Споделена история от Тинейджърски

Нещата се объркаха
Здравейте! Пиша тук за първи път и се надявам да получа добри съвети. Та моята история е следната: Има едно момче с което бяхме съученици, но сега учим в различни училища. Откакто го познавам неговата компания винаги ми е била приятна. Отпреди няколко месеца започнах да си представям как се прегръщаме и т. н. , а малко след това осъзнах, че го харесвам. Една вечер бяхме навън с компанията и той се преструваше че ми се сърди и затова аз го гушках не го пусках и след около 2 часа той ми се ''отсърди''. Започна да ме прегръща, да ме закача, за да му обърна внимание и такива неща. Когато се бяхме събрали на обичайното място с обичайните хора той ми каза че трябва да ми каже нещо в ъгъла, но не успя и затова дойде да ме изпрати. Докато вървяхме към вкъщи той ми подаде ръка и аз я хванах и се почувствах много добре(само да отбележа, че докато вървяхме към обичайното място и малко преди това бяхме прегърнати). Когато наближихме моята къща аз седнах защото се бях ''уморила'' и малко по малко той се приближаваше все повече и повече докато не клекна пред мен, не сложи ръцете си на моите колене и не бяхме опряни един в друг. Накрая той ми каза че също ме харесва, аз се учудих и затова му казах, че не нямам думи и се разбрахме да говорим на следващия ден. Малко след като се консултирах с моята най-добра приятелка му писах за да се уверя, че ще говорим и той ми каза че негов приятел го е накарал да се пошегува с мен. След това говорих с един приятел, който не се е усетил че съм била на високоговорител и приятелите му плюс момчето, което харесвам и той е разбрал за чувствата ми към него и е разказал на 2 души, от които разбрах всичко. Успях да го убедя, че не го харесвам като повече от приятел. Не знам защо но ме отбягваше, после ми казваше здрасти и чао и понякога ме заговаряше, но сега нито си пишем нито излизаме заедно, нито си говорим и не знам какво да правя, а много искам да се съберем или поне да сме както преди. Моля Ви, кажете ми какво да правя. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Уважаема авторке,

От историята ти не можах да разбера... ти как точно го харесваш всъщност... защото оставам с впечатлението, че не е само като приятел.

По стила ти съдя, че вероятно си в ранно-тийнейджърска вързраст и затова ще те посъветвам съответно:

Ако го харесваш като нещо повече от приятел - не се срамувай от чувствата си - признай си и на себе си и на него. Знам че изглежда плашещо като опция, но... от гледна точка на опита, мога да кажа, че най-много се съжалява не за това какво сме казали, а какво не сме.

Така че ако го харесваш, което май е случаят - признай си, дай му малко време да помисли (няколко дни примерно, защото от описанието ти съдя, че и той те харесва, но е точно толкова стреснат и объркан, колкото си и ти самата) и ако се окаже взаимно - си изживейте емоцията, ако ли пък не - тегли му една и продължавай нататък, свят голям - момчета много.

Поздрави и успех!

2.   Прати му гола снимка. По възможност с разтворени бедра, за да ти види путката и да му стане. Ще видиш как ще изприпка при теб като кученце.

3.   Вероятно е още малък и объркан. Може да го е страх да влиза във връзка... На колко години сте? И още нещо-винаги оставяй момчето да те гони и ухажва, а не ти него. Така го плашиш.