Споделена история от Тинейджърски

Защо ревнувам толкова?
Здравейте!
Аз съм момиче на 17 години в 10-ти клас. Преди обаче да споделя проблема си, бих искала да ви помоля да не пишете хейтърски коментари! Наистина се нуждая от помощ, а не от съркастични коментари. Та ето и моя проблем.
От близо 7 месеца имам приятел. Той е от моята компания, която се състои от 4 момичета. Той е единственото момче там. И точно оттова идват проблемите. Той се прави на играч. Няколко пъти го бях виждала как си слага ръката на рамото на една от приятелките ми, как постоянно отива при нея, как си говорят сладко, как ѝ оправя косата, когато някой кичур е паднал. Да не говорим, че ме и игнорира, почти всеки път, когато е с нея. Изобщо действия, с които предизвиква изключително голяма ревност в мен. Няколко пъти му бях казвала, че не ми е приятно така, но той само се изсмя, каза че са само приятели и продължи. Прекалена ли е тази моя ревност или си има наистина причина? Не знам! А и вече ми писна постоянно да го ревнувам. Просто се страхувам че ако го изгубя, няма да намеря друг който да ме харесва по този начин. И какво за Бога трябва да направя, за да спра да ревнувам, защото и на него сигурно не му е приятно? Моля ви, ако някой има идея как да се справя с тази ревност, да я сподели, много
ще ми бъде от полза! Благодаря предварително!

Коментари

1.   "Просто се страхувам че ако го изгубя, няма да намеря друг който да ме харесва по този начин. " - ти си на 17! Дори си нямаш представа с колко мъже ще те срещне съдбата, спокойно. :) Разбирам цялата драма на ситуацията, но след време, няма да има никакво значение.
Иначе... Приятелят ти се държи кат тъп пубер. В никакъв случай това не е нормално поведение и ми е чудно как още си с него. Унижава те, а ти се притесняваш, че няма да срещнеш друг, който да те харесва по този начин? ! Ако представата ти за харесване е мъжът да се закача с други мадами - ок, но мисля, че не това е случаят. Както сама каза, хлапето си е играч, харесва му да се бъзика с други момичета, а и едва ли на тези години гледа особено сериозно на връзките. На твоята възраст и аз приемах подобни изпълнения присърце и те разбирам, но ако сега ми се появи някой такъв - у лево! Съветът ми е да му теглиш една майна и да си вземеш поука какво отношение да не допускаш.
Хора, независимо от пол и възраст, не оставяйте другите да се гъбаркат с вас и не бъдете слепи жертви на чувствата си. Имате достойнство, защитавайте го!

2.   Ревнуваме, когато обичаме и не искаме да загубим някого.
(Не важи за всички все пак. Някой просто искат всичко да е тяхно и на никой друг)
Поздрави М. С :)

3.   Възможно е да се зарибява с тях или нарочно го прави, за да види как реагираш. Ако продължава... просто ако те обичаше няма да продължава да прави каквото и да е с тях.

4.   Ами той явно ти дава причини да ревнуваш, това приятелство ми звучи по-интимно от обикновено, пък и щом се има за "играч"... Разбира се, може и да греша, човешките взаимоотношения са ми малко мътни, та съдя по себе си (а аз не бих се държал така с момиче, ако бях влюбен в друго). Иначе ревността се дължи и на липса на увереност. Та, вярвай в себе си! :Д Ако пък го "изгубиш" или зарежеш ще си намериш друг, които може да те харесва много повече.

5.   На 17? О, да! Определено ти е най голямата любов.

6.   Не си ревнива.... това е абсолютно нормално! Всеки проявява ревност малко или него! Според мен може би я харесва и ще те остави или иска да те пробва колко му имаш доверие! Ти и в двата случая нямаш вина! Просто му кажи, че за теб това, че минали път се е изсмял не ти е забавно, а наистина ти е гадно и ако те обича и държи на теб ще спре да го прави!

7.   Махай го веднага този щом се държи така е повече от ясно, че няма сериозни намерения към теб! Свестни момчета все още се намират ще срещнеш на по - натам добро момче!

8.   Зарязвай го, не те уважава.

9.   Направо ти се подиграва даже, не виждаш ли? Ти това ли заслужаваш? То ще става по-зле, той ще става все по-нагъл ако си останеш с него и го търпиш, директно режи, защото червените флагчета като това, ти показват кой държи на теб и кой не, тоя не държи на тебе!
Не ти трябва някой, който те унижава, мисли с главата моме, чувствата ти ще минат, ама достойнството ти, дето ще ти го смаже със земята не мож си ги върна. ;)