Споделена история от Тинейджърски

Самотна,изолирана от света не знам как да го нарека
Здравейте! Скоро ставам на 18 а се чувствам сама,тъжна,гадно ми е. Проблема е,че ми е ниско самочувствието и не само. Имам ограничено мислене,смотана без приятели. Винаги съм искала да имам приятели, с които да си споделяме,да излизаме насам натам. Но уви нямам и не ми се получава. Срамувам се да заговоря някой ако ли пък говоря с някой се притеснявам и изчервявам. Имах връзки тази година,но те бяха краткотрайни. Не ми се получава и с момчетата. Излизала съм с тях,но само за месец. Не знам какво да говоря явно е от ограниченото ми мислене. Отгледана съм от баба и дядо. Скромна,свестна съм въпреки че в днешно време са малко такива момичета. В днешно време момчетата искат секс а аз не искам, не съм готова. И сигурно за това имам кратки връзки. Да си намеря някакво хоби няма как,защото живея в малък град. Няма на какво да се запиша, което да ме влече. Има само народни танци,мажоретки. Не ми харсва това.Как да не карам този тежък пубертет. Много страдам,като гледам любовни филми и ми става тежко и се размечтавам. Направих се регистрация в сайт за запознанства, но и нам не се получи. Всички ги отрязах. Как да си намеря гадже,приятели, да бъди по отракана с по-голямо самочувствие

Коментари

1.   "В днешно време момчетата искат секс"...... Защо слагаш всички момчета под общ знаменател? Да, има много боклуци, които търсят секс за една вечер и после кой от къде е. Но има и много свестни момчета, които търсим ЛЮБОВ. Любов, уважение, вярност, отдаденост на любимия човек. Не се отказвай, ще намериш твоето момче. Също така трябва да бъдеш по-общителна, да търсиш хора с общи интереси. Звучи лесно, но знам, че не е. Аз също не съм от най-общителните и те разбирам.

М 21.

2.   Може би ти е повлияло това, че си отгледана от баба и дядо. Но така е по-добре отколкото да си без родители или алкохолици такива. Започни нещо да правиш-да учиш или да работиш и постепенно ще се отпуснеш. А иначе вярвай в себе си, харесай се имсе приеми такава, каквато си. Обичай се.

4.   Не ти трябва да си отракана, а самочувствието трябва да е с мярка и покрито. Недей да вървиш срещу себе си, за да се харесаш на хора, с които дори нямаш общи черти. И аз скоро ставам на 18 и се чувствам по същия начин. Нямам обаче намерение да се променям, за да се харесам на някой келеш, особено пък да се променям към лошо.
Аз лично, не знам какво точно да те посъветвам, тъй като търся отговори на същите въпроси, на които и ти. Изчакай да свърши училище, премести се някъде с повече хора, запиши да учиш, в по-голям град се запиши на спорт(ако ще имаш време) и ще се запознаеш с нови хора. Успех!