Споделена история от Тинейджърски

Адски стресирана
Здравейте! Момиче на 16г. съм и никога не съм вярвала, че ще ми се наложи да пиша тук. Единственото нещо, което правя е да чета историите на хората и да пиша коментари.

Та сега нека по същество.. с една дума съм АДСКИ СТРЕСИРАНА. Проблемите в семейството ми не спират. В училище са рядкост, но пак ги има. От личните ми проблеми не мога да се средоточа и да уча. Постоянно съм разсеяна и от отличничка се превърнах в четворкаджийка... Изнервям се и от най-малкото. Дори и муха да бръмне ми идва да счупя нещо от ярост и да псувам. Постоянно проблеми, постоянно.. искала съм толкова много пъти да се натровя с хапчета, но все спирам. Дори и приятелите ми забелязват от държанието ми, че нещо ми има. Не знам вече как да се справя с всичко това.. Просто вече не издържам!

Коментари

1.   Честито. След няколкого години ще е още по-драматично, когато имаш и сметки. Съветът ми е да си дадеш някакво време да се отпуснеш, когато аз съм стресирана си купувам книга, изключвам си интернета и някоя събота или неделя изобщо не отразявам, че има живот извън дадена стая, в която съм се нагнездила. Пробвай да лягаш по-рано, отново си изключвай интернета и ставай поне един час преди да се налага да се оправиш и да излезеш. Странно е, но наистина много помага, когато сутрин имаш време за себе си, докато другите още сънуват. Гадно е да ставаш рано, на никой не му е приятно, но щом веднъж се изправиш и кафето ти е готово, времето замръзва за половин час, в който имаш време да се отпуснеш. Слушай музика, изчисти си стаята, разходи се сама до някоя книжарница, до парк ли просто по работа, но се разхождай без да бързаш и без да мислиш за проблеми. Абстрахирай се от всичко поне за един ден и след това ще се чувстваш по-добре. Стресът е нещо, което се сваля като стара любима дреха, в началото ти е трудно да го свалиш, но след час си облякъл нова блуза и се чувстваш по-добре, та чак се чудиш защо си носил със себе си толкова време нещо скъсано. Не се напивай, не се друсай с лекарства и не поемай по път, за който ще съжаляваш след време.

2.   Авторке, мисля, че имаш нужда да отидеш на психолог. Виждам, че са ти се натрупали прекалено много проблеми и май си отчаяна от живота.. Предлагам ти да се консултираш с терапевт (психолог) и да видиш дали състоянието ти се подобрява! :)