щастие.

Това с "Единствената" е като легендите а Дядо Коледа - само децата им вярват, защото родителите много умело ги лъжат... :)

2.   Не я търси - не съществува, търси подходящатаза теб в този момент. И спри с романичните филми - те са емоционална отрова. Просто намери момиче, което ти харесва, опознайте се - нещата не стават изведнъж. Любов от пръв полед няма - има желание от пръв поглед, но това е на физическо ниво.
на 19 г. и се притеснил - споко бе, човек, животът е пред теб!

3.   И аз съм така само, че съм момиче :Д

4.   Няма перфектни. Колкото по-бързо го осъзнаеш, толкова по-бързо ще срещнеш любов истинска и всеотдайна. Нямаш опит, ще го разбереш с времето. Но докато мислиш като сега, всичко ще те разочарова или ти ще ги разочароваш.
Ж28

5.   Ееее, номер 1 :) - казваш и истини, но извинявай - хората не сме тухли, а връзката не е къща. Най-малкото е динамична. Сравнението ти е нерационално.

6.   Аз съм на 18, но за годините си преживях много неща за това мога да ти кажа, че те разбирам перфектно. Страхуваш се да не бъдеш наранен. Искаш нещо сигурно, което да знаеш, че си е твое и няма да те предаде, за това не можеш да се влюбиш, в която и да е. Навярно не искаш да губиш приятелката си, за това не можеш да я обикнеш , а и не бива. Аз имах също най-добър приятел момче, опората ми във всичко, нямаше секунда в която да сме разделени , почти винаги бяхме заедно. Постепено той се влюби в мен, започна да ми казва, че ме обича.. Аз естествено не реагирах. После дойде момент в, който претърпях голяма загуба и само той бе до мен.. Така постепено и аз го обикнах имахме хубава връзка, но той реши зад гърба ми да излиза с една приятелка случайно разбрах и се скрах с него. Чуствах се предадена. Унищожих не само връзката ни, но и приятелството. Не прави моята грешка не се влюбваи в приятелката си. Относно голямата любов ще я срещнеш. Трябва да целунеш много жаби докато намериш принцесата. Горе главата и смело напред не се отказвай от това, което търсиш. Нито капка страх, нито крачка назад. :Р

7.   5, Не хващаш същественото, а се вторачваш във второстепенни детайли. Не е къща, ама е строеж.
И от теб зависи, както и от партньора ти, дали ще я бутнете или ще продължавате да я градите.
Измисли ти по-добро сравнение, щом толкова не ти понася?
Хайде със здраве.

от номер 1

8.   Напротив 1,
Хващам същественото и точно заради това ти казвам, че казваш истини, но примерът е неудачен.
От 5

9.   Много свободно време имаш...

10.   Замисли се сам, човек. Не е вярно, че няма такива, но ти не ги виждаш. Твоята най-добра приятелка вероятно би била супер за теб, но ето, че ти сам решаваш да я подминеш. Може би така става и с други момичета. А ти самият пък се вглеждаш в такива, които не гледат на теб по същия начин. Бъди по-проницателен, не гледай прекалено външния вид, опознавай жените, давай им шансове преди да ги избереш или отпишеш. Няма как да знаеш дали е единствената на първата седмица... :)

ELSA

11.   Няма как да срещнеш нещо, което не съществува.

12.   Не можеш да я намериш, защото си малък и не познаваш жените. Споко, всички сме така. Важното е да не правиш прибъьрзани грешки.