Споделена история от Тинейджърски

Не мога да търпя майка ми
Здравейте, много се надявам редакторите да публикуват историята ми, защото се нуждая от съветите ви.
Аз съм момиче на 13 г. и имам напоследък големи проблеми с майка ми. Тя е на 38 г. и постоянно ми вика за най-малкото нещо. Всяка вечер например ме кара да лягам в 22:20. Тогава са си лягали нормалните хора (според нея), но според мен не е нормално жена, която не работи да ляга по времето, когато хората изморени от работа си лягат. Като се има на предвит, че тя цял ден стои у нас и аз не мога да се осамотя, защото нямам своя стая и трябва да я деля със 6 годишната ми сестра.
Майка ми по-цял ден вика по-мен не мога да седя по-късно от 20:30 навън, защото нормалните деца са се прибирали тогава. Всяка вечер преди да легна ми взема телефона. Сега цитирам "Няма да седиш цяла нощ на телефона, а ще спиш. Не знам защо го прави и какъв й е проблема, защото това е за МОЯ сметка дали ще седя до 4:00 и на сутринта ще ми се спи. Една моя приятелка ми каза, че може би се страхува да не си пиша с момчета, но аз не правя това. Замисляла съм се, че ако си намеря приятел той ще иска да си пишем късно вечер, като всяко момче, а и аз така предпочитам да се осамотя малко, а не цял ден майка ми вика по-дире ми, а сестра ми седи цял ден в общата ни стая. И когато майка ми ме накара да спя в 22:00 и й обяснявам, че не ми се спи и няма смисъл да лягам тогава, защото стоя будна до 3:00 и зяпам тавана. И вместо да ме разбере и да ми каже спокойно тя почва да ме бие с юмруци и снощи с една метална кофа. Не издържам само вика искам да си режа вените, но каква полза от това?
Много ще съм ви благодарна ако ми дадете съвет как да издържа с нея още 6 години.

Коментари

1.   Бaси пиклaтa. Нa 13 г. вече се зaмислилa кaк евентуaлното бъдеще гaдже ще искa дa си чaтят през нощa. Мaйкa ти ТРЯБВA дa те контролирa, товa е чaст от родтелското и зaдължение, a кaто те четa виждaм и, че ти специaлно си определено "трудно" дете.
Ще си лягaш когaто си поискaш и въобще ще си прaвиш кaквото си поискaл когaто си пълнолетнa, рaботиш и си пкaщaш животa, хрaнaтa, покривa.
До тогaвa родителите ти отговaрят зa теб и трябвa дa контролирaт очевaднaтa ти простотия.
Дaже не осъзнaвaш, че мaйкa ти е нaй- нормaлен родител, който се опитвa дa те държи в що- годе прaв път.
Не одобрявaм в никaкъв случaй физическото нaсилие, но дaже и нa мен ( никогa не съм удрялa дете) ми се прищя дa те пляснa. Лиглa.

2.   Голяма лигла си да ти кажа. Аз съм момиче на 15, деля стая с 11 'годишният ми брат и не съм се оплакала нито веднъж. Изкара майка си дявол, но всъщност ти мисли доброто. На 13 ще седи до късно, кой ще учи. От това ти зависи бъдещето и живота. Като станеш голяма ще си блъскаш главата и ще съжаляваш, че не си слушала майка си, но ще е късно.
Не се имам за философ, почти на твоите години съм, но майка ми е като твоята, слушам я за всичко и сме като приятелки. Обичам си я и я уважавам, защото ме е родила. Ако не беше сега майка ти, нямаше да те има и да се оплакваш от глупости.

3.   Майка ти е от жените, които са мислили, че ще си оправят" живота като родят бебенца...
Няма ли начин баща ти да я стегне да почне работа? Чистачка, касиерка в магазин за хр. стоки... все ще я вземат нещо такова. Или на госпожата и е под нивото може би...
Нормално е тинейджърите да ви се стои до късно, защото вие сте в такава възраст, в която сте свръх енергични.
Като си първа смяна на училище е добре да си лягаш по - ранко, но иначе защо да не стоиш до по - късно...
По принцип по закон тинейджърите можете да сте навън до 22. 30 вечер. Да кажем, че си малко малка още (на 13 си) да стоиш до толкова. Но защо пък да не си навън до 21. 30 - според мен това е един разумен вечерен час за твоята възраст.
Няма как да се пребориш с некоректното й отношение спрямо теб сега, единствения вариант да не те обсебва толкова е да почне работа. Родителите, които не работят винаги обсебват децата си.
Виж, ако извадиш късмет да почне някъде, където ще е на нощни смени сигурно ще си ти дава телефена за през нощта - все пак ще иска да ти звънка да те проверява да й докладваш какви ги вършите със сестра ти.
А най - добре ще е да започне нещо в чужбина :)
Жалко, че баща ти й е дал такава свободия!

4.   Звъни на социалните. Не може никой да ти посяга.

5.   Защо не отидеш при баща си или при други роднини? Ако не може, просто говори с нея сериозно. Наистина прекалява.

6.   Намери начин тайно от нея да заснемеш как ти посяга и после диреткно с клипа отиваш в Закриала на детето. Това не може да продължава така! Те ще те пратят или при друг роднина или в приемно семейство. Също така се обади и на тел. за деца в риск 116111. За стаята много деца делят стаите си с братя и сестри, за лягането този час е приемлив ако сте на училище и си първа смяна, но сега ваканцията не виждам нищо лошо да си легнеш по -късно и да спиш по до -късно, за вечерния час по -добре се прибирай по -рано още си дете, а вечерно време има всякакви изроди по улиците.

7.   Хора, защо веднага нападате момичето? Наистина не е нормално майка ти да ти посяга и да те кара да си лягаш в 22:00 ако на теб не ти се спи. Авторке, поговори с нея за тези неща, а ако не стане се обърни към баща си, той може и да ти помогне.

9.   На 14 съм и имам същия проблем. Не се притеснявай, гледай да не ѝ крещиш и крий телефона, ако чуеш нощем, че идва! Моята майка е същата, търпи се, но трудно, но ще свикваш, няма как. Просто не ѝ обръщай внимание. Жената е навлязла в критическата

10.   А няма ли да вземеш да понаблегнеш малко на правописа момичемце? Пише се усамотя, подире ми и предвид.