Споделена история от Тинейджърски

Искам да стана певица
Здравейте, аз съм момиче на 16 и мечтата ми е да стана певица, но родителите ми смятат, че не ставам за това, а и белите ми дробове не са развити. Приятелите ми, ми казват че пея хубаво. Предложих на майка ми да ме запише на вокален педагог, но тя не иска и каза че там се записват хора които имат заложби че могат да пеят. Аз и казах, че педагога ще ми тренира гласът и ще ми покаже техники и ще се науча с времето, или поне да ида да изпея една песен и да ми каже дали ставам или не. Обичам да пея и това ме прави много щастлива. Как да докажа на майка ми, че не е така както тя си мисли?

Коментари

1.   Пробвай сама да се консултираш със специалист. Ако ти каже, че имаш гласови данни и ставаш да певица просто трябва да обеди майка ти да те запише.

2.   Подкрепям номер 1. Пробвай и да се включиш в училищния хор (ако имате такъв). Ако те одобрят, значи си добра.

3.   Пей в ютуб, но записвай с хубаво качество, много ме дразнят момичета и момчета с хубави гласове пък записват много гадно и нищо не им се чува от пеенето, а имат дарба. Пусни си песента на слушалки и записвай само твоя глас след това обедини музиката и твоя глас с програма. Качваш и гледаш реакцията на хората. Естествено има много хейтъри и трябва да си готова за това, но ако има и такива на които им харесва значи трябва да продължиш

4.   Напълно съм съгласен с номер 1. Иди сама при музикален педагог, изпей му и ако ти каже, че ставаш, заведи мамка си при него да ѝ каже и на нея, и готово.
astanvila

5.   От авторката: Благодаря за съвета, вчера говорих с майка ми и тя се съгласи, но проблема е, че нямам силен глас и белите ми дробове не са развити както вече казах. Явно родителите ми и без вокален педагог виждат, че не мога да пея, но все пак ще опитам, за да видя какво ще ми каже педагогът.

6.   Добре, ти сама си знаеш недостатъците, но настояваш. Няма лошо, де. Като идеш на вокален педагог, освен ако не е някой велик с препълнени графици, той няма да те върне. А ще започне да шикалкви как ще работи с теб, ще се упражняваш и т. н, а той ще си прибира парите за уроците.
Ако можеше да пееш, до 16 години щеше да си намериш поле за изява на таланта и всички щяха да знаят, вкл и родителите ти.

7.   Миличка вокалните педагози лъжат. Аз ходих една година на музикален педагог който е известен в България и давах по 20 лева на час всеки ден и ме убеждаваше как мога да пея и накрая имаше един концерт на който исках да пея и той ми каза да не ходя. за да не се излагам с ужасния ми глас и тогава научих как ми взимаше парите дълго време. Затова по-добре се яви на кастинг за музикално шоу като Х фактор. Там шансът да разбереш дали ставаш за певица или не е най-голям.

8.   Ако имаш талант може и сама да го развиеш с времето, аз когато бях 5ти клас реших че искам да съм като Мадона и започнах да пея. Не можех хубаво,но с времето забелязах как става все по-чисто и звучи по-добре.
Сега съм на 22 и пеенето ми е хоби. Намерих си работа в ресторант като певица за лятото, но съм студентка по дентална медицина. Съвета ми е това да не ти е основна професия, защото пробиването е трудно и трябват връзки. Пей за удоволствие и ако имаш късмет, и ти е писано ще станеш певица. Нали знаеш правилото: Хоби1-Ум
Хоби2-Тяло
Хоби3-Душа
Работа-Пари

9.   Нали знаеш, че майките казват истината...Докато приятелите си мълчат за някои неща. Не се знае, може майка ти да е прва, а приятелите ти да крият истинат за да не се обидиш. Може да се запишеш с камерата на тела си и да се чуеш, така сама ще разбереш дали можеш.

10.   От авторката: Много благодаря за всички съвети които ми дадохте, родителите ми, ми казаха в срок от 1 седмица да науча една песен, да им я изпея и след това ще преценят дали ще ме пратят при педагог. Стискайте палци! Ще пиша отново след седмица!

11.   Номер 9, не е вярно това, което дрънкаш. Не винаги майките и бащите са прави. На мене нашите ми казваха, че не мога да пея, апък като отидох на мюзик айдъл, взеха, че ме харесаха и продължих напреде.
Добре, че не ги послушах и все пак отидох да се пробвам. Дори критичният Фънки ме хареса много.

12.   100% пееш по-добре от Сузанита. Нищо не губиш :) Консултирай се с някой който разбира от музика и ако ти кажат, че ставаш значи се пробвай да убедиш вашите. Спокойно, вече всеки втори става певец/певица. Ето ти един прост пример- Сузанита. Тя стана известна не заради гласа си (който няма) а заради баща си. Ти пък можеш да не станеш певица заради баща ти и майка ти а заради гласа си, което е по- добрият вариант. Поздрави и лека от мен. -Fluffy

14.   От авторката: край... Родителите ми, ми казаха, че не мога да пея и когато пея гласът ми е стегнат. Аз няма да се откажа, защото смятам, че мога да се науча. Това ми е мечтата да стана певица, и няма да се откажа.

15.   Не искам да те обезкуражавам, но си на 16 години, а разсъждаваш като малко момиченце.
За да станеш певица, трябвало е на 7-10 годишна възраст да се запишеш в хор или певческа група, която да те тренира, за да разбере дали наистина имаш талант.
Родителите дават обективни мнения, а повечето от децата не искат да разберат реалността, за това често се сърдят и обвиняват родителите си.
Какво за теб е- "Искам да стана певица"?
Ако си мислиш за известност си го избий от главата, ако си мислиш че ще изкарваш много пари избий си го от главата.
Поли Генова е единствената от група Бон-Бон, която се издигна и направи самостоятелна кариера, докато другите вече пораснали си останаха в същата група, е и тук-там на някой концерти са беквокали.
Както в спорта, така и в пеенето, в танците е късно да се развиваш на 16-18 години.

16.   Здравей! При мен се случи абсолютно същото нещо. ГОДИНИ молех родителите си да ме заведат на музикален педагог, защото не малко хора са ми казвали, че имам талант, но родителите ми не го забелязваха. С много молби те ме заведоха и ме приеха. Наистина педагозите се учудиха от таланта ми. Вече съм сравнително добра и пея по концерти. Моя съвет е да помолиш родителите ти да ти запишат час за прослушване и педагогът да ти каже вали имаш талант. В началото не е важно да звучиш хубаво - това се постига, а е важно да чуваш ритъма. Ако ще се занимаваш професионално с пеене е добре да те запишат и на

17.   Номер 16, видя ли, че темата е отпреди 5 години. Онова момиче вече е жена на 21 години.
Пейте си, певици колкото щеш.

18.   И мен така ме възпитаха и ми казаха, че пеенето трябва да ти е хоби по-скоро, а не професия. Иначе бях в хор (но в тийнейджърските ми години и влязох с прослушване, за да ме одобрят) разбрах, че мога да пея чак на 12 години, имам роднини, който са музиканти и свирят по хотелите, като студент участвах в два мюзикъла, пях на сцена пред публика, ходила съм на вокални педагози. Никога не са ми казвали, че не мога да пея и че звуча зле, че чак да ми се подиграват... казват ми, че имам добра дикция и пея вярно, само трябва да е по-силно... напоследък и аз се замислям дали да не се пробвам в "Гласът на България"... определено добрите отзиви ми подобриха самочувствието относно пеенето ми. Проблема може би е в характера по-скоро (притеснителна и стреслива съм, а за шоубизнеса трябва да си много отворен и непукист... ).
Не мисля, че е нужно от дете да ходиш на хор... повечето известни певици не са ходили на хор и дори музикално висше нямат и пак са успяли... (особено Мадона, Лили Иванова и тн). Може би просто са имали много късмет или връзки. На известните хора най-редовно им казват, че не могат да пеят (Мадона, Шакира и тн. ) ама не им пука и продължават да го правят...

19.   Авторке, всичко е до талант. Ако по начало пееш фалшиво, няма как да се научиш, дори ако се упражняваш по 12 часа! Някои хора, които пеят страхотно, никога не са ходили на уроци, например Кристиано Роналдо. Знам, че ще свържеш това име с футбол (което е нормално), но си пусни записи, където той пее. Гласът му е ангелски, но той никога не е ходил на уроци и не се е учил да пее. Така че всичко е до талант.

20.   Авторке, и аз искам да съм като Пиер Уудман и цял живот да правя кастинги на новоизлюпени порно-звезди, и аз имам увереност, че средният ми поразмер хуй ще носи неописуемо удоволствие на всички момичета и млади жени, които ще "интервюирам" за порно кариера, ама реалността е друга. Та твоето пеене ще бъде като моето вълшебно ебане - с една дума: имагинерно. Вместо да се пробваш да пееш, почни да учиш как се плете и шие, като още отсега почвай да приготвяш своя чеиз.

21.   За да си певица ти трябва музикален слух, ако пееш фалшиво, значи не е за теб.

22.   Първо - спрете да давате примери с футболисти!!! Писна ми вече да чета във всяка тема за някой футболист!!! Говорим за пеене - давате за пример Кристиано Роналдо. Говорим за свирене на барабани - давате за пример Роналдиньо, който, видите ли, бил свирил на Мондиал 2018. Говорим за свирене на флейта - давате за пример Килиан Мбапе или Джеси Лингард, като за нито единия няма доказателства, че е свирил... Прекалявате!!!
Второ - до всички коментирали след номер 15 - не видяхте ли, че темата е стара? Авторката вече е жена, сигурно вече е омъжена, с дете, а дали е станала певица - един Господ знае...

23.   Хахаха, номер 22, кво се правиш на интересен/на? Като ти е писнало да четеш за футболисти, защо изобщо висиш в тоя форум като дърта клюкарка на прозореца? А и щом споменатите в твоя коментар футболисти са давани като пример, значи пеят и свирят добре!