Споделена история от Тинейджърски

Да се откажа ли от пеенето?
Здравейте, аз съм момиче на 20 години. Моята мечта от малка до сега е да стана певица, когато бях малка, семейството ми нямаше финансовата възможност да ме запише на уроци. Винаги съм си мислела досега, че пея фалшиво, затова не отидох да проверя дали това е така.

По-миналия месец ги помолих да отида да ме прослуша една учителка по- музика и тя ми каза, че не пея фалшиво, но имам проблем с интонирането. когато пея вкъщи дадена песен с инструменал ми е по-лесно, но без да виждам инструментала и текста ми е трудно.
Също така ми е трудно да определям високите и ниски тонове и ги бъркам.

Според вас, трябва ли да се откажа от пеенето?

Коментари

1.   Щом учителката ти е казала, че не пееш фалшиво, значи останалото е практика! Ще успееш, ако го искаш! Давай смело напред, късмет!

2.   Да. За да си успешна певица трябва:
1. Имаш верен, силен, чист глас
2. Да попаднеш на правилните учители.
3. Да намериш начин да се реализираш.
Тоест талант мениджъмт. Певици - много, успешни - малко, успешни и талантливи - още по-малко. Надявам се, че бях ясна.
Ако е само за хоби - няма проблем, но ти питаш друго.
Избери си професия, в която да бъдеш истински добра и да не те е страх, че ще се изложиш. А с пеенето е така.

3.   Не се отказвай от пеенето, но се откажи от това да публикуваш тази история 100 пъти!

4.   Как смяташ да станеш певица на 20 и като нямаш възможност да се обучаваш. Не знам дали си забелязала, но много от успешните певици за учили в някакво музикално училище, свирили са на някакъв инструмент, изкарали са десетски часове в упражнения, имат страхотен глас, със сигурност не пеят фалшиво и до тази възраст са се изявявали някъде пред публика. Всичко това ти си го пропуснала.
Не мисли, че тази професия се състои от хубави парцалки и пари на куп. Докато се стигне до това, бая зор е имало преди това. Освен това, това е професия, в която непрекъснато трябва да се доказваш и да се бориш.
Не ти казвам да се отказваш, а реално да прецениш. Всеки има не една и две мечти, но е станал това, което е можел, а не само това, което е фантазирал.

5.   Абе не се отказвай, но запиши висше и все пак се насочи към нещо друго, което със сигурност да може да ти осигурява прехраната. Пеенето може да е в свободното време пък ако напреднеш може да започнеш да го правиш за постоянно. Но на първо време според мен си осигури нещо по-сигурно.

6.   Последно на 16 или на 20 си? Защото 2-ри път пускаш темата, само че в миналата се представяше за 16-годишна, а сега за 20.
Не е редно да лъжеш, казахме ти още в предната тема, откажи се.
Вместо да се занимаваш с къде, къде по-стойностни неща за едно пораснало момиче, ти занимаваш нас и родителите си мечтата да станеш певица, която няма как да се осъществи поради ред причини.
Лек ден неосъзнато момиче!

7.   Интонирането ти е зле - значи фалшивиш. Не се захващай с непосилни задачи. Пълно е с полупевици.

8.   Здравейте, за първи път пиша в този сайт за една от мечтите си. Никога не бих излъгала дори анонимно за годините си аз съм на 20 години, а не на 16. Много ви благодаря за отговорите. Знам, че всичко това е вярно, просто исках да попитам някой, който знае за тези неща. Всички, певици са ходили на уроци, като малки и не може за една или две години да стана, като тях. Приятен ден.