Споделена история от Тинейджърски

Най-добрата ми приятелка постоянно се натиска с него
Здравейте .. аз съм момиче на 14 години .. и най добрата ми приятелка е на 12 .. тя в момента ходи с момче на моите години от моето училище .. там говрим забавляваме се .. но като излезем навън (почти винаги сме аз той и тя) и отиваме някъде където почти не минават хора .. в някоя детска градина или парка (между 17:00-20:00ч.) и вече няма жива душа навън .. мръзнем а те само се целуват, още малко щяха да се почнат .. пред мен .. ходят навсякъде заедно .. не хванати за ръце .. а напрао устите им са залепени .. не спират да се мляскат ..

Hапоследък спрях да излизам с тях, защото вече ми стана много лигаво и банално да ги гледам (аз също си имам гадже, но той е чак в софия ;[[ ) .. и 1 път тя ми писа по скайп и ми вика защо вече не идвам така и така аз и казах, че ми писна да ги гледам и когато отново почнем да излизаме само аз и тя .. и то не само когато аз и се обадя .. тогава ще изляза с нея ..

И тя започна да ме обижда и псува, толкова ме нарани .. ;( още малко щях да хваня някакъв предмет и да счупя компютъра .. заради написаното .... На всичкото отгоре едно момче от моето дскл щеше да я изнасили (тя е само на 12 а изглежда на 13 максимум 14).. и обвини мен за това ;( вече не знам какво да правя .. опитвах се толкова много пъти да и обясня, че нямам нищо общо .. което е самата истина .. Аз съм кротко момиче .. мразя да се събирам с по-големи( в смисъл над 16 години ), а тук учениците пушат още като станат 5-ти клас .. и така де .. тя не иска да ме чуе .. вече ме блокира в скайп .. и не знам ..

МОЛЯ ЗА СЪВЕТ .. ако може без коментатори които ще започнат да ме обиждат, защото ми стига това което ми се случи през последните 2 седмици ;(

Коментари

1.   Дали това момче не я е настроило към подобно поведение? Явно е твърде заслепена.
Според мен не ти е никаква приятелка. Като човек, минал през подобни 12-годишни изцепки, силно те съветвам ДА ЗАПАЗИШ ГОРДОСТТА СИ. И без нея, и с нея, ти си си ти - пълноценна личност. А тя с подобно злобливо и неадекватно поведение рано или късно ще остане хептен без приятели.
Ако пък толкова те ядосва, няма проблем да извикаш някой 15-годишен батко или кака (щом лимитът ти за компания е 16 г.) да я спука от бой, та да й разкаже играта.

Пени, 15 години.

3.   Зарежи я тя не заслужава приятелка като теб.Когато обаче дойде да ти мрънка, че ,,приятеля" и я е заразал(защото това неминуемо ще се случи и то не след дълго) не се огъвай, а я разкарай както тя постъпва с теб.След това недей да съжаляваш, защото ако я приемеш при следващия случай, в който се хване, с някой пак ще те отреже и няма да сте приятелки.Щом веднъж го е направила ще го повтори.Винаги е така.И знаеш ли защо така мисля?
Защото съм го чувал това от момиче на твоята възраст.
Тя каза така:
-Който обича прощава.
Тя го каза по отношение на любовта, но аз мисля това важи и за приятелството.Звучи кофти, обаче е истина.
Остани си все така добра и не се води от простотията на тези, които те заобикалят.

4.   xhahhx какъв хубав съвет.
Давай пребийте момичет, защото е поекалено влюбено..
Бой му е майката бе хора ..характер се оформя така да знаете..!
Кога ще кажеме НЕ на насилието ?
Неможеш ли, мамка му да я спреш някъде и да й обясниш, или пък просто я забрави тя ще се осъзнае някой ден просто сега е заслепена от момчето.
(явно и е първият)
Няма значение .. но недейте да я биете .. жалко е.
Ами преддстави си,ч е и тя викне някой голям "батко или кака" и набият теб ?? ;) ...

6.   Най-добре и се извини и ако ти е истинска приятелка ще ти прости,ако ли не - горе главата все ще откриеш истинските ти приятели.Все още си малка :р
П.С.
Апък Пени ти си много тъпа чесно.Не всичко опира до боя.Тъй че вместо да даваш глупави съвети по добре си ги запази за себе си!

7.   Нз дали Пени е тъпа ма ти си тя не е 12 - годишната дето се натиска а 14-годишната и приятелка

8.   Спокойно, света не свършва ако загубиш приятелка : )) ...Ти си права, че си и казала, но тва че тя не те е разбрала е друг въпрос .. ще видиш .. след врем тя ше долети на твоето рамо да плаче .. ; ))