Споделена история от Тинейджърски

Предложение на момиче. Как, с какво, къде?
Здравейте, хора, четящи моят пост.

Нека се представя: момче на 17 съм.

След 3-4 дни ще трябва да се престраша да предложа на моето момиче да бъдем заедно. Обаче, не знам как да го направя. Обмислям да ѝ взема някакъв скромен букет и една кутия бонбони. Ще падна на колене и ще я попитам дали ще бъде моето момиче. :D

Как Ви звучи идеята? Не съм предлагал до сега на момиче.
Мястото също ме тревожи (къде), понеже съм срамежлив, а в моето населено място, винаги ще има кой да срещна през това време.

Благодаря на всички постнали по нещо!

Коментари

1.   Виж, и аз съм застрелян, т. е. срамежлив. Пробвал съм веднъж това с предлагането и беше голяма греда, а уж нещата бяха сигурни. Под сигурни, разбирай "бих ходила с теб", казано в прав текст. След като й предложих, се оказа, че го била казала хипотетично. Но да не се връщаме към нещо преди много-много време. Малко след това се запознах със сегашната си дългогодипна половинка. С нея пък го нямаше изобщо момента с така нареченото предлагане. Нещата просто се случиха... излизахме заедно, писахме си доста, опознахме се и един ден, като я изпращах я целунах леко. Тя пък взе, че ме награби. :) И това беше. Съветът ми е да не предлагаш нищо, ти не си стока в магазина. Просто се опознайте с момичето и когато е готова, ще усетиш.

2.   Според мен изобщо се откажи от тази идея с предлагането. Искрено ми стана смешно и забавно докато го четях, върна ме в детските ми години.
Според мен си достатъчно голям, почти пълнолетен за подобен тип "предложения". Ще мислиш за такива когато някой ден решиш да предлагаш брак.
Просто покани момичето на среща, ако желаеш й купи цветя, заведи я на някое хубаво място, опознай я. Не я притискай, нито я натискай от първата среща за целувки и т. н. Ако се случи добре, в противен случай просто започнете да излизате, покажи й че имаш интерес към нея, изслушвай я, заведи я на кино или правете нещо приятно, карай я да се смее, ако искаш подари й нещо дребно. Ако между вас има химия нещата ще се получат от самосебе си. Реално още на първата или втора среща ще разбереш дали момичето те харесва и дали има смисъл да влагаш надежди за връзка или евентуално да си останете приятели. Ако си по-смел просто след някоко излизания й признай какво чувстваш и че искаш да имате връзка, защото я виждаш като твоето момиче, колко е прекрасна и т. н
Но наистина забрави за тези предложения тип детската градина.
Ж 30

3.   От автора: благодаря!

С нея се целуваме и гушкаме постоянно. Пошегувах се, че сме гаджета и тя каза, че не сме. След това, отново се пошегувах, като ѝ казах, че предложението за гаджета е детска работа, но тя не се съгласи с мен. Пошегувах - често на шега казваме какво мислим, "измъквайки се" :D

Ясно е, че ще трябва да ѝ предложа "нещо", макар и детско да е. Но, как? Просто да я попитам да сме заедно?

Имам едно наблюдение:
По-рано, тя постоянно ми пращаше целувки и сърца във Фейсбук. Казваше ми, че ме обича и други подобни. От както започнах и аз, тя спря да го прави. Спря да ми казва, че ме обича и да ми казва онези сладки неща. Но продължава да ме гушка и целува.

Още ми каза, че съм в "изпитателен срок", преди да тръгнем. Това ме обърква много.

Момичето е на 15

4.   От автора (допълнение):

Да взема да ѝ обясня, че в тия години е детска работа това и просто да я попитам дали иска да бъдем заедно? Защото, според мен, ако нищо не я питам, може да я загубя.