Споделена история от Тинейджърски

Да го заговоря ли?
Здравейте:)
Тази година съм 8 клас и съм в ново училище. В началото много се отчаях от съучениците си, въобще не ми харесваха.
Но с всеки ден те ми ставаха все по-симпатични и вече ми се струват доста по-готини.
Е... постепенно започнах да си падам по едно момче, но чуствата ми към него много нарастнаха. И май се влюбих в него... Не знам, никога не съм изпитвала подобно нещо към някое момче. Сега постоянно мисля за него, ходя на училище с много повече желание и просто се разтапям като ме погледне...
Та... въпросът ми е дали да му пиша? Мама ми е казвала, че не е хубаво момичето да прави първата стъпка, но на мен не ми се чака, докато той се заинтересува от мен. Той горе-долу си говори само с други момчета, въпреки че ме попита дали искам нещо за рисуване за рождения ми ден(той идва много скоро и аз и едно друго момиче ще правим парти). Това беше най-хубавия ми момент в това училище!!!
Имаме много общи неща... Ние сме двамата художници в класа:)
Просто държанието, усмивката и целият му образ са толкова перфектни за мен! Той е по-особен и... абе много ме кефи:)))
Искам да допълня, че не съм грозна, имам особени и екзотични черти, които често биват описвани като много красиви. Нямам особено самочуствие, въпреки че говоря така. Просто преди много се компресирах от себе си и бях много свита и от тази година започнах малко повече да се харесвам.
Ниска и доста слабичка съм, но това е даже плюс в случая, защото и той е по-дребен и не бихме изглеждали смешно... бихме били перфектни<3...
Досега не съм имала гаджета и не съм се занимавала много, много с момчета. Просто не си харесвах никого. Но сега....
Разбрах, че любовта е едно от най- хубавите и ужасни чуства. Понякога съм супер щастлива, когато се сещам, друг път се депресирам, защото единственото, което правя, е да си фантазирам. Настроението ми се скапва и цял ден съм мрачна....
Е? Да му пиша ли? Чудя се дали да го питам за рождения ми ден, дали ще дойде и така нататък...
Ще съм ви ужасно благодарна ако ми дадете някакви съвети:)))

Коментари

1.   От личния си опит повечето мъже са доста пасивни и трябва да ги гониш с гьостерица, въпреки че си личи от 100км., че те харесват. Да, редно е мъжът да направи първата стъпка, все пак той е "ловецът" и цялата там история с ухажването, но реалността е малко по-различна. Пък и дори да му пишеш първа, той не знае, че го харесваш все още, така че може да изглежда съвсем небрежно и приятелски.
Рожденият ти ден е чудесен повод да се видите извън училище. Покани го с нещо шеговито, нали само вие двамата от целия клас рисувате и трябва да се подкрепяте, това-онова.
Недей да имаш очаквания - нито добри, нито лоши. Прсото наблюдавай как реагира, не бъди досадна. Ако и той те харесва - супер. Ако не, голям праз, след години ще се смееш на ученическите си увлечениея така или иначе. :D

2.   Давай момиче, пиши му, потърси го, но моят личен съвет към теб, като човек преминал през подобна ситуация, е да не си създаваш пгромни очаквания. Опитай се да му покажеш, че имаш чувства към него, но имай едно на ум и се опитай да подходиш без големи надежди, за да не ти е разбито сърцето, ако евентуално той не изпитва подобни чувства.

3.   Пиши му, не чакай! В 21-ви век живеем, няма значение кой прави първата стъпка. Ако само чакаш, нищо няма да стане...

4.   Пробвай да го поканиш

5.   Момчетата харесват момичетата да им пишат първи. Попитай го дали иска да отиде на рождения ти ден и така, сближете се

6.   Пиши му много ясно и аз бях така само че съв едно момче на 15 през лятото хлатнах в едно момиче което ддойде в моя клас когато бях 8 клас. Уж небрежно и писах спомних си един ден че има рожден сен тя докато бяхме на 200-300 км може би от мен писах и уж дая поздравя и честитя и така до сега си пишим често. Ама да ти кажа ако му пишеш първо избери няква тема не просто така едно здр. Ама момчетата не са тъпи ще разбере ама ако те харесва ще стане по смел към теб и ще те даговаря по често. Много важно нещо внимавай да не попаднеш в приятелският кръг тяма излизане