Споделена история от Тинейджърски

Искам съвет
Здравейте аз съм момиче на 16 години и догодина ще съм в 10 клас. Имам един сериозен проблем или поточно няколко но основния е този, че обмислям да се преместя в друго училище. В настоящото ми училище някак си не се чувствам добре и вече не съм онова дете което обичаше да ходи на училище, тази година бе много тежка за мен. Първо че класа в който съм е ужасен. Повечето от съучениците ми са повече от нетърпими, постоянно гледат как да ме обидят и засегнат. На повечето от тях просто ей така им се пишат оценките. Нищо не знаят но получават 4, 5 дори и 6. Не идват на училище със седмици държат се зле с учителите но пак си ги минават. А аз ако отсъствам или кажа нещо веднага ставам виновна. Няклоко пъти съм се оплаквала на класния и дори на директора но нищо, все ми казват, че си въобразявам и че не съм разбрала. Има дискриминация, това си е повече от ясно, но като цяло това си е навсякъде и където и да отида щяло да бъде същото, това ми казват родителите ми. Но има и още един плоблем аз съм на квартира с още 3 момичета тъй като училището ми е на 40 минути път и няма как да пътувам всеки ден то няма и редовни автобуси. През цялата година все ставаха едни проблеми, все ставаше нещо и май дори да остана в училището ще сменя квартирата. Аз и момичето с което сме заедно в стая искаме да се махаме. То цяла година караници, постоянно купони, все си канят някого няма и седмица в която да сме си само ние четирите, все има някой друг и така плащам и за техните гости. Сметките ни са високи тя квартирата е само 60 лева на човек, зимата съм плащала и по 80 лева за ток и вода, а даже доста често за мен и съквартирантката ми е нямало топла вода защото те са я източили и това са хора които не дават и 1 лев за сметките. Ние постоянно купуваме препарати и винаги когато ни дойде реда за тоалетна хартия примерно, а те се бавят по седмица и повече и като стане наш ред още от рано идват да ни напомнят. Не плащат навреме входа и сме имали проблеми с домоуправителя. А в училището където искам да се изместя си има пансион, който е по 25 лева на месец, добре обзаведен всичко е окей. И няма да имам големи сметки, все пак нашите ми дават и джобни по 50 лева на седмица за храна, пък и то всичко е скъпо няма как, но аз съм пестелива и винаги имам пари в себе си. А и пътя ми е по 15 лева всяка седмица, трябва да плащам и лятото квартирата, но така е и в тази която си намерихме въпреки че не е чак толкова хубава като сегашната, но нямаме избор а и с тях учим в едно училище всички. Незнам много съм объркана незная какво да правя родителите ми казват сама да си реша, че за тях не е проблем да плащат, но имали смисъл за едното средно толкава средства и тревоги пък аз съм в обикновена гимназия излизам без професия и ще следвам след това право и за там също ще трябват пари а и аз искам да следвам в чужбина, отделно уроци по английски и математика и моля дайте ми съ вет какво да правя.
Моля публикувайте историята ми, спешно ми трябва съвет.
ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ

Коментари

1.   Смени си квартирата и училището. Квартирата я смени, за да не те използват. Училището-явно съучениците си плащат на учителите. Кой знае. Гледай себе си и на теб да ти е добре. Хубаво е да учиш в чужбима, действай и си преследвай целите. Браво, че на тази възраст си самостоятелна.

2.   Знам колко е гадно да тормозят в училище, представям си какво ти е и в квартирата. Съветът ми е да се преместиш в друго училище. Освен ако не представлява някакъв финансов проблем за родителите ти, няма причина да се измъчваш още цели 3 години. Успех.

3.   Съветвам те да смениш квартирата и училището.

4.   Отиди на общежитие - по-евтино е, не плащаш ток и вода. Гледай да е по-близичко до новото ти училище. Вземи приятелката си - хем ще ви е готино, хем евтино.