Споделена история от Тинейджърски

Младежки пъпки
Здравейте!
Аз съм момиче с голям проблем. Преди 2 години започнаха да ми излизат пъпки по брадичката и си мислех, че има алергия и ще ми мине. По-късно се оказа, че са младежки пъпки. По брадичката излизаха по 2-3 и го преживявах. Не се виждаха. По-късно започнаха да ми излизат по челото, а сега и по бузите :/... Ужасно е, пъпките са големи, червени! Отврватително е! Аз и без това съм ниска и това съвсем смазва самочувствието ми. Пробвах ВСИЧКО! Виши, гарниер, биодерма (най-скъпа козметика), и с кремове съм се мазала, там със сяра и подобни. Това вече си е акне...Не знам какво да правя! Моля ви дайте ми съвет... Искам тези неща да се махнат и отново да бъда ,,сладкото миньонче"! Казвам ви, почиствам си кожата, не ги стискам и се появяват големи гнойни пъпки. Моля ви дайте съвет. При дерматолог не съм ходила, защото те предписват най-скъпите лекарства, а ги пробвах! Сега съм 7 клас... И ако знам, че пъпките ще се махнат след година-2 супер, ама като гледам как е тръгнало, ме е страх да не останат завинаги или да не ми останат белези! Много се притеснявам... Какво да правя, какво да опитам? Благодаря предварително!

Коментари

1.   Защо се пускат нови и нови теми за акне не мога да разбера,има хиляди теми,ние не сме врачки,че да знаем кое как ще ти подейства, аз съм на 20 години и все още имам акне,зависи от много неща интересно ми е как всички пубери мислят,че след 1-2 години всичко минава.Е не минава при някой остава.

2.   Ходи на козметик. Аз съм момиче на 12 години и аз имах изключително гадни пъпки и ходих на козметик. Много ми помогна.

3.   Отиди НА ЛЕКАР, не е вярно, че изписват най-скъпите лекарства, просто се притесняваш, това е. Ти за западна козметика сума ти пари си изхарчила....само демартолог може да каже какво ти е!!!! Най-скъпото лекарство от дерматолога ми е било за 17 лв. а антибиотично вещество.
Едно е сигурно, няма да останат за цял живот и няма да ти останат белези, ако не се стискаш!
Търси козметика с ЦИНК.
Аз имах този проблем, след 19. Тогава емигрирах на запад и това ми се получи от хормоните в месото мисля. Сега и в България е обработено. Съветвам те (пишеш че си и пълничка) да започнеш диета и да пиеш много вода. Откакто ям малко месо, се изчистих, но траеше години. Може и да е свързано с яйчниците и с др. женски проблеми, затова отиди на лекар!
И нещо смешно - влизам аз при дерматоложката с баща ми вътре, а тя казва,че можело да е ОТ ЛИПСА НА СЕКС хе хе хе!!!
Не се комплексирай!!! Този проблем се решава с месеци, няма фокус-бокус. Аз си слагах три пласта козметика и доста хора не забелязваха, гледам си и снимки от това време и не се виждат. Препоръчвам ти фон дю тен на Лореал (течен като с помпичка), не е евтин, но го ползваш година. Отгоре с четчица пудра и малко руж. Гледай да не личи много! Отиди на козметик да ти каже как да се гримираш. Но лекар ЗАДЪЖЛИТЕЛНО, може да те пратят и на гинеколог.(няма да те „ръчка„, гледа с видеозон дали имаш кисти и прави изследвания).
На една моя съученичка й изписаха антибебе хапче, не само й се махнаха пъпките, но и отслабна. Но лекар трябва да ти каже, да ти се направят изследвания за хормоните

5.   Това, че се мажеш с крем и ползваш и други неща нищо не значи.Аз съм 8 клас и от 5 клас някъде започнаха да ми излизат пъпки.От лятото на 6 клас всеки ден си мия лицето с Garnier или Clean&Clear, имам 3 крема против пъпки и какво ли още не и пак ми излизат.Някои пъпки са хормонални(сещате се), но няма как по време на пубертета да спреш пъпките, дори и да използваш много продукти и да се грижиш постоянно за кожата си.Аз лично в момента ползвам Clean&Clear ексфлориращ и против блясък за лице.Имам крем на Garnier,на Nivea bye,bye spot и на Neutrogena.Отделно лосиони и пак имам по някоя пъпчица.С времето изчезват, но не бива да се стискат, тъй като остават петна!Най-важното е търпение и постоянна грижа!

6.   Ами аз съм на 12 години и на мен още миналата година започнаха да ми излизат пъпки и най-много бяха по челото ми. Казах на мама и тя ми купи едно мазило за акне казва се Anticare. Не е много скъпо, а и е много ефикасно ! мисля че е към 20-25 лв. ! Лично аз съм много доволна от това лекарство, а и сега нямам нито 1 пъпка! Пробвай го няма да съжаляваш! :)

7.   Мама ми е обещала, че ще ме заведе на дерматолог за да ми препоръча нещо като за моя тип кожа, но хормоналните пъпки са ми проблема.Ще пробвам крема, който ми каза, но при мен може да не стане, защото аз вече 4 години откакто съм с пъпки по лицето, но не много.Хормоналните ми излизат всеки месец на брадичката по 2,3 и трудно се махат, иначе без тях имам само черни точки, които не могат да изчезнат от много време ;xx

9.   Здравейте! Значи аз до преди 1-2 седмици имах много пъпъки: черни точки, червени, гнойни всякакви :D обаче се разболях от грип ии отидох на лекар. Личната ми лекарка ми препоръча следното: Правиш си парна баня у вас смисълл..слагаш една купа с вода да ври на печката и си държиш лицето отгоре около 15 минути да се размекне..след това взимаш златен или сребърен пръстен ии започваш да минаваш цялото лице с него така падат набъбналите пъпки. След това с кислородна вода и памук забърсваш хубаво лицето да се почисти от всичко и накрая от аптеката си купуваш Далацин. И след почистването с кислородната вода максимум 2 пъти да ден се мажеш с лекарството. Първо бях много скиптично настроена но след 1 седмица лицето ми беше перфектно изчистено и не можех да повярвам. Сега продължавам с процедурите за всеки случай и всяка вечер след като се изкъпя директно минавам с пръстена защото лицето ми е меко след като се изкъпя а и докато се къпя ползвам на гарниер пюр 3 в 1 преди да се изкъпя си правя маска ии после докато се къпя го почиствам като ексфолиант. Обаче това е ако се къпеш всеки ден като мен ако не прави парна баня ии след това с процедурите които ти описах горе. Аз съм на 13 години и ме подиграваха много. Без да се хваля ще кажа, че съм много красива и пъпките закриваха красотата ми. Сега обаче имам самочувствие и всички момчета са ми в краката. Пожелавам го и на теб ! Успех!

Хриси*

10.   Това с парната баня го знам, но за пръстена не знаех.Ще пробвам.Аа нещо против черни точки знаеш ли??Освен продуктите на Garnier, които не действат поне при мен?!! ;s

11.   и аз имам този проблем аз сега се мажа с нещо като спрей и ако искаш и ти го опробвай казва се acne out аз мисля че действа е поне на мен де но също помага и за черни точки ако имаш

12.   Аз съм на 11 и също имам такива пъпки! Ужас направо! Ще ми се да взема ножицата и да ги одрежа (не реагирайте прекалено остро няма наистина да го направя)

13.   Аз мога да ти препоръчам нещо, което действа: Сложи студена вода в тенджера и я остави да ври. След това като я махнеш от котлона, постави лицето пред парата и стой. Така се изчиства лицето! Поне при мен действа. Също опитаи и с бирена мая. Не е скъпа. Продава се в аптеките по 60 таблетки, но от нея се пълнее. Ако нямаш проблем с килограмите опитай я! :))

14.   за черните точки бих ти препоръчала отново на Гарниер рол он наистина помага аз преди го използвах, но с течение на времето кожата ми привикна към него и спря да помага за това почнах с гарниер пюр 3 в 1 и наистина ми помага нямам черни точки, но сега забелязвам, че рекламират някакъв нов продукт срещу черни точки пъпки и мазна кожа. Ще отида да си го купя утре незнам дали помага все още, но вероятно Да опитай и ти когато си го купя ще ти кажа как действа ;]

Hrisi*

15.   и фрикции с най-обикновена хлебна сода на лицето!

16.   Аз съм момиче на 11 години също и аз имам младешки пъпки моля ви се кажете как да ги махнаа ! ! ! Ако знаете ми помогнете много са гадни тия пъпки! ! ! Вече се срамувам да отивам на училище с това лицее! !

17.   от авторката: Добрее, вече се изчистих и нямам пъпки (йеааах) НО ми останаха петна (доста тъмни) и тук там съвсем малки дупчици по челото;/ Ужассс, какво да си взема сега? Дали с времето ще се махнат, аз си търкам лицето с ексфолиант от ейвън, да си сваля мъртвите клетки всеки път, когато се къпя и се мажа с едно кремче на биодерма за премахване на белези и възстъновяване на кожата. Ако някои знае СИГУРЕН И БЪРЗ начеин за премахване на тия противни петна да пише

Мерси предварително =]

19.   На 11 съм, имам същия прблем и ви моля да ми помогнете! Ужас е. Появиха се като бях на 10 по челото ми!

20.   За новото ти чисто, но петнисто лице препоръчвам крем здраве за здравяващ кожата или Кремът на "Рачев" който го произвеждат в Габрово. Когато ходих на екскурзия с родителите ми купихме този крем. Много помага.

21.   Знам, че е адски гадно.. и при мен не помага нищо от продуктите на Гарниер... мажех се всеки ден лятото от онова със четката Гарниер Пюр Актив, помагаше съвсем малко, за черните точки, а за акнето пробвай с крем Здраве, то гори пъпките и за 2-3 дни максимум са се махнали. Пи мен помага, пък и съвсем малко ако сложиш и го разнесеш ще прикрие черните точки, който и при мен също са много, но когато ги изстискам помага, и отгоре с маска или някакъв стягащ крем и не оставя големи дупччици или белези : )) USPEH!

22.   Младежки пъпки? Не, няма да минат от разни гарниери, вишита и други кремове. Може да има само временен ефект, защото това е хормонален проблем, не външен. Лекува се само с хормонално лечение. Аз съм момиче и също имах много пъпки.. пробвах всичко, но не ми мина. Най-накрая една гинеколожка ми изписа противозачатъчни и само от тях ми мина.

23.   Вземи си от новото на нивеа all in 1-5 in 1 дето го рекламират, и от новата серия акне оут на здраве и успех.

24.   Aз съм на 10 и ми излизат младешки пъпки гадост но на мен ми е рано помощ.

25.   Авторката, моля те обясни как се отърва от тези гадости каза, че си се изчистила кажи по кой от всичките начини, които ти препоръчаха помогна най-много?

29.   и аз имам пъпки, много са гадни сега ми излезнаха нови, червени по буските и челото гадост, как да ги махна. Моля кажете нещо което найстина помага :)

30.   Пробвайте с хума и салицилов спирт. При мен действа, но все пак всяка кожа е различво чувствителна!

31.   Номер 9 моля те дай повече информация за лекарството

32.   Авторката, може ли да споделиш с кое се изчисти?

34.   И аз имах същият проблем до преди 3 месеца
Използвах Гарниер-четката и тогава ми се напука кожата и ми се обели цялото лице
После си купих лосион--акне аут-биотраде-Помогна ми

35.   На 13 сам и имам младежки пъпки и на мен ми казаха да използвам салицилов спирт или на една тубичка ракия и 4 аспирина. Аспиринът се строшава и се слага в тубичката и се разбърква. Ще го направя мисля че ще действа :))))

36.   И аз съм на 12 години има доста пъпки и то от около 2 години.. мазала съм се с салицилов спирт и крем здране препоръча ми го една козметичка ама на мен не ми помогна сега се мажа с acne out - активен лосион.. ще видим дали това ще ми помогне..

37.   Значи аз също имах доста младежки пъпки но случайно дочух от една баба лекарство за тях. Купувате си от аптеката сяра на прах ихтиол, бебешка пудра и един крем здраве обикновен. След това всичко смесвате в някакъв съд и се мажите всяка вечер. За през деня може да си купите крем здраве лека формула за заличаване на белези. :) Пробваите на мене ми помогна, е лицето ми не е като коприна но е сравнително добре отколкото преди. :)

38.   Крем здраве-против кожни раздразнения. Крем здраве-лека формула. Eveline Pure Control. Спирт. И крем против пъпки(крем cink).
И другото, което мога да ти кажа грижи се за кожата си. Почиствай я ежедневно. Следвай тази програма.
Сутрин:
Pure Control(той е нещо като шампоан за лице със специални песачинки) стой намазана 3 минути.
След това се измий с хладка вода.
Подсуши се със суха кърпа.
След това се намажи със крем здраве лека формула.
На обяд се намажи със спирт.
Стой така известно време
Измий се. И се намажи със крема cink.
Вечерта преди лягане намажи се с крем здраве против кожни раздразнения. И така заспи намазана. (когато се намазваш с крем здраве се мажи със дебел слой. ) на сутринта кремът ще е попил.
Следвай тази програма един месец.
Също така можеш да си правиш ежедневни маски с хума. И да се мажеш и с пенатен крем( penaten крем).
Почиствай също така лицето си с тоалетно мляко. (100% грижа за кожата). Не яж мазни храни. Сладки храни. Не много месо. И спри с газирани напитки. Мий лицето си 3 пъти не ден.
Лятото скоро идва. Капи се често в морето. Солената вода знаеш че лекува рани, кожни раздразнения... Включително и пъпки. Ако това не мопогне отиди на кожен козметик. Той ще ти изтиска гнойта от пъпките, ще се погрижи за лицето ти и може да ти предпише още ефикасни продукти.
А ако ситуацията е толкова зле ще е нужно да отидеш на епилация с лазер. (безопастно е, не боли! )
Поне малко се надявам това да помогне. Успех!

40.   На 14 години съм момче съм! Ходих при дерматолог тя ми каза да спря всичко мазно и ми предписа пак скъпички неща.. Е спрях шоколада, безалкохолното дори и месо не ядох.. Мина се 2-3 месеца и абсолютно никакъв ефект. Купих си акне оут ползвам го от 8-9 месеца лицето бише отвратително по едно време спрях да ходя на у-ще заради това е ползвах този крем помогна ми и то много по челото нямах нито 1 пъпка :ХХ но над устните на носа и на брадичката все още си имам там изобщо не ми помага.. и преди около 1 месец спря крема вобще да ми влияе и всичко започна отначало.. препоръчайте ми нещо да ме горят с лазер ли незнам но да изчезнат завинаги тези пъпки...

41.   Ей вижте.. секса е най добия лек, и аз на 15 имах много навсякъде по лицето и се оправиха... ;д ;)

42.   Продукти:Крем "Здраве", спирт, тенджера, вода, пакетче с билка за чай и кърпа от плат :)
Начин на употреба:
Загряваш водата в тенджерата до 100 градуса (докато не започне да пуска много пара), естествено преди да оставиш водата да ври изсипваш билката от пакетчето за чай и ги оставяш да врят заедно. След като заври водата слагаш кърпа така че да покрива главата ти, за да може лицето ти да се спари. След 5-10 минутки взимаш кърпата от плат и с нея започваш да стискаш пъпките една по една. Щом свършиш ги намажи със спирт за дезинфектация а най-накрая ги мажеш с крем здраве. Дано да помогне!!!

44.   Здравейте. :) На 14 години съм и имам пъпки някъде от 5 клас. Нямам много бели пъпки, (ако имам ги махам веднага, защото не мога да ги търпя знам, че не трябва, но все пак.. ) но по начало нямам. Повече имам черни точки (по гърба най-много) проблема е че ги пипам (въпреки съветите на майка ми) и сега имам белези (по гърба, малко над деколтето и по лицето, но значително по-малко) наистина искам да ги махна, защото стои много грозно. Ходих на лекар тя ми каза да не пия газирано, да не ям мазно и много сладко. В интересен на истината пия газирано много рядко, мазно ям, но не много, а сладко ям най-много от всичко, но не в огромни количества. Също ми изписа някакви лекарства, но в аптеката казаха, че вече не са се произвеждали. Моля ви помогнете ми, защото с тези пъпки самочувствието ми се понижи, не мога да ходя с потници, рокли или с нещо, което се виждат тези зони. Ще съм ви благодарна, ако ми помогнете.

45.   Аз съм на 12 години и също страдам от акне. Ползвам Garnier energy fruit и съм доволна, въпреки че все още имам пъпки, но те няма ей така да изчезнат. Освен това мажа лицето си вечер с крем Здраве, а през деня когато съм вкъщи си слагам мед на цялото лице, за да го хидратирам и успокоя акнето.

46.   Стоп, стоп, стоп! срига с тези скъпи кремове бе момичета. Точно преди малко се намазах с мед. Гледйате да не езахарован и за по-голпм ефект да е домашен, а не купешки. Намажете се и стойте така за 1 час. Разбира се при мен останаха съвсем малки и разбира се на другия ден пак с меда за да се махнат но има голям ефект. След това взимате скилитка чесан. Това с чесано го правите или ако не ви се прави с меда или ако след меда са ви останали гнойните пъпки или други по големи. Вземете скилитка чесъ. И и я обелете. Срежете я на две и намажете много ама много количество на пъпката. Не на бързо аа ако трябва даже една по една. И така стойте за една нощ или 24 часа. На другия ден преди да се измийте вземете кърпа и се избършете и след това измийте. Ако не стане от пътвия път направете го на другия ден. А ако са ви останали съвсем леки пъпчици НЕ ГИ ОСТАВЯЙТЕ. Направете същата процедура на другия ден и разбира се ако ви е останала друга голяма пъпка направете това с чесъна.
СЪВЕТ: Освен това медът помага и за да ти стане по-мека кожата.
Успех ако е имало ефект пишете и кажете дали още от пътвия път са се махнали дали от първия път са останали съвсем малко или дали от първия път не са се махнали. УСПЕХ МОМИЧЕТА КОЛКОТО И ГНУСНП ДА ЗВВУЧИ ИМА ЕФЕКТ ПОВЯРВАЙТЕ.

47.   Това е от пубертета. :) И аз съм така сега. И трябва да ги стискаш... Знам, че боли, но мен майка ми все иска да ми ги стидка! Спокойно все ще мине! И аз така се притеснявах, но ще мине спокойно! :)

48.   о и аз имах младежки пъпки първо се къпе човек всеки ден и се маже със спирт за да завехне. Мисля. може да не работи при вас но аз имам генетично заложено да се изривам също и атопичен дерматит кофти тръпка е и да не забравя без помади тоест кремове червила балсами за устни и т. н. надявам се да бъда полезна

49.   Този проблем го реших като бвх мома. Благодарение на еднаспоред мен тогава баба. А то си е било жена на възрас около40-45г.като ми даде съвет да масторбирам по често. Въпреки, че аз го правех но доста рядко. И се обедих, че има смисъл. Но чак след два три месеца. Сега съм жена на 50г и питам защо при по нормален полов живот ги няма тези пъпки.. Масторбиране му е маиката, ако няма възможнос за секс. Това е моито мнение.