Споделена история от Тинейджърски

Родителите ми не разбират как се чувствам
Здравейте. Пише ви едно момиче родом от град Варна на 20 години. Моята история е следната: Родена съм и израстнала във Варна. Там имам много приятели и съм душата на компанията. Всеки ден излизах по кафета. дискотеки. барове. Въпреки това бях доста добра ученичка. Исках. когато завърша да замина да уча в СУ в София. но родителите ми настояха да заминем за Германия. за да имаме по-хубав живот. Заминахме след моето завършване и реших да започна частни уроци по немски. за да мога да науча езика поне до някакво ниво. за да уча или работя. Баща ми и чичо ми работят. а аз и мама ходим да учим език. В класа ми има хора от Сирия. България. Италия и Гърция. Повечето от тях имат деца и семейства. Има 3 момчета. които са от Сирия и са на 25 години и с тях успяваме да си говорим доколкото знаем езика. Наскоро обаче стана проблем. Никога не бях предполагала. че ще стане нещо такова. Влюбих се в едното момче и започнахме да излизаме. Скарахме се жестоко. защото той започна да иска да нося забрадка и се разделихме. Всеки ден се караме и се заяждаме в училище. но с другите двама сме си приятели. но като един етнос те се подкрепят повече. но говорят и с мен. Майка ми умира от страх и постоянно ми казва да си трая. защото са щяли да ни бият. Аз не мисля така. С времето ги опознах и не са терористи. имат доста гадни истории и съдби. Обличат се нормално и приличат на немци даже. Живеем в малък град. Опитах се да си намеря немци приятели. но тук живеят предимно стари хора. Когато видя някой млад или има приятелка. или ме обижда като чуе. че съм българка. Ужасно големи расисти са. Обиждали са ме в рейса и на улицата. Веднъж излъгах. че съм италианка обаче те ме хванаха. че не съм и пак ми казаха вън българите от Германия. Започнах да плача и да се терзая. Няма с кого да излизам. а във Варна бях толкова весел човек с приятели. Сега искам да изляза с двете момчета от Сирия на заведение. но майка ми не дава. Искам да контактувам. да излизам. на тези години е подходящо за мен. Чувствам се самотна. Дори във фейсбук ме обиждат немците. Чудя се дали е по-добре да натискам да уча езика и като го науча да работя и да живея подтисната или септемрви да замина за София. защото повечето ми приятели отидоха там и да си уча на спокойствие. В България всички знаем. че няма развитие особено. но се чудя. Моля ви дайте ми съвет върху цялата обобщена картина. Историята не е измислена. Иска ми се да беше. Родителите ми не разбират. че не мога да седя само в нас по цял ден. когато нямам уроци. Имам нужда да излизам с хора на моята възраст. От човек с много приятели станах като асоциална. Чувствам се като пенсионерка вече. Не мога да работя. защото уча. но за сега знам само сегашно време и ще ми е трудно да се разбирам с работодателя. Как да постъпя?

Коментари

1.   Ами права е майка ти мила още повече че щом онзи настоява да се забулваш смятай ако заживееш с него в какво ще се превърне живота ти! Не една и две истории има на християнки хванали се с мюсюлмани, които не завършват добре. Прочети романа на Бети Махмуди "Не без дъщеря ми". Има го в интернет. В него тя разказва за живота си като съпруга на иранец. Първоначално всичко било прекрасно после обаче я замъкнал с малката им дъщеричка в Иран и там показал истинското си лице. Взел им паспортите за да не могат да се приберат в Щатите и се започва един тормоз и побои и над нея и над детето. След 18 месеца в ада едвам се спасяват, но после са принудени да живеят в страх онзи да не дойде да си отмъсти Това ли искаш кажи ми? ж. 23

2.   Осъзнаваш ли колко си смешна? Германците били гадни, ами какво правиш в Германия тогава? Отиди в Сирия като сирийците толкова ти харесват!

3.   Слушай сега... Няма да ти пука какво ти говорят. Не им обръщай внимание, но ако толкова те обиждат и дразнят се защити.. Все пак всички сме равни... За двете момчета, ако наистина са ти приятни излизай с тях и завържи приятелство.. Ако майка ти настоява да не излизаш с тях обясни й положението ти. Надявам се да те разбере. А за приятеля ти.. не може да те накара насила да носиш забрадка.. това си е само твое решение.. никой не може да те принуждава да правиш неща, които неискаш. Ако продължават скандалите и не спира да те тормози оплачи се на учител или надиректор...

4.   Номер 3, майката на авторката може и да прекалява със загрижеността си , но в случая има право и безпокойството и е основателно . Днес онзи я кара да носи забрадка, утре ще иска от нея и религията да си смени . За тях жените са безправни същества , които не са равни дори да добитъка . Представи си ако се омъжи или заживее с него за него в какъв ад ще и превърне живота ! Дадох по - нагоре примера с романа "Не без дъщеря ми ".Тук наскоро имаше история за момиче изпатило си от такава връзка . По телевизията също даваха историята на една българка омъжена за йорданец докато живели в България всичко прекрасно после я завел с децата им в Йордания и там показал истинската си същност . Тя успяла да се върне за жалост без децата си .

5.   към коментар 2-Ти проста ли си или бездънно тъпа? Семейството ми е тук. Няма как аз да не съм тук. Преди да дойда харесвах немците поради мнението ми за тях. когато са идвали на морето. Не мога да си живея където аз искам. Принудена съм да седя тук. Не харесвам сирииците. а нямам избор. Ти как ще се чувстваш ако при всяко казване. че си от България. немците те питат дали си циганка или проститутка? Как искаш да ги харесвам? Болен мозък си!

6.   Номер 5, ами има си причина за това нещо. В цяла Европа е пълно с проститутки от България, с циганки които просят и всякаква сган.
Ти може да не си виновна, но покрай дивото гори и питомното. Не им обръщай внимание като те обиждат.
И не вярвам да нямаш избор. Малко ли българи има в Германия? Но дори и да срещнеш свестен българин, ако те види, че движиш с араби и те карат да слагаш забрадка, да знаеш че и той ще те избягва също както германците. Тръгнеш ли веднъж с такива, трудно нашите мъже ще те приемат обратно. Не само българите, а европейците като цяло. Ако искаш се ядосвай, ако искаш ги наричай расисти - това е положението.
Въобще в голям филм си, не исках да те обидя с предишния коментар, просто се чудя на такива хора - отиват в чужбина, а не им харесва чужденците как се държат. Ми върнете се в България!

7.   Не се занимавай с мюсюлмани. Тяхната култура е прекалено различна от нашата. Просто стисни зъби, научи езика и се запиши да учиш някаква професия. Там ще срещнеш хора на твоята възраст, с които ще сте колеги, така че няма да ти се подиграват. Вместо да ходиш по кафенетата, една година стой в къщи и учи езика. Само ще спечелиш от. Това. Пък като отидеш през лятото в България ходи по кафенета колкото искаш. Гледай на тази една година като на инвестиция в себе си и в бъдещето си. Сега не работиш и нямаш социална среда. През това минават всички, които са заминали за чужбина. Нужно е време да се адаптираш, да намериш познати и пр. И непременно запиши там да учиш професия' пък дори и да е фризьорка. Така постепенно ще си намериш познати, среда и ще се адаптираш. И не се занимавай с турци, сирийци и пр.

8.   С риск и мен авторката да ме попита тъпа ли съм, ще напиша коментар. Живея в скандинавска държава, съответно студени като немци местни и достатъчно на брой мюсолмани- пришълци. Не си мисли, че въпросните сирийци са толкова очаровани от теб, просто са нагли и нахални а ти от липса на компания им се поддаваш. На тия в моя клас такъв игнор им удрях, че след първия урок здрасти ми казваха с половин уста. Колкото до местните, в момента в който си изградиш име и докажеш, че не си това за което те мислят всичко е ок. Един единствен ме попита дали съм проститутка, защото това бил чувал за българките, след десет минути сипеше извинения. Така че учи езика, пенсионерите не са най-лошата компания, за което и всичко ще си дойде на мястото.

9.   И аз съм от Варна и от дълго време живея в Германия. Не знам в какъв град живееш, но явно е някой по-затънтен и по на изток. Не всички немци са еднакви, няма и как да са при такава огромна територия, на която в миналото са съществували сума ти отделни държавици. Те едвам са се организирали да говорят на един език, а пък колко паралелни местни диалекта има, не могат да се изброят. Съответно и нравите им са различни.
Съветът ми е да е не се хващаш с араби, турци и негри. Това, че в момента нямаш избор, не значи че винаги ще е така. Нищо няма да ти стане за година-две без любовна връзка и по-добре така, отколкото
да се събираш с хора от други цивилизации. Няма да се получи нищо устойчиво с тях, а само ще се компрометираш в очите на останалите. Потърпи докато научиш езика и след това при първа възможност се запиши да следваш в друг град.
Въобще няма нужда да живееш заедно с вашите. Едно от малкото хубави неща в Германия е, че и хората от бедни семейства без пукната пара могат да следват стига да искат.
Избери си някой по-малък град с преобладаващо студентско население, намери си общежитие и това е. Няма да имаш отърване от партита и дискотеки. Ще се запознаеш и с по-отворени немци, а и с други европейци. На 20 години имаш прекалено много възможности и не върви да се отчайваш.
Сума ти българи се справиха, ще се справиш и ти.

10.   по-кротко, моме! щом си пуснала история в публичен форум, ще търпиш и критики.
в момента не виждам какво очакваш от хората? намираш се в чужда страна, сред общо взето, враждебни хора или поне не са приятелски настроени. ти какво очакваше? да ти постелят червен килим? да станеш душата на компанията на немците?
вече си разбрала, че няма как да стане. за тях ти не си по-добра от циганите за нас. не може хем да си в по-добра страна, хем да имаш среда, хем да живееш добре, поне не веднага.
стегни се, учи езика, намери си работа. тогава може и да имаш приятели и среда, защото сега дори не можеш да говориш немски добре. а и си постави приоритети, кое е по-важно за теб - да инвестираш някоя година в учене и адаптация или купони и веселби? родителите ти са прави за сирийците, не се занимавай с тях, имай по-високи цели.

11.   Народопсихологията на българските тинейджъри - ходене по кафета и купони. Смисълът на живота.

14.   От запада сме взели тези примери, ако има някъде умни, млади хора с здрав интерес за бъдещето им това е в България, ама дай да ни видят какви сме да определим българите за еди си какви.