Споделена история от Тинейджърски

Рок, метъл и неприемане
Та да.. Здравейте хора!
Бих искала днес да говорим за околността. Та да започвам... момиче съм, на 16 години. Тъй, като още от малка слушам рок и метъл (различни жанрове) хората около мен не го приемат. Тъй, като се обличам в метъл тениски, а има случаи в които се обличам съвсем нормално. Както винаги вървя си из улиците, забита в слушалките и с телефон в ръка, докато чатя с някой, та музиката от слушалките се чува и все пак мрънкат! Нещо от сорта:
- Как може да го слушаш това?
- Ти си супер тъпата, за да го слушаш
- Ако съм на теб ще ме е срам да знаят хората какво слушаш
- Виж, защото се обличаш мъжки, няма момче, което да хареса мъжко момиче. Та, като засегнаха и до това за кръша ми, че не би ме харесал, тъй като той слуша също такава музика. Още от малка съм аутсайдер и точно това ми е успокоението.. Да се върна към темата: Само аз ли имам чувството, че хората отбягват металистите или с други думи "metalheads"?

Коментари

1.   Няма такова нещо. Просто общуваш със смотани хора.

2.   Аз не отбягвам металистите, а хората които парадират с това, че слушат такава музика и меко казано приличат на плашила - облечени в черни широки дрехи, надупчени целите, гримирани като за Хелуин, пиещи бира по пейките, надянали ботушите посред лято...
Повечето хора като чуят метал и си представят точно такъв човек. Какво да му харесаш на това, ми то е срамота млад човек да изглежда по този немърлив начин.
Особено пък за жена това е брутално грозно и изглежда повече от мърляво.
Не деля хората по стил, раса и музика, но не харесвам тези, които се мъчат да го налагат и видиш ли целия свят им е виновен, защото не били разбрани или били аутсайдерите и бунтарите.
Да аз не слушам метал, но голямата ми любов беше луд по KORN, но по нищо не си личеше в начина му на изказване, стила му на обличане и т. н. Дори успях да харесам няколко техни парчета с годините. Имам и много добри приятели, слушащи наораво хард метал ама не ми го налагат и могат да се забавляват и по различен начин от кофеене.
Изобщо няма значение чалга ли е, метъл ли е, класика или каквото и да е там. Човек си е човек с възпитанието си и отношението си към хората и колкото и някои да не приемат - с визията си, защото именно тя прави първо впечатление и за съжаление няма второ. " По дрехите посрещат, по акъла изпращат ".
Рок слушам с удоволствие.
Ако ти си нормално изглеждащо, спретнато момиче няма от какво да се засягаш или притесняваш какво мислят околните, всеки си има право да слуша и да харесва каквото си поиска - те са кривите в случая, че не те приемат.
Ако обаче си от горния тип повлекани и разгащени мърли.. не се изненадвай, че нормалните хора те отбягват.
Та те дори на едно интервю за работа няма да могат да отидат с подобен вид!
Не желая да обиждам никого с мнението си!

3.   Минала съм през същото. На твоите години бях метълка и се обличах по този начин. След като навърших пълнолетие, нещата започнаха да се променят -пораснах. Отдавна не се обличам по този начин, нито пък слушам само метъл. В момента слушам всичко(без чалга) общо взето според настроението. Мисля, че прекалено много внимание обръщаш на музиката и се оставяш тя да ръководи живота ти и личността ти. Ще ти дам един съвет като по-голяма - слушай си метъла и каквото искаш, но не се оставяй на музиката да те определя и ръководи като човек и държание. Бъди себе си. Музиката е ЕДНО, личността ти и разнообразните ти хобита ДРУГО. Сега мислиш така, един ден ще мислиш по друг начин. Сега си мислиш, че цял живот ще слушаш това и ще робуваш на този стил - след две години като завършиш и като се сблъскаш с живота, ще видиш, че дори няма да имаш време и за музика. Въобще няма да ти дреме метълка ли си, рапърка ли си. Други неща ще са ти на главата.

4.   Смени си обкръжението. Човек трябва да бъде сред себеподобни, иначе е единак. Аз, понеже, също си падам по по-нетрадиционни стилове, съм изпадала в такива ситуации, когато хората недоумяват начина ми на живот, и музиката, която слушам. Когато това стане, обаче, не го вземам на сериозно. Знам, че хората са различни. Някои са отворени към по-различни неща. Други са по-консервативни. Някои се водят в крак с модата, други не. Някои слушат и гледат само телевизорът, без да позодират, че съществува музика, различна от тази по Планета Пайнер и производните и. С такива хора просто не се сближавам, защото имаме непреодолими различия. И те не са само в музиката. Също и във възприятията, светогледа. Аз съм доста широко-скроен човек, и като става въпрос за това не се сближавам кой знае колко и с метъли, защото поне според моя опит, те си слушат само метъл и никакъв друг стил. Отхвърлят всичко, което не е метъл, дори и хора. Пак казвам, че това е моят опит, и е сформиран на базата на това, че общувам с много такива хора по стечение на обстоятелствата. Обичам хората, които слушат доста стилове музика, без да се ограничават до един. И за това такива хора търся аз за мои приятели. Опитай и ти. И също така, един съвет-на този свят има всякаква разнообразна музика. Не се ограничавай до един стил, изследвай, оформи вкуса си. Та, ти си само на 16. Слушай си метъл, но имай и други интереси извън него. Иначе, нищо против теб, и музиката ти. Ходи както ти харесва да си облечена. Но, да знаеш, все пак, че в България има много предразсъдъци, и на места може да почувстваш дискриминация. И това е като цяло. Щом на теб ти харесва, да не ти пука за другите. :)

Depravity

5.   Аз също слушам метъл и рок. В моето обкръжение почти няма хора, слушащи същия стил музика, но се разбирам с всички.
Ето примерно - голяма част от групата ни са чалгари, други или слушат рап или поп. Малка част сме метълчета, но се разбираме перфектно.
Замисли се! Май трябва да смениш обкръжението си.
Поздрави, 13 годишно момиче

6.   Аз също слушам метъл и рок. В моето обкръжение почти няма хора, слушащи същия стил музика, но се разбирам с всички.
Ето примерно - голяма част от групата ни са чалгари, други или слушат рап или поп. Малка част сме метълчета, но се разбираме перфектно.
Замисли се! Май трябва да смениш обкръжението си.
Поздрави, 13 годишно момиче

7.   И аз съм металистка и се облимам така. Преди се събирах с хора които постоянно се пресмиваха на начина по който се обличам и музиката която слушам. Спрях да се събирам с тези хора и си намерих компания която уважава металистите. Намери си приятели които да уважават твоето решение за стил музика и обличане.

8.   И аз съм металистка и се облимам така. Преди се събирах с хора които постоянно се пресмиваха на начина по който се обличам и музиката която слушам. Спрях да се събирам с тези хора и си намерих компания която уважава металистите. Намери си приятели които да уважават твоето решение за стил музика и обличане.

9.   В подобна ситуация съм... не е проблем факта, че едни определени хора те отбягват. Майки са отдръпвали децата си от мен докато пия вода от чешмичка... съучениците ми ми се смеят за черните тениски, нито едно момче не ме поглежда.
Има начин за измъкване - намери хора с твоите интереси. Само това мога да те посъветвам. Аз покрай магазините " На тъмно" и " Метъл хевън " намерих много яки хора с моя вкус за музика и филм :) ;) :) ;) :) ;)

10.   Пък аз слушам метъл и рок, но не се обличам като тях. Само слушам. Никога не съм се обличала по някакъв начин заради музиката. Дори нямам и тапети на стената. А повечето ми приятели които слушат чалга имат.

11.   Ей това ви е проблема на повечето псевдо метъли... мислите си, че метъла е нещо специално/различно, както ти се изрази/, мислите си, че сте различни, специални, че всички ви мразят... това ви е проблема, иначе, повярвайте, ама никой не се интересува кво слушате или как се обличате...