Споделена история от Тинейджърски

Разказ на тема "Черна душа"
Здравейте. Участвам в състезание по писане в wattpad и реших да ви покажа разказа ми за втори кръг, който предстои и да получа мнения! Ето го и разказа:

Краят на лятото е. Скоро идва есента. В парка съм. Седя на пейка и се наслаждавам на последните слънчеви, макар и хладни дни. Наоколо е красиво - земята е отрупана с жълти листа, които блестят на септемврийското слънце. Ден като ден, нищо особено. Наблюдавам и слушам хората наоколо.

- Не играй с това, момиче, наоколо се говори, че родителите и са алкохолици! - казва една възрастна жена на едно тъмнокосо момченце на около 7 годинки, вероятно внука и. Докато говореше, тя сочеше момиченце на годините на момченцето, което седеше самичко на полянката и си виеше венче от маргаритки.

Коя е тази, че да настройва дете срещу дете, заради слухове, които най-вероятно са бабешки деветини? Дори слуховете да са верни, какво значение има това? Детето може да е свястно, виновно ли е то за провала на двама безразсъдни възрастни? Нима и то е такова? Нима то не е отделен човек от тях, с отделен поглед към света, с отделни чувства, възприятия, с отделно мнение, с отделни мечти? Нима то не е един човек, който е отделен и уникален от всички останали? Не всеки умее да се въздържа от провали като клюкарстване, интригантстване, но да залепиш тъп етикет на някого заради нечий провал? Да, клюкарстването и интригантстването са провали в живота, поне за мен. И аз съм човек и аз греша и всеки път щом пусна или разпространя съзнателно или несъзнателно грозен слух за някого, усещам, че съм се провалила. И то много. Както и да е, всички се проваляме. Има обаче нещо, което аз наричам "Черна душа". Черна е душата на хората, които лепят етикет, без реално основание, без да знаят много за даден човек.

Не всеки, който не се справя в училище е тъп! Не всеки, който се справя по всички предмети е зубър! Не всеки, който е постигнал повече от теб е измамник!

Хората наричат сревитьорката, която не чува поръчката от първия път тъпа. Може би ТЕ диктуват, твърде бързо, може би вината е в тях! Но какво от това, нсли тя е една тъпа сервитьорка? !

Хората наричат момичето, което с тананика по улиците "лудо". Какво толкова - момичето може просто да е щастливо! Но какво от това, тя все пак е една луда? !

Какъв му е проблема на днешния човек? Аз ли греша?

П. С. Съжалявам за грешките, тепърва ще го редактирам.
П. П. С. Ако е от значение, момиче съм, на 13 години

Коментари

1.   Добре си го измислила, като за човек на 13!

2.   Премахни изцяло думата 'тъп' и не я използвай никога занапред. Замести я с глупав, елементарен, ограничен. Замени 'отделен', 'отделно' с 'различен', 'различно'. Имаш също доста повторения на думата 'провал'. Използвай 'падение', 'падеж'. Замисълът е хубав. Успех!

3.   Септември месец няма маргаритки. Те са пролетни цветя :)

4.   Благодаря много на всички за мненията и съветите! До 3: вярно, не съм се сетила:D!