Споделена история от Тинейджърски

Как да се справя с тази несигурност?
Здравейте всички,
Момче на 17 години съм и до момента съм имал само една приятелка за около 5 месеца, с която ми беше готино, но сякаш не можахме да сме кой знае колко сериозни, може би защото и за двамата беше нещо ново. Иначе съвсем откровено мога да кажа, че успех с момичетата въобще нямам. Опитам ли се да стана по-близък с някоя, веднага ме вкарва във френдзоната и нататък е ясно какво се случва! Не изглеждам зле, грижа се за себе си, ходя на фитнес, широкоскроен съм, разбирам се с всички от даскалото си, справям се много добре в училище, мога да кажа, че съм доста интелигентен и нямам никакви проблеми със общуването като цяло с хората! Но относно него, идва част от проблема - когато искам да се запозная с някоя, всичко отива на майната си! Най - простият и скорошен пример е с едно много готино момиче във фитнеса, което според мен си заслужава, но уви аз вече 3та седмица не смея да отида и да се запозная с нея! Способен съм да си измисля на момента какви ли не оправдания, та да не отида да говоря с нея. Това просто ме убива понякога и много се дразня на себе си, но колкото и да се самонавивам, когато я видя все едно нищо не съм мислил преди това! Преди това пък с друга мацка, но от метрото всяка сутрин се засичаме, но отново не й казах и дума! Не знам как да се справя с това си притеснение, защото така повече ме дразни, че не съм опитал от колкото ако опитам и ме отреже! Иначе особено много бих искал да се запозная с мацката от фитнеса, зaщото ми се струва, че си заслужава и не е поредната! Ще съм благодарен ако дадете някой друг съвет за справяне със странния ми проблем!

Коментари

1.   Ами не си мисли, че е мацка, която искаш да свалиш. Мисли си, че ти е колежка от фитнеса. Заговори я за някакво упражнение. Или за уредите. Изобщо си говорете за фитнес. Тоест няма лошо да сте във френд зоната в началото. СближетЕ се и тогава започни да я ухажваш.

2.   Стискаш зъби и отиваш. Това е единствения начин. Спомням си, когато бях на 13 си харесах едно момче. Едва когато станах на 15 се осмелих да му кажа, че го харесвам. Момчето ми каза, че не ме харесва и аз ужасно много се засрамих. По-зле нямаше как да мине... Тогава си дадох сметка, че не е болка за умиране и станах някак по-уверена в тинейджърските си години.
Ж24