Споделена история от Тинейджърски

Тийнейджър и млада майка
Здравейте! Аз съм момче на 18 години, все още ученик с амбиции за хубаво образование и работа. Моята история е, че се срещнах с приятелка от детството, с която се харесвахме, когато бяхме на по 10 и не се бяхме виждали от години. В момента тя е на 21, има дете и мъж, който е по-голям и мисли, че може да прави каквото иска. Ходи по жени и я лъже, но пък с бебето се отнася перфектно! Скоро се видяхме с нея и нещо пламна и в мен, и в нея... посъветвайте ме как да постъпя. Дали да се отдръпна?

Коментари

2.   Да,ако не искаш в един момент да си изядеш боя.

3.   Задължително се отдръпни, момко, и си намери връстничка поне, свободна, в противен случай ще съжалаяваш, със сигурност! Късмет!

5.   Преди да предприемеш каквото и да било трябва да се увериш, че ще можеш да поемеш грижа за нейното дете и да си сигурен, че това към нея е любов, а не просто страст, защото ако е страст не си струва да си разбие семейството заради нещо мимолетно. Според мен ако смяташ, че чувствата ти са истински тогава проведи сериозен разговор с нея на тази тема. Ако тя отвръща на същото, най-добре я посъветвай да напусне мъжа си, защото и без това той не я заслужава.

6.   №5, детето не е собственост на майката и няма какви грижи да поема за него.

7.   Номер 2 прекали! Това с боя не беше редно да го казва, Приятел най добре изчакай да остане сама и тогава я посъветвай да напусне мъжа си. Виждам че е имало старо приятелство между вас двамата, дай й време да го обмисли.

8.   Стой далеч. Тя е решила да бъде млада майка, поела е отговорност към дете и съпруг, дори семейството ѝ да се разпада, тя да не е щастлива и да е осъзнала, че животът не е лесен, ти не можеш да направиш нищо за нея. Ти си на 18, трябва да учиш, да се забавляваш, да излизаш, а не да поемаш отговорност за приятелка, която е родила и смята да напусне съпруга си. С нея не можеш да имаш връзка, каквато ти се иска. Когато ти тежи едно дете, нещата са коренно различни. Различно е и да живееш сам, да разполагаш с твой средства и да ги разпределяш за сметки, памперси и храна. Опитай се да не се месиш в това семейство и да не ставаш причина за изневяра. Няма значение какъв човек е мъжът ѝ, тя е с него и имат дете. Млада е, объркана е, тъжна е, трудно ѝ е, но ти не трябва да се месиш, докато тя не си вземе решенията и не си стъпи на краката сама. Най-лесно ще ѝ е да се опре на нова любов и да приключи с играта на семейство, но това е красиво само по филмите, в реалността е друго.

9.   №6 Щом мъжът се отнася така с жената, би било неуместно детето да остане под негова закрила, така че може да се каже, че е собственост на майката, да☺

10.   Благодаря ви за съветите!
Номер 2, бъди сигурен, че няма да си изям боя ;)

11.   Тая тема си я пуснал в още два сайта!

12.   Номер 11 Бъркаш се с някоя друга история...