Споделена история от Тинейджърски

Ставаш по-голям и страха със теб?
Значи цялата дилема, която ме дразни от 1 месец насам е: Когато бях малък почти не съм имал страх към каквото и да е, или ако съм имал, той е бил слаб и съм се справял със него без да губя много време. Сега нещата са различни страхувам се от кучета, коли (ама рядко), от високо, коне, бикове абе почти всички животни, които са по-едри от мен. Освен това почнах да изпитвам страх, когато се замисля по темата, когато ми се наложи да се защитавам от други хора или, както им викате (доминатори) страха идва от това, че когато се боря със даден човек, той с две думи няма да се откаже да се бие с мен, докато не препадне или нещо такова. Това е като цяло по моята тема.

Коментари

1.   Отиди на психолог. Другият вариант е да избягваш да се срещаш с всички неща, от които те е страх.

2.   Според мен много хора се страхуват от кучетата включително и аз!
До колкото знам, конете са добри и смирени животинки а колите какво да ти кажа, колко пъти съм била на косъм да ме думне някаква кола..
ама все се измъквам някак. Та.. моето мнение е, че ти страдаш от страхова невроза не съм лекар, но мисля, че това ти е проблема.

- Ангела

3.   Почти всеки един тийн минава през това. На тази възраст започва израстването от деца в хора и започваме да осъзнаваме, че безгрижният и безопасен свят, в който сме живели всъщност не е такъв. Осъзнаваме опасностите, които всъщност крие този свят и страховете могат да се появят във всякакви форми и състояния

4.   Според мен е нормално страхът да става по-голям с годините. Причината за мен е, че като малък разбираш, че има опасност, но не и точните последици от нея. Докато като си по-голям ясно разбираш какви могат да бъдат последиците и това засилва страха ти. При мен също е така, но си го обяснявам с тази причина и това премахва тревожността ми.

5.   Проблемът според мен е, че когато човек порастне, започва да мисли твърде много...

6.   последните два коментара съм напълно съгласен, че много повече мислим какво ще стане от колкото като деца