Споделена история от Тинейджърски

Момчето, което все зяпа :))
Привет! :) първо искам да ви пожелая весело посрещане на Новата година! Сега нека преминем към това, което ме интересува. В училище има едно момче, което съм си харесала и е от горния клас. Много често, докато се разминаваме по коридорите забелязвам как се прави, че не ме забелязва, а всъщност с периферното си зрение го виждам как гледа като отмина. Понякога събирам смелост и го поглеждам право в очите и тогава той също си позволява да ме гледа в очите и то доста продължително. Но изражението му винаги е супер сериозно. От време на време виждам по устните му да играе нещо като полуусмивка, но е толкова незабележима, че не знам дали не си въобразявам. Ние дори не си знаем имената, знаем си само физиономиите и в началото се сещах за него като момчето, което все зяпа :D Мисля, че го харесвам но не знам дали той харесва мен, защото момчетата много често си оглеждат момичетата най-безцеремоннмо, без да е нужно да харесват някоя... Как да разбера, как да го заговоря като е все с приятели? Пък и да не беше, как да му кажа здрасти, ни в клин, ни в ръкав? Понякога си мисля, че не може да говори, никога не съм му чувала гласа! Дори съм се чудила дали не е тъп и наистина не може да говори, но очите така му проблясват, че не мога да го повярвам :D По-скоро ми изглежда голяма скрита лимонка. Това се случва от началото на учебната година, близо 3 месеца само се гледаме и това ми писна. Искам сега като ида на училище след коледната ваканция по някакъв начин да разбера дали наистина ме харесва, и ако ме харесва да го хващам, защото знам, че аз го харесвам :D Как да действам в подобна ситуация??

Коментари

1.   Според мен те харесва, обаче е прекалено срамежлив и най-вероятно ще трябва ти да направиш първата крачка, в което няма нищо страшно или срамно. На първо време се навъртай повече около него, по някакъв начин се опитай да бъдеш по-нахална, в смисъл да го гледаш повече време и да наблюдаваш реакциите му, може и да го заговориш, дори за най-глупавата възможна тема, смисъл такъв, ако искаш нещо да се получи, трябва да направиш дори най-малкото.

2.   Е какво толкова де бъди ти готината. Отиди при него без въобще да се срамуваш все пак три месеца се гледате редно е поне да се запознаете иначе според щом той досега нищо не е направил по въпроса значи като цяло е яко спекъл и комплексар. Три месеца се прави, че не те забелязва а всъщност му се иска ти да го забележиш, така че другия път като те зяпа директно отиди при него и го заговори. Няма значение за какво ще си говорите просто се запознай с него. Едва ли има момче, което да отблъсне някое момиче ако тя действа първа, даже напротива това в повечето случаи е много секси. Ако нещо ти се направи на много важен (ако това е от което се притесняваш) тегли му една майна на секундата защото не те заслужава, три месеца да те мъчи в училище ужас аз ако съм на теб ще го намразя, три месеца толкова ли е зает, че не намери 5 мин и малко смелост да дойде да ти се представи нищо страшно няма в това. И ти също няма от какво да се притесняваш, действай защото очевидно той няма да го направи. И все пак като се запознаете, това не означава, че трябва да станете гаджета или нещо такова. НЕ отиваш при него с думите „здравей харесвам те искаш ли да ходим” ами просто да се запознаете приятелски и може да излезете на кафе някой път или поне да се поздравявате като се разминавате а не да се праите на много недоатъпни това е лапешко, несериозно и комплесарско.

3.   Да го оставиш намира може би? На сила, хубост не става. Щом той не е предприел каквото и да било не мисля, че чувствата са ви взаимни.

4.   Бутни го уж случайно като се разминавате и му се извини и виж как ще реагира.