Споделена история от Тинейджърски

Мразя баща си, съвети?!
Момиче, 14 години. Мразя баща си, да знам силна дума е, но е истина. От много време чета такива статии, но се реших и аз да напиша, съжелявам ако вече ви е омръзнало но.. Мразя "баща си", и причината е алкохолът. Когато пие става непоносим, срам ме е че ми е баща и малкото пари който види отиват за алкохол. Много са малко хубавите спомени, които имам с него, а като гледам нови не се задават.. Безработен боклук.. Пие, пуши и никога не ми е казвал едно браво, а пък уча, отличничка съм 7 клас, ходя и на допълнителни уроци, а той никога не е доволен от мен.. За майка ми.. говорила съм много пъти с нея, не разбирам защо продължава да седи при него и все да прави всичко, което той иска.. 14 години, съжелявам че го казвам но не ми е останала капка обич към него.. През годините, детството ми почти не си спомням вечер без да плача, защото ми е крещял, докато е бил пиян.. Сега, когато съм по-голяма се отдалечих, когато ми говори не го слушам, но след това отново плача.. Писнало ми е от него, надявам се по-бързо да удари камбаната.. Моля ви, дайте ми съвет искам 8 клас в друг град, за да се отдалеча от тях, но незнам как ще го накарам, той иска да вляза в паралелка за геодезия, а мен изобщо не ме влече това, предпочитам език. Ще се радвам ако прочета в коментарите, че не съм единствена или някой с който да се свържа и просто да споделяме, защото не издържам в тази обстановка..

Коментари

1.   Заснеми пиянските му изяви и отиди след това с видеото в „Закрила на детето” .

2.   Обясни му нещата когато е трезвен!
Кажи му какво мислиш, акъл за паралелка въобще да не ти дава! Който му се учи нещо си, да ходи да го учи самия той, а не да дава акъл друг какво да учи.
Говори с майка си да му налива и тя акълец, че само от теб няма да вдене пиянката... Започни да му наливаш в главата АНТИалкохол теории. Как по-тъпо от пропаднал пияница няма и подобни... Деградира си човека, трябва да го осъзнае. Трудно е понеже си малка и той не може да проумее от твоята уста някои неща, но за това е и майка ти да те подкрепи в такива моменти...

3.   Здравей, момиче! ще опитам да ти помогна въпреки, че не съм попадала в такава ситуациа, но и аз съм плакала много и продължавам, обаче заради майка ми. Аз пък като ме обидят или почнат да командорат за много тъпи неща (прмерно разбъркай картофите, а аз съм на горния етаж а майка ми до тенджерата) си изказвам. мнението, тоест казвам й че постъпва глупаво и почвам да говоря мое мнение, така ще видят че вече не съм малка и че съм права и тн. Аз ти предлагам да поговориш с него, но да започнеш с обич тоест ”тате искам да поговорим отдели ми минутка, моля те” и просто си излей душата, даже ако се разревеш докато говориш ще е по добре защото има шанс да му стане жал. И така. Може и с майка ти да поговориш :* надявам се поне малко да съм помогнала < 3 (искаш ли да се запознаем)