Споделена история от Тинейджърски

Предатели и обиждане...
На 13 години съм и 7-ми клас..
Всеки ден в училище ме обиждат и нараняват по най-гадния начин.. Писна ми, заради тях вече се страхувам да не сбъркам нещо и да отивам на училище. Момчетата най-вече... Днеска по час на класа се бяхме събрали двата класа, уж щяхме да седим в чин трима души, аз казах на моята приятелка да се съберем двете в моя чин и още едно момиче, тя не се съгласяваше и тъй като това момиче седеше при мен, "моята приятелка" ѝ каза да отиде при нея за да не стои сама, аз казах че това което прави е много егоистично, но тя ми отвърна че щом не искам да идвам при нея, тя (момичето) ще дойде при мен, почувствах се толкова гадно и предадена от най-близката ми "приятелка" исках просто да се гръмна. Вече никога няма да и проговоря. Дойде другият клас и някакво момче което винаги се подиграваше с мен, седна при мен и започна да ме обижда и ми казваше да стана от чина, за да седнат други, аз не станах и не му обръщах внимание, и неговите приятели започнаха да ми се подиграват, да ме обиждат пред целия клас и през целия час ми подмятаха разни обидни думи, чувствах се ужасно, бях предадена от двете си най-добри приятелки и ме бяха нагрубили жестоко. Тъй като аз съм тиха и скромна, не отвръщах. Като се прибрах в нас зачочнах да плача, не защото ме обиждаха, а защото бях предадена от близки хора. Искам повече никога да не проговоря с тях. Но в междучасията с кой ще стоя? С кой ще си споделям нещо? Тези двете момичета, ми бяха най-близки и с никой друг не си говорех в класа. Явно не са ми били приятелки. Все пак и аз ще искам да си поговоря с някого, да споделя нещо, не искам цял ден в училище да бъда сама в чина и да гледам другите.. А друг човек няма с кой да говоря. Всички са ми чужди.. Просто исках да се изкажа някъде.. Госпожата с която бяхме в часа е нашата класна и тя чуваше обидите и всичко но въпреки това не каза нищо... Хората са толкова лоши... И предатели навсякъде...

Коментари

1.   Смени класа или подай жалба в дирекцията, и на мен са ми се подигравали и знам, че е гадно. А можеш да кажеш на родителите си да кажат на класната но щом не е обърнала внимание едва ли ще стане нещо. А за така наречените ти приятелки ме са ти били истински, не контактувай с тях, но ти си решаваш.
Успех, дано да не те дразнят повече.

2.   Смени класа или подай жалба в дирекцията, и на мен са ми се подигравали и знам, че е гадно. А можеш да кажеш на родителите си да кажат на класната но щом не е обърнала внимание едва ли ще стане нещо. А за така наречените ти приятелки не са ти били истински, не контактувай с тях, но ти си решаваш.
Успех, дано да не те дразнят повече.

3.   Здрасти,
И на мен ми се е случвало подобно нещо.Преди години докато бях в 6ти клас и на мен ми се подиграваха,че мириша на пот,че съм дебела и всякакви такива детски глупости.Следователно на мен ми писна.Дойде лятната ваканция,тренирах много,отслабнах,не приличах на себе си,повдигнах самочуствието си също.Дойде 7ми клас,тези които ми се подиграваха искаха да са ми приятели.Бях нещо от онзи тип "Известните".Повдигни си самочуствието,те ти се подиграват,защото знаят,че няма да им отвърнеш.Както аз се промених коренно можеш и ти!Вярвам в теб :)

4.   Здрасти,
И на мен ми се е случвало подобно нещо.Преди години докато бях в 6ти клас и на мен ми се подиграваха,че мириша на пот,че съм дебела и всякакви такива детски глупости.Следователно на мен ми писна.Дойде лятната ваканция,тренирах много,отслабнах,не приличах на себе си,повдигнах самочуствието си също.Дойде 7ми клас,тези които ми се подиграваха искаха да са ми приятели.Бях нещо от онзи тип "Известните".Повдигни си самочуствието,те ти се подиграват,защото знаят,че няма да им отвърнеш.Както аз се промених коренно можеш и ти!Вярвам в теб :)

5.   Мило момиче, успокой се. Имай повече самочувствие и увереност в себе си. Видяла си, че твоите приятелки на са ти съвсем верни. Пак си говори с тях, но си имай едно наум, че не са ти толкова близки. Горе главата!

6.   Мен също ме тормозеха в основното училище. В първи и втори клас момчетата ме затваряха в тоалетните, в съблекалнята дори и в шкафа за загубени вещи. 7 клас беше най - големия ад за мен - наричаха ме животно ритаха ме налагаха ме с юмруци все едно им бях боксовата круша. Нищо лошо не им бях сторила просто бях по - стеснително дете. Един ден не издържах и се прибрах разстроена в междучасието и разказах на дядо. Той се обади в дирекцията и въпросните бяха наказани един месец да чистят училището - нямаше как да ги изгонят защото толкова и оставаше до края на учебната година. Не ме докоснаха повече, но се заканиха да ми го върнат на 15 юни и ходих с нашите да си взема бележника. В другия ми клас нещата бяха малко по - добре. Колкото до онези срещах ги на няколко пъти в квартала няколко години след това бяха се променили и вече не се държаха гадно, но аз все още не можех и още не мога да забравя какво ми причиняваха преди. Миналата година имаше събиране на класа от основното училище и аз естествено не отидох не мога да седна на маса с хората, които на времето са ме тормозили. Ти имаш няколко варианта да разкажеш на вашите и заедно да се оплачете в дирекцията, на класната или в инспектората, та дано родителите на въпросните дечица се сетят да вземат мерки и да ги сложат в ред или да стискаш зъби още 2-3 месеца до края на годината и после когато кандидатстваш да проучиш внимателно кои училища са си набелязали въпросните келешчета, за да не попаднеш пак в едно училище или клас с тях. По въпроса с така наречените ти "приятелки " съм на мнение че по - добре да си сам отколкото в лоша компания. Ако пък самотата ти тежи общувай с тях но не им споделяй прекалено лични неща говори им само по общите теми колкото да мине времето и това е. Аз в гимназията имах "приятелка" използвачка. Винаги съм знаела, че ме използва, за да си вдигне успеха , но просто си затварях очите. Сега 5 години по - късно съжалявам, че по - рано не и бих шута. Но в крайна сметка съдбата ме раздели с нея за добро след 12 клас аз станах студентка, а тя продавачка. Давам ти примера, за да се научиш, че в живота не на всеки може да имаш доверие и, че винаги ще има хора като твоите "приятелки" и моята и ти трябва да се научиш да ги разпознаваш отдалеч и да ги държиш на дистанция, за не страдаш в бъдеще пак от още някои такива интрагантки! ж. 23

7.   Още нещо за съжаление днес учениците имат права до небето и учителите не смеят и копче да им кажат за да си нямат проблеми с родителите им. За щастие не във всички училища е така! Именно понеже не може да ги пипнеш дори с пръст и родителите им ги лигавят до безобразие, купувайки им телефони за по 1000 лв. и други глезотийки вместо да ги възпитават днешните деца са толкова невъзпитани и нагли до безобразие. Ако някой ден имам дете и случайно то бъде жертва на тормоз страна на съученици няма да се поколебая да го защитя с цената на всичко. Ще чупя, ако трябва ръцете на малките сополанчета после ако искат да ме съдят щом институциите не могат да защитят децата родителите трябва да го направят!