Споделена история от Тинейджърски

Искам куче - убедих татко, как да убедя мама?
Здравейте. От много години искам куче (може би около 7). Преди години исках и сестра и куче, ииии година след като им казах мама забременя. Татко каза, че я е убедил за куче, но преценили, че сестра е по-добре (съгласна съм). Каза още, че мама не искала нито куче, нито второ дете, но ето че татко успял. Говорих с татко скоро и той хареса идеята ми, но мама (както винаги) не я удобри. Търсих в интернет информация и т. н. за кучето, което искаме с татко. Намерих ветеринарни клиники и аптеки около жилището ни. Също така и място, от което може да вземем кученцето. Живеем до един парк такаче разходките няма да са проблем. Запозната съм с грижите и знам, че всички деца обещават да се грижат и не го правят, но аз съм сериозна. Знам и че едно куче не е просто за ден, а за много години. Говорила съм с приятели, които ще могат да го гледат, ако пътуваме някъде. Породата, която искам е лесна за обучение, внимателна с малки деца и хора, и не вярвам да имаме проблем. (Лабрадор) Преди 2 месеца чичо ми си взе малко лабрадорче и отидохме да го видим. Мама го хареса много, аз и татко също (естествено xD). Мисълта ми е, че на мама и трябва още малко убеждаване, но ми трябват и съвети. Главният проблем на нея с кучето е този, че трябва много грижи. Казвам й, че и аз и татко ще се грижим, не само тя, нооооооо да... :/ Помощ! Наистина държа на куче, а и рождения ми ден е след 2 месеца.

Коментари

1.   Поискaй от чичо ти лaбрaдорчето зa 2-3 дни :).
Нямa нaчин дa не влюби мaйкa ти в тaкaвa муцункa. Използвaй времето дa и покaжеш колко си отговорнa, тоест рaзхождaй, хрaни и си игрaй с кученцето. Обсипвaй го с любов, те сa кaто сюнгерчетa, поемaт много обич и гушкaния и не е досaдно зa тях.
Нaвъртaй се повече около мaйкa си с него, тя кaто ви нaблюдaвa, a и то кaто зaпочне дa се вре в нея в търсене нa близост и глезотийки, и тя ще поискa.

2.   Здравей! И аз съм минал по този път. Само че нито майка нито татко искаха куче. Излязох сутринта, а на вечерта се върнах с малко кученце. Сега и двамата не се разделят с него, само където мрънкаха до небесата.

3.   Кажи й, че тя изобщо няма да има грижи, а само вие с баща ти. Като искате, поемете цялата отговорност. Така ще сте и по-убедителни. :)

ELSA