Споделена история от Тинейджърски

Родителите и тинейджърските чувства
Здравейте!
Аз съм момиче на 14 години (2002г).
Накратко.... имах предишна връзка едногодишна но родителите ми бяха твърдо против момчето то не беше лошо но просто не го харесваха по други причини та затова и още ме смъмрят да внимавам. Сега излизам с едно момче от почти месец бих искала да кажа на родителите ми особено на майка ми, но тя ми спомена скоро под намек, , Не харесвам родителите на момчето а децата приличат на родителите си "... И сега няма как да и кажа, защото ще ми каже да скъсам с него, а аз не искам..!
Някакъв съвет, по който да и кажа и да има шанс да не вика??

Коментари

1.   Ами прави са вашите момиченце! Вместо да си гледаш уроците си тръгнала да въртиш гаджета оше от 13 годишна! С момчета тръгнала да се занимава вчерашна пикла!

2.   Ами опитват се да те предпазят вашите.
Може и да са прави, но може и да не са прави!

Те и да одобрят родителите на някое момче това със сигурност обаче няма да означава, че и момчето ще е окей.

Просто вашите са явно хора с много сериозни предразсъдъци.

Срещай се тайно с момчето, но ВИНАГИ ИЗПОЛЗВАЙ ПРЕДПАЗНИ СРЕДСТВА, ако правите секс!

3.   Съвета е ясен защо караш родителите ти да ти избират прятелите ти. Недей им казва а ако ти кажят че не е затебе кажим им че тва е твой живот а не тяхен нормално е да грешиш млади си още живота е пред теб ще се учиш от грешките си. Лошото е че си научена всичко да казваш на мама и на татко трябва да се научиш сама да решаваш вече започваш да се развиваш като жена нормално е да грешиш

4.   То попринцип е така, момичето си има гадже, но родите се тревожат и не дават на момичето да излиза с момчето. Твоите родители та обичат и са притесняват за теб и заради тва не ти дават да излизаш с момчета. Трябва да им кажеш, че и те не са идеални и, че вече не си бебе и не се нуждаеш от постоянната им грижа.

5.   преди да и кажеш за него първо го похвали
неща които е направил
за да покажеш че е различен
тогава по би имала шанс.
и аз като бях малка се ядосвах като ми се месеха... но като погледна назад виждам че са били прави...

6.   Абе хора по ваше време е било друго... Напълно нормално е на тази възраст да мислим за връзки. На кукли ли да играем?
А до авторката- Кажи на майка си, а ако ти се размрънка и кажи, че не може тя да избира момчетата вместо теб и щом на теб момчето ти харесва ще си излизаш с него.

7.   И какво е нормално според теб номер 6, 13 годишни деца да правят секс и до 15 вече да минали цялата махала ли? Явно и ти си от тези индивиди?

10.   Номер7, тука не е мястото да се коментира кое е нормално и кое не е за децата и тинейджърите.

Ще ти кажа една доста основателна причина защо (има и други, но сега бързам) и тя е:
Ефекта от изказвания както твоите в най - добрия случай е никакъв, а най - често ще е обратен.

11.   До номер 7 е кой е казал, че ще се правят деца? Вие наред ли сте изобщо? Под връзка аз разбирам прегръдки, целувки и да се държат за ръка. Нищо лошо не виждам в това.

12.   Номер 1 и номер 7 се изказаха прекалено грубо с израза "вчерашна пикла" от номер 1 първо какво нападате момичето тя споделя не да я обиждте и нападате а да й дадете съвет.

Такива като номер 1 са жалки.

Към авторката: Мило момиче не се тревожи за това. Недей слуша номер 1 и номер 7 те са жалки Но трябва да разбереш, че твоите родители е нормално да се притесняват за теб, а те искат да са сигурни с кое момче излизаш. Когато аз бях на 14 нямах приятелка - сега съм на 23 и имам приятелка която в момента е на 21. Преди 7 години тя беше на твоята възраст а аз бях на 16. Сега сме вече големи.

Сподели какво ти е на сърце и дано всичко мине добре.