Споделена история от Тинейджърски

Защо животът ми е такъв?
Пиша това, защото много ми тежи и просто... искам да го споделя и това е мястото, което е най- подходящо.
Аз съм момиче и има един човек, който сигурно е най- важният човек в живота ми. Прекарвам времето си с него, но само в skype, защото... ние живеем в двата края на България- Бургас и София. Този човек е най- добрата ми приятелка и всъщност е човекът, който единствен разбира проблемите ми, който винаги ме изслушва, когато искам да споделя нещо, който е до мен каквото и да става, който знам, че никога няма да ме остави. Аз толкова я обичам, а потчи никога не я виждам. Срещаме се от лято на лято, като дори не е всяка година. Чувствам се много зле, защото въпреки че прекарвам толкова много време с нея в skype, аз не я виждам изобщо. Друго си е да се видим на живо, да имаме по цели дни да си говорим... Много съм тъжна. Знам, че всеки си има най- добър приятел или приятелка, но ние сме много повече от това. Като сестри сме и аз понякога плача, защото не мога да сдържа сълзите си, ако ми липсва или ако се сетя за нещо свързано с нея...
Радвам се, че споделих и сега ми е по- леко на душата. Ако качат историята ми, ще съм благодарна на всеки, който я е прочел и е отделил малко време за нея. Благодаря!

Коментари

1.   Не виждам как очакваш хората да ти помогнат или да те посъветват нещо.Нито можем да ви съберем в един град.нито да ви направим кръвни сестри.Не мога да разбера какво искаш да се случи.Доста излишна тема си пуснала.Няма начин да те успокоим.Прекалено много преувеличаваш и се глезиш.Защо животът ти бил такъв.Какъв ? Имаш покрив над главата.интернет.легло на което да спиш.топлина.родители.храна.Какво ми ревеш ? Лигла.Някои хора спят на учицата голи и боси.а ти се оплакваш за глупости.Ще се виждате лятото и готово.Като порастнете все някой ден ще живеете в един град.Нищо не може да се направи сега.Какъв ти е проблемът не мога да разбера.Не може всеки човек който искаме да живее близо до нас и да го виждаме постоянно.Я си помисли .че на има деца дето родителите им са военни и не ги виждат с месеци и не знаят дали ще останат сираци ако убият родителите им.или ще се върнат и всичко ще е наред.Ти си седнала да пишеш за приятелката ти която е жива и се чувате всеки ден.Май вече от много угаждане се чудиш за какви простотии да ревеш.

4.   Ще ти стане още по-леко, като ти кажа, че твърдението "Знам, че всеки си има най- добър приятел или приятелка, но ние сме много повече от това. " не е вярно. Не всеки си има най-добър приятел или приятелка, а даже и обикновени такива не всеки си има.

5.   А бе дете, от какво се оплакваш? Чувате се с приятелката ти, уговаряте се и едната от двете скача на влака София-Бургас, или обратния и се виждате и се "наговаряте" докато ви заболят устите, и вдигнете кръвно, и после?

6.   Ще подкрепя номер 1. Като прочете човек заглавието на темата човек ще си помисли че живееш в нищета или, че вашите те малтретират. Има деца с много по - сериозни проблеми ти тук се жалиш че приятелката ти живее далеч. Като сте ваканция ще си ходите на гости и готово. Ами и аз не съм виждала най- добрата си приятелка от детинство вече 10 години, защото живее в чужбина нямам и контактите, но не съм тръгнала да се оплаквам по форумите на разни непознати за това! ж. 23

8.   "човекът, който единствен разбира проблемите ми, който винаги ме изслушва, когато искам да споделя нещо, който е до мен каквото и да става" - ето тука е порблема на авторката за неразбралите!

Авторке, моя съвет е, че трябва да се сприятеляваш и с другите хора, защото по принцип пътищата на всеки един от нас в един момент просто се разделят.
Научиш се да бъдеш по - адаптивна и възможно по - емоционално независима.