Споделена история от Тинейджърски

Колко ви струва абитуриентският бал?
Здравейте! :) :)

Питам само момичетата - колко ви излезе сметката за всичко за абитуриентската? Ако може само от 2015 година да пишат.
Благодаря предварително.

Ще бъда много благодарна на модератора ако качи темата ми. :)

Коментари

1.   Много е относително да питаш хората колко пари са дали за бала, защото за всеки е различна представата за бала. За едни то е просто обикновено събитие, а за други е нещо много важно. Аз имах тази година бал и ще ти кажа горе-долу нещата. Аз съм си кифла и държах да бъда най-красивата и всичко да ми е скъпо. Купих си 2 рокли, за да се сменям и дадох 1000 лева за двете общо. Два чифта обувки за 100 лева. Две чанти за 100 лева. Грим за 100 лева професионален. За прическа дадох 150 лева при известен фризьор. За кола дадох 100 лева за гориво, защото беше далече ресторанта от училище. За ресторант за куверт дадох 90 лева. Като цяло е това. Вземи една елка или телефона си и просто събери всички суми, които ти написах и ще видиш колко ми излезе бала. Моите съученички нямаха моите желания. Те си купиха по една обикновена рокля за 300 лева. Грима и прическата си ги направиха сами и обувки за 40 лева дадоха и горе-долу крайно са дали 400 лева за бал, а при мен сигурно стига 3000 лева. Трудно е да прецениш по другите хора като не знам ти какво желаеш да имаш. Ако искаш да си като мен и всички да те гледат и да си принцесата тогава си извади дебелата пачка, но ако искаш да си нормално момиче ще успееш и само с една заплата.

2.   За моя бал не съм се суетила много, много, взех си семпла, секси рокля която с обувките и чантата ми излезна около 230лв. Събрах само най-близките си вкъщи където ми излезна 100тина лева, бижута взех назаем, а прическата и маникюра 80. Хем изглеждах добре, хем си изкарах страхотно. Ако ще завършваш моя съвет е да направиш като мен само най-близки хора, намираш хубави неща на ниски цени, съчетаваш ги с вкус и бала ще ти бъде наистина страхотен :)

3.   Балът ще ти струва, колкото ти е нивото. Можеш да си купиш съвсем нормална елегантна дрешка, хубави обувки и да се справите с минимални средства, но понеже надцакването започва, четем за тоалети със заем за 15 000 лв. Посрещането на гостите, ако е елегантно, без по стар обичай да ги наРаните и напоите, та едва да си тръгнат или да направите малка сватба в ресторант, също може да ти излезе доста прилично. Въпрос на избор и ценностна система.

4.   60 лева за костюм с вратовръзка и 20 лева за такси.

5.   на мене около 200 лева
не купих скъпа рокля и не съжалявам

6.   около 650-700лв на вятъра

7.   600 лева обувки
400 рокля
150 коса, грим, маникюр
300 джобни

8.   Аз реших бала ми да бъде запомнящ се затова вложих много пари в него.
Роклята ми беше по поръчка от Монако, излезе 11 000, обувките бяха с инкрустирани камъни, но не нещо особено, обикновени цирконий и бяха 9 500. Кола под наем не съм взимала защото за 18-тия ми рожден ми подариха Порше 918 Спайдър, да, знам че е спортна кола и не е съвсем подходяща за подобно събитие като бала, но ми беше нова и затова реших да отида с нея.
Прическата беше 300, а маникюра и педикюра 235 всеки. Бижутата ми бяха най-скъпи, излязоха 25 000 пръстенът, обиците и колието. Почивката на която заминахме няколко човека от класа излезе по 10 000 на човек на луксозен круизен кораб и десет дни, самолетните билети по около 1 000 лв, защото кораба не тръгваше от България, а от Лондон в посока Ню Йорк. На самата почивка похарчих повече от 20 000 докато обикалях по магазините на местата които спирахме.

Общата сума за всичко свързано с бала не съм я смятала, но и не знам ти за самия бал ли питаш или за всичко което включва колата, коверта, хотела, почивката и странични разходи като шопинг...
Може да изглежда доста скъпо всичко, но пък това си е важно събитие, което трябва да се отбележи подобаващо. Аз лично си прекарах страхотно, както и тези от класа които бяха с мен на почивката и т. н., тези които отказаха да присъстват по различни причини (най-вече финансови) не мисля, че са си прекарали по-добре в Несебър, където отидоха на бунгала за една седмица.

9.   Аз лично смятам за голяма простотия тези неща за баловете. :) и понеже не съм от стадото, даже няма да отида на моят бал.

10.   Моме, виж какво ще ти кажа...

Зарежи сметките за бала... вземи си рокля, обувки и каквото там още решиш, но нещо скромно, няма нужда да харчиш пари за неща, които няма да ти донесат печалба в бъдеще.

Ако имаш 2000 лв., дай 500 лв. за бала, а останалите инвестирай в образование. За да можеш след 10 - 15 - 20 години да си позволяваш скъпи и луксозни вещи и изживявания, ако все още имаш нужда от такива.

Защото класата се демонстрира не с пари и лукс, а с поведение и отношение.

Вярвай ми, моят бал беше преди 20 години и облеклото ми тогава няма никакво отношение към живота ми днес. Както и това на съучениците ми... Най-големите гъзари тогава сега продават чушки на пазара. Не че има нещо лошо в това.

Дано си ме разбрала...

11.   При мен роклята беше 180, обувките 50лв. Колие, гривна, пръстен и обеци някъде 15 лв. За прическата викнах своя приятелка и все пак й дадох 20 лв. Маникюра и педикюра сама си ги правих с печати за нокти и ми стъпиха на 6лв. Разни фиби за коса за около 4 лв. общо. Отделно в училище 150 лв. за цялата организация, а за колата намерих семейна приятелка, която да ме закара. Относно грима си го правих сама и съм дала единствено 4 лв. за очна линия. Та мисълта ми е, че ако искаш да спестиш-можеш. Един съвет искам да ти дам.. Ако решите след бала с класа да ходите на дискотека, не прави моята грешка да ходиш с роклята, а се преоблечи, защото някоя дребна душа ми я беше изгорила и още страдам като се сетя...

12.   Какво значение имат парите? Прости хора. Има и други ценности в живота.

13.   Взех роклята и чантата назаем, бижутата бяха на майка ми от бала. Маникюра сама си го правих. Прическата и грима общо ми излязоха 100 лв. Обувките около 30 лв. На баща ми приятел ме кара. Маникюра сама си го правих. Куверта в ресторанта ми излезе 60 лв. Само най близките хора бях поканила. Не съжалявам грам за нищо. Прекарах си страхотно. Парите, които спестих си направих татуировка. Най - важното на този ден е ти самата да се чувстваш добре, не е важно какви пари ще похарчиш.

14.   11, колие, гривна, пръстен и обеци за 15 лв, маникюр с печати за нокти... леле мале, ти като циганка си се докарала направо.

15.   дали си завършил 2015 или 2010 няма никакво значение. сега една тайна да ти дам- има два китайски сайта от които всичките тея рокли се купуват по 50-60 лв и ви ги пробутват за по 600-700. можеш да намериш едни обувки за 200 и същите за 10. всичко зависи от теб до колко можеш да си избираш дрехи и до колко умееш да търсиш къде е по-евтино.

16.   Здрасти,
аз съм мъж, ама не можах да се сдържа. Първо - тия псевдопринцеси, дето дават над 5000 лв за бал са луди. И те, и родителите им. Това е завършване на средно образование. Да си циганин, където завършилите средно се знаят поименно - разбирам. Не разбирам да се дават и повече от 1000 лв, ама това си е мое разбиране.
Аз отидох на моя бал само заради родителите ми - какво щели да кажат хората да не отида на бала си и т. н.
Лично аз предпочитах да вложа парите в нещо смислено, а не в 1 костюм и едно запиване с хора, повечето от които няма да видя скоро.
Заради това и казах на нашите като толкова искат да ходя на бал, да не се юркат с някакви костюми за по 1000 лв. Костюма ми струваше 140 лв, риза още 40, обувки още 35, колан, ръкавели, игла за вратовръзка и вратовръзка още 40 лв, най-обикновена кола и това е.
Не смятам, че завършването на гимназия трябва така показно да се празнува. За мен това е безсмислено. Дори не смятам, че завършването на висше трябва да се празнува по подобен начин. Някъде да сте видяли завършили висшисти да броят до 16? ! Аз не.
Всичко са наложени норми от обществото, на които послушните овчици се подчиняват. Не, мерси. Това не е за мен. Обичам индивидуалистите, креативните хора като мен, които не се влияят от мнението на хората и правят каквото сметнат те за добре. Бъдете пастири, не овчици.
АКАТИМ

17.   За балната вечер:
-1200лв. за бална рокля
-480лв. за обувки чантичка
-300/350лв. за аксесоари
-150лв. за грим
-100лв прическа
-60лв. маникюр
-100лв. фотограф
-240лв. за куверт, защото бях с гост-кавалер
Но, преди балната вечер те чакат още куп други разходи...
-60лв. за албум на класа
-40лв., за да ви снима професионален фотограф
-30лв. , за да ви снимат в нощта на Голямото събитие
-200лв. за поне 3 подаръка на Класната (изпращане, серенада, бал)
-100лв. за букети
Всички момичета от моят випуск си взехме специални роли за Изпращането и за Дипломирането, което са си допълнителни разходи.
-500лв. горе/долу и за двете рокли
-300лв. за обувки и чантички за тях
-50/60лв. за аксесоари
-250/270лв. за грим и прическа
Аз, както и всички мой познати отпразнуваха радостното събитие и със своите близки, с което идват наистина големите разходи.
-90лв. -куверти на гостите
Бях по-скромна в сравнение с моите съученици и гостите ми бяха около 70.
-300лв. - украса на ресторанта
-150/200лв. - подаръци за гостите
-към 150лв. за покани
-50лв. на час за DJ като времето е някъде към 7-8 часа
-400лв. за рокля, спестих от обувки и чантичка, защото си имах
-200лв. за грим и прическа
-60лв. за маникюр

Никога не съм смятала общо колко е излязло на нашите завършването ми, но направиха празника ми наистина невероятен, с което съм им много благодарна. Смятам, че човек трябва да похарчи точно толкова, колкото смята за необходимо. Тъй като не споменаваш дали ще бъдеш абитуриентка и евентуално ако си, аз ти пожелавам един незабравим празник, защото дори и милиони да похарчиш за него, ако сам не го превърнеш в такъв, парите не помагат.

18.   Николко, щото не ходих. :Х

19.   До номер 8, не разбирам колко материална по скалата от едно до десет си, може би единадесет. Не целя да те засегна, защото ме съмнява дори да казваш истината, но ако е така, то ти си доста повърхностна. Аз също имах бал тази година и го приемах за голяма глупост, но майка ми беше много ентусиазирана и беше готова да даде луди пари за един ден, аз обаче не бях съгласна и реших да е нещо скромно и в крайна сметка си прекарах толкова добре, че мнението ми за баловете се промени. Не ми бяха нужни скъпи дрехи, прически, коли и каквото и да е там, бяха ми нужни само добри приятели и семейството ми, за да си прекарам добре и не съжалявам, че не съм се изхвърлила с парите, защото тези неща наистина нямат значение! Принцеси искали да бъдат, това не е приказка, а реалният живот, разбирам, че всяко момиче иска да блести на бала си, но хора, замислете се, не са важни парите, важно как ще си изкарате празника и да ви е забавно. Дори да сте с рокля за 1 милион, какъв е смисъла, ако не се забавлявате? Пак казвам не целя да засегна, никого и всеки си има мнение, но моето е, че наистина не си заслужава да хвърляте толкова много пари и да мислите единствено за външния си вид, а наистина да направите този ден незабравим!