Споделена история от Тинейджърски

Колко е кофти да си сам
Предполагам, че трябва да започна с това, че преди 4 години се преместих в чужбина (бях на 15). И в Бг съм нямал много приятели-като по-малък може би имах повече-всички имахме много общо, но после всички започнах да пушат трева, да ходят на чалготеки, да се правят на голямата работа, накратко казано-влязоха в пубертета.

Аз обаче не се промених.. не се промених много.. Започнах да мисля повече за бъдещето си, разширих хоризонта си, започнах да си мечтая за нови неща, момичетата навлязоха до някаква степен в живота ми.

Междувременно всяко лято се връщах в България, но има 4-5 човека от всички, с които ми е приятно заедно (но не са от тези, които всеки ден ще пишат по скайп);нали и вие по някакъв начин се чувствате некомфоорто, не на мястото с някои;така бях и аз. Не ме разбирайте погрешно, това не означава, че съм сдухан, задръстен и т. н..

След като дойдох тук първо имах проблем с езика, след втората година "проговорих", но колкото да се разбирам, не знам перфектно езика дори сега. Въпреки това има само 1 момче, с което може да излизам-малко ми е скучно с него, но нямам избор:) Няма никой друг, с който имаме нещо повече да си кажем от 2-3 изречения. Има българи, но са много особени-примерно единят не си показва носа от тях, друг излиза в компания, където той е единственият чужденец, с друг пък няма какво да си кажем.. И се оказа, че съм почти без приятели, вися по цял ден в нас.. главно пред пс-то :(. Някакви съвети?

П. П. Тази година ще следвам някъде другаде;пак ще сменям страната:).. все още не съм избрал къде ще е, но до тогава има 4месеца в най-добрия случай.. Тогава няма да имам проблеми, но сега :(

П. П. П. За тези, които ще ми кажат да се хвана гадже-може би са прави, но трябваше да е преди 4 години, но тогава имах проблеми с езика... (трагедия).. а пък сега ми остава малко време..
Съвети :?

Коментари

1.   Не азбрах къде си сега?

2.   Добре де там където си в момента нямаш ли приятели? Нормално е щом само от време на време идваш в БГ да си прекъснал връзките с приятилите си тук. Какво гадже тук? Ще си намериш и гадже и приятели там, където ще те приемат да учиш. Трудно е да се поддържат близки контакти с хора, с които се виждаш от ваканция на ваканция. Има и такива случаи, но са малко. Така, че огледай се около себе си където си и ще бъдеш.

3.   "Сам" и "самотен" са две напълно разлкични неща...

4.   мда, мерси за съвета, доста си полезен..

5.   Ми аз живея в бг, но съм същия нямам ни приятели не излизам на никаде седа си само в нас пред телевизора или пред компа или играя на PS2 и тва е всичко ама като няма с кой да се срещам е така. Общо взето дали имаш приятели или не до някаква степен зависи и от теб за това дали си контактен и дали лесно се сприятеляваш с нови хора!