Споделена история от Тинейджърски

Проблеми с "най-добрата" ми приятелка
Имам огромен проблем с "най - добрата" ми приятелка. От седем месеца не спираме да се караме. Първоначално се карахме за така навлезналия к-поп (тя го слуша, а аз не мога да го понасям), но след това тя ме заряза заради момче с което били "гаджета", а всъщност тя ме излъга многократно. В момента аз излизам с братовчедка й и с нея сме в прекрасни отношения и ми се струва, че тя завижда или ревнува. Макар, че винаги ме е копирала аз си я обичах, като приятелка и й вярвах. Но събитията, които се случиха напоследък са доста гадни (поне за мен). Тя ми развали рождения ден.... много дълга история.. Понеже съм супер чувствителна и докато се карахме винаги съм страдала, но изведнъж тва се превърна в гняв и омраза. Тя супер много се е променила. Вече пуши, пие, не ходи на училище, а преди не беше такава... но за това й майка й има вина (много рядко си е вкъщи понеже работи много). Последния ни скандал беше на 1 януари тази година, когато тя ми каза, че съм тъпо русо създание и съм била супер грозна... Принципно съм с русо омбре, но това не ме прави тъпа... Уча в елитна езикова гимназия в София, а тя не може дори да пише правилно понякога и учи в шивашкия техникум.. Минала година даже остана на поправителен, но както и да е бе го очаквах от нея. Характера ми е такъв, че мразя някой да ми се прави на оборотен и умен и да ми се хвали, когато IQ-то му е под средно. Какво вие бихте направили в този случай? Мерси предварително за съветите!

Коментари

1.   Личи си от километри, че не ти е приятелка. Начало на новата година е, направи промяна. Отърви се от хората като нея. Излизай, запиши се на спорт, ходи на различни места и ще откриеш нови хора и нови приятели, нови истински приятели!

2.   Не искам да съм хейтър, но цялата история ми се струва смешна. Как нещо като к-поп може да раздели приятелки. В 21 век всеки има различни интереси и ако това е причината да се караш с "най-добрия" си приятел въобще приятелство ли е. Разбирам, че и други неща са се случили, но да караш приятеля си да ревнува ме хвърли в оркестъра. Надявам се скоро да пораснеш!

АМ