Споделена история от Тинейджърски

Скарах се с най-добрата ми приятелка
Здравейте.
Искам да запазя анонимност в тази история. Няма към кой да се обърна и затова писах на Вас.
Нека да започнем с историята. Преди време някъде околко година две се скарах с моята най-добра приятелка, защото правех грешка след грешка,
тя ми прощаваше но явно последния път ми загуби доверие. Пробвах с какви ли не неща да и го спечеля отново, но нищо не се получаваше.
Всяка година и честитя рождения ден тя ми благоради, питам я дали е добре и всичко наред ли е покрай нея и до там. Преди седмица си писахме най- общи неща как си, добре ли си, всичко покрай теб океу ли е, но след последното изчечение аз и казах че ми тежи на съвеста че не сме приятелки и някак искам да върна времето назад но уви неможе и тя не ми отговори. Искам да сме си приятелки както преди, защото изгубех всекиго от моята компания. Кой тръгна в чужбина, кой в друг град майка ми я няма тук до мен баща ми също а брат ми неможе да ми даде съвет и така. Моля Ви дайте ми съвет как да и спечеля отново доверието и да сме
си пак приятелки.

Коментари

1.   Миличка, насила хубост не става! Ако тя не желае да бъдете приятелки няма как да я накараш пак да сте приятелки. Просто преми нещата, такива, каквито са и продължи напред! Дори и да реши пак да ти е приятелка доверието между вас отдавна се пропукало и никога няма да бъде точно като преди. Също като счупена ваза дори да я залепиш счупеното пак си личи.

2.   Здравей! Разбирам, че ти е трудно да приемеш загубата на близък приятел. Предполагам, че сте преживяли прекрасни неща и спомените те измъчват. Според мен, последното което можеш да направиш е да я убедиш да се видите някъде и да, и разкажеш колко много означава тя за теб, колко я обичаш и колко съжаляваш за всичко. Знам, че сигурнос много пъти си си мислила за подобно решение, но едва ли ти остава друго. Или се сближи по някакъв начин с новите ѝ приятелки и се опитай да ги накараш да ѝ кажат, че съжаляваш и имаш нужда от нея. Или пък излизай много често с тях, за да я накараш да ревнува. Постоянно бъдете заедно, ходете заедно да хапвате, по магазините, на разни екскурзии, преспивайте една в друга и нека да няма ден, в който да не се виждате. Така, тя ще се сети че ти си си нейната приятелка и ще поиска отново за да сте такива. А и в крайна сметка, може би е най-добре да се съгласиш да сте просто приятелки, а не най-добри. За да не я загубиш напълно.
Но мисля, че е най-добре да приемеш нейния отказ и да продължиш напред. Да се запознаеш с нови хора, да намериш други приятели. Не повтаряй грешките, които си направила с приятелката си и с тях. Усмихне се на живота и той ще се усмихне на теб!
Надявам се да съм ти помогнала и ти пожелавам много успех в това, а и в други начинания.

3.   Според мен не можеш да спечелиш доверието й отново. По-добре си търси други приятелки.