Споделена история от Тинейджърски

Тормозят ме, а от училището не взимат никакви мерки
Здравейте, момче на 13 години съм. Няколко мои врагове от класа ми ме тормозят. Умишлено. Имат инсталиран някакъв софтуер (или каквото и да е ) на телефона, който позволява да се увеличава много силно звука. И така. Те знаят, че мразя чалгата, но ми я надтякват всеки ден. И аз мога да пускам музика, но те имат някаква специална програма за звук, а аз не. Около трима-четирима са. И това е всеки ден. Дори и да се оплача на някой от училище, няма ефект. Чалгата се пуска в междучасие, но понякога и по време на часовете. Просто от училището бездействат и не взимат мерки, а могат. Чудя се вече на кой да се оплача и кой ще взима мерки, защото нямаме никакви директори и т. н в училището за съжаление :( Ако имахме директори, този проблем можеше да се реши, ама в това западно училище в Пловдив нямаме :(((((. Аз измислих вариант да донеса едно радио, което може да се слуша силно, само дето няма място в раницата, а и може да няма качествен сигнал. Никакви наказания нямат, дори и при тормоз.

Коментари

1.   Да ти имам проблема... Никой възрастен няма да се занимава с такива незначителни глупости. Проблемът сам си го правиш, защото им обръщаш внимание. Това ги мотивира допълнително. Стани да изиграеш един кючек следващия път и ще видиш колко бързо ще им омръзне да ти пускат чалга.

2.   Ами слагай си слушалки и си слушай твоята музика. Другият еариснт е да се престориш че си падаш по чалгата. Те като видят, че не те дразнят, ще спрат.

3.   Ъм, решението е много лесно - нарича се слушалки игнор. Готово

4.   България момче! Тези, като само ти пускат музика е добре да не решат да те бият.

5.   От автора: А защо не ми пускат друга музика? Например денс, поп, класическа музика, евроденс, ретро, музика от 80-те и 90-те или 00-s?

6.   Доста глупав проблем... Вземи си едни слушалки и се прави,че не ги слушаш. И аз не обичам чалгата,но всичките ми приятели са чалгари

7.   Направи се, че ти харесва. Сериозен съм. Влез малко в роля. Почни да щракаш мазно с пръсти на чалгията. Ще спре да им пука тогава.

8.   Извинете , кога ще одобрите коментарите?

9.   Като си написал " тормозят" помислих че става дума за бой или за нещо подобно. А то била чалга... какво като е чалга бе? Усмихни им се и ги помоли да увеличат и ще видиш как ще им замине интереса да те тормозят да ти имах проблемите....

боже..

10.   Нека някой ти да повдигне въпроса на родителската среща. А ти може да направиш подписка, заедно с други ученици (а защо не и учители) от училището, да се промени правилника, например преди час всички да оставят телефоните си в кутия. В края на часа естествено си ги вземате обратно.

11.   Пускай им църковна музика ..

12.   От автора: До тези, които пишат за слушалки:
Имам, но без да искам ги развалих. И освен това пише, че не са позволени телефони по време на час.

13.   От автора: днес на обяд по време на час пак пускаха някакви умрели песни, вместо песни от 90-те или пък някакви от Billboard.

14.   Вземи си малка колонка, която е с блутот, има едни където са много силни, отиди в Технополис. Ще им натриеш носовете на дразнителите.

15.   Автора до 14: Благодаря за съвета, ще си помисля. Това май го правят и те използват силна колона.

16.   Браво момче, че не си като останалите. Неможеш да ограничиш никой в неговите предпочитания. Това е индивидуален избор и свобода. Ти им лепваш някакъв свой етикет, че щом слушат чалга са по-глупави от теб и затова ти се дразнят. Те искат да си като тях, но ставай. Просто ги изтърпи и не си създавай повече проблеми. Слушай своята музика вкъщи или се примести в друго училище, ако ситуацията стане нетърпима.

17.   От автора до 16: Не може само аз да слушам своята музика вкъщи, а те да си пускат чалгата в училище. Както и да е, сега няма чалга, ама за съжаление май е временно. Иначе те наистина са глупави. Дори понякога чувам и, че ме обиждат, но не пред мен, за да не ги изкажа.

18.   Това, че някой те обижда не го прави глупав, не се сърди, но това са детски работи. Аз мислех, че ти се бориш за това да слушаш своята музика, а ти искаш те да слушат твоята музика тоест да налагаш своят стил. Това, че чалгата се прави от полуголи лелки препълнени със силикон не я прави по-лоша от музиката на 90-те, която е правена от наркомани,които повето от тях не са живи досека.

19.   Номер 1 е много прав! Не показвай, че ти пука, даже се прави, че се кефиш.

А иначе, не мисли че от училището биха направили каквото и да е. Дори и за по-сериозен проблем, а и занапред в живота - на никой не му пука за проблемите ти. Както виждаш, даже всички злоупотребяват с тях. Намират слабото място и те удрят.... затова никога не очаквай нищо от никого. Или ако очакваш нещо, то да бъде най-лошото. Разчитай и имай доверие само и единствено на себе си!