Споделена история от Тинейджърски

Разбито сърце
Здравейте, пиша това понеже наистина ми писна да надувам главите на приятелките ми с моите любовни проблеми и имам нужда да чуя и мнението на някой неутрален... историята е доста дълга и ще ви разкажа най-важното. Наистина се колебаех дали да я напиша, защото вероятно повечето от вас, които ще я прочетат ще кажат, че това са пубертетски истории.. на 16г. съм и преди три години се запознах с едно момче. Когато се запознахме бях 7 клас, а той беше 10ти.. харесахме се още от самото начало или поне аз де и таака да се каже близо година ме въртя и се правеше, че ме харесва като се сещаше за мен през месец.. аз много добре знаех, че той се занимава с мен и с още момичета, но просто наистина много го харесвах и ми беше достатъчно да бъда една от многото.. нещата така се развиха, че след 7 клас се преместих в друг град.. след като се преместих въпросното момче (нека го наречем Иван) въобще не се интересуваше от мен и не ме и потърси, единствено ваканциите когато си идвах той изненадващо се сещаше за мен и всеки път с оправданието, че съм му липсвала и че се бил променил и аз като най-голямата глупачка всеки път се връзвах и вече, когато си дойдох лятото почнахме да излизаме почти всеки ден и той отново ме лъжеше и аз отново знаех това... когато наближи септември, обаче друго момче привлече моето внимание и реших да се опитам с него, за да мога да забравя Иван.. спрях всякакъв контакт с Иван по мое и по желание на момчето, с което дори започнахме връзка.. Иван ми звънеше за да ми се обяснява в любов както винаги, но тогава бях решена, че всичко между нас е приключило и го решех. Блокирах му номера. Връзката ми с другото момче продължи три месеца. През целия 9ти клас мислех само за Иван, дори когато ходех с другото момче. Това лято Иван отново ме потърси, отново с думите, че се е променил, но това лято и аз се бях променила. Беше ми интересно дали наистина се е променил, а и да си призная наистина имах още чувства, та започнахме да се виждаме и аз се правех, че не ми пука всичко беше ок, той наистина беше сериозен към мен и не се виждаше с други.. разбирахме се... наскоро имаше рожден ден и се видяхме беше сам, а това беше много странно за него, защото той никога не обича да е сам и винаги, когато има рожден ден се събира с приятели на вили и т. н.. Отидох при него да се видим и в началото той не искаше, но аз го помолих дори и за 5 мин даа отида просто да го видя. Отидох беше в ужасно настроение и пиян.. Няма да разказвам с подробности какво сме си говорили, защото започна да става доста дълго и едва ли на някой ще му се чете. Имаше труден момент исках да съм до него и въпреки, че ме гонеше аз стоях и просто го бях прегърнала.. по едно време ми каза, че това лято той бил сериозен към мен, но аз не съм била към него, което не е така... отново аз глупачката му се обясних в любов и му изпях всичко като песен как от 7ми клас не съм го забравила и т. н.... той започна да ме обижда и да ми казва, че съм боклук, аз през цялото време плачех и не знаех как да реагирам и реших да си тръгна, но той не ме пусна... беше някак си на моменти в един момент ме обиждаше и ми казваще, че съм като всички и искаше да си тръгвам, в другия искаше да седя при него и ме целуваше... може би това беше от алкохола, не знам. По едно време тръгна да ми посяга, но не го направи единственото, което направи е да ме дърпа доста силно за косата няколко пъти, но аз не знаех как да реагирам и просто седях и плачех. Накрая след всичко това той ми каза: "Знаеш ли кое е момичето, което винаги съм обичал? " И аз естествено го попитах коя е и след като чух чуждо име си тръгнах и той тръгна след мен, но аз избягах... По-тежко не се бях чувствала никога... Обикалях сама един час и просто плачех.. Очаквах на другия ден да ме потърси, да се извини, но той така и не го направи. Вместо него негов приятел ми писа да ме пита дали днес съм се виждала с него.. Много се ядосах и казах на приятеля му, че не искам повече даже да го виждам след вчера. Приятеля му се опита да го оправдае с това, че Иван е бил пиян, но аз му написах, че не ме интересува. Моля ви дайте ми мнение и съвети.

Коментари

1.   Да, това са тинейджърски драми, но ти си тинейджър и за теб са важни. Всеки преживява някаква любов, това, че си малка, не означава, че трябва всички да те пренебрегнат.

Никога не се навирай при пияни хора, нито ще чуеш нещо приятно, нито ще се случи нещо приятно. Иван е претърпял някакъв вид нервна криза, полял я е с литри алкохол, ти си била единствената, която му е обърнала внимание и той е запознал да си излива всичко трупано върху теб. Нямаш вина. Осъзнавам, че когато някой каже на 16-годишна да забрави за любовта си, това просто няма как да се случи, но е важно да се отърсиш от това момче.

Когато бях по-малка и аз си имах една подобна любов, накрая осъзнах, че съм по-влюбена в образа на момчето, който сама си изградих, а не в това, което той беше всъщност. Прекарала си години в мисли за него, много е възможно да си прекарала години, представяйки си ситуации, които може би никога няма да се случат и си вкарала толкова емоция във въображението си, че си си повярвала и си се влюбила в него, а не в Иван, какъвто е наистина. Такива момчета са паразити за душата ти, те те изпиват, нараняват и ти губят времето. Спри да вярваш в приказки, той дори и да се промени, когато се връща назад към теб, няма магически да стане сериозен, по-скоро ще си връща старите навици, защото знае, че ти ще го търпиш. Възможно е наистина да обича друго момиче, това би обяснило много от поведението му и алкохолът не е оправдание. Знаеш ли, години живях като теб, със следващия ми приятел просто не си паснахме и не бях щастлива, след това останах сама за известно време, имала съм увлечения, но не съм стигала до връзка. Знаех, че все някога ще се влюбя отново и че ще е по-красиво, но дори не чаках този ден. В момента съм с човек, който и пийнал и трезвен иска да съм до него, не да ми пише, не да ми звъни, а да съм там реално. И отношението му е каквото трябва да бъде, не ме обсипва с лъжи, подаръци и цветя, но е там, когато ме е страх, там е, когато имам нужда от приятел, там е, когато съм весела и когато съм тъжна. Трябва да повярваш, че заслужаваш добро отношение и да не се примиряваш с лошото. Човек сам избира с какви хора да е заобиколен и с какви да прекара годините си. Човек сам учи другите как могат и не могат да се отнасят с него и трудно променяш навика им, след като вече са свикнали по един начин с теб. Разбирам, че искаш да си с Иван, независимо дали е лошо, или хубаво с него, защото в момента, искаш само и единствено това момче и никой друг, но така се похабяваш. Млада си и имаш право да живееш живота си както искаш, имаш време да страдаш, но не е правилно спрямо теб самата. Това е мнението на един страничен човек, надявам се да се вслушаш, защото е важно да осъзнаеш нещата, а не само да последваш някакъв си съвет от някаква си непозната. Не си длъжна, но има много момичета като теб и ми е много тъжно, че сте все повече и повече и се въртите в един и същи порочен кръг.

2.   Аз мисля че въпросниа Иван е един женкар, просто е трябвало да го осъзнаеш по рано и да приемеш факта че такива като него не могат да се променят. Разочарована си защото той не е изпитвал това, което и ти към него, но понякога е по добре така защото започваме да гледаме по сериозно на момчетата и да избираме по внимателно, а не да се доверяваме на красивите лица и да се влюбваме в още по красивите ин лъжи.

3.   След няколко дни ще ти мине, бъди спокойна.

4.   Ти си още мъничка да преживяваш подобни неща. Продължи напред и не го търси повече и когато той те потърси не откликвай.

5.   Той ти е казал, че обича друга. Това е. Насила хубост не става. Щом не те обича, нищо не можеш да направиш. Имаше такава песен-Аз търся тебе, ти търсиш друг, той търси друга, тя пък търси друг.. мисля, ч е почти всеки човек е имал несподелена любов. Ще ти мине, просто трябва време. Сигурно и в теб ще има момчета, които са влюбени, пък ти не ги харесваш. Такъв е живота.

6.   Послушай №1 и не се оставяй някакви илюзии или неизживени фантазии да те водят. Истинския живот не е като евтините романтични филми в които героя/героинята печелят любовта на някого след "огромни" усилия. Човек не може да контролира чувствата си но може да осъзнае дали това е влюбен е реалност или мечта.