Споделена история от Тинейджърски

Страшно мързелива ! Помощ !
Здравейте! Момиче съм и съм на 15. Страшно много съм мързелива и усещам, че това ми вреди. Спя до 13 часа, искам да уча - сядам да уча, но ме домързява и ми се доспива и така не мога. Нищо не мога да направя. Искам, но сякаш нещо не ми позволява. Преди бях толкова енергична, постоянно трябваше да правя нещо, защото ми ставаше скучно и не можех да стоя без да правя нещо. Понякога не мога да се позная. Понякога си задавам въпроса, , В какво се превърнах? " Не знам какво да правя. Как да се справя с мързела? Скоро време съвсем ме завладя. Помогнете ми! Какво да правя? Дайте ми съвет, моля Ви! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Преходно е спокойно. И аз бях така преди известно време.
Намери си занимание... хоби, гледай филми, сериали. Пак си мързелувай, но гледай да извличаш някаква полза от цялата тая работа.
Примерно гледай научнопопулярни филми, чети статии, интересувай се от нещо. Бъди любознателна поне. Или пък това със съня... че спиш много или че те мързи. То това води до креативност ^^ започваш да мислиш различно с времето.

Аз съм на мнение, че всеки трябва да прави това, което иска. И това, което го кара да се чувстав добре и щастлив. Ако това те прави щастлива... да бездейставш или да си мързелуваш - няма лошо. Въпроса е там, че така нищо няма да постигнеш, но ако си човек без амбиции - си е напълно 'окей.
Но ако виждаш, че нещата отиват на зле... търсиш и искаш промяня - то тогава нещата ще се случат. It's not big deal! :) Намери си... страст! Било го любов, занимение, силно хоби или нещо, което обичаш да правиш като цяло (освен съня и мързела).

Няма страшно. Пък и предвид пролетната умора и това, че сега времето е необичайно за периода ноември-демекври месец... и аз усещам някаква такава умора. Съвсем нормално да ти се спи и да не ти се прави нещо. Погледни го от другата страна... ако ти не правиш нищо, то все някой ще го направи вместо теб, хаха.
За мен чашата е винаги на половина пълна. :) Съветвам те и ти да погледнеш нещата през моите очи.

Момче на 20.

3.   Възможно е от стрес, преумора да няма човек желание да стане от леглото. За всеки случай ти препоръчвам да си провериш щитовидната жлеза и нивото на витавин Д. Понякога едни витамини вършат чудеса.