Споделена история от Тинейджърски

Песимист
Здравейте. Искам да ви помоля за съвет. Много голям песимист съм. Най-много се ядосвам, когато предстои пътуване или някой близък пътува... все мисля за най-лошото. Много се дразня. Кажете какво да правя, имам чувство, че предизвиквам съдбата! Помощ!

Коментари

1.   Първо - успокой се! Нищо няма да стане! Второ - пий чай от лайка, спортувай, прави любимите си неща, чети книга, смей се(намалява с 26% кортизола), пускай си музика, спи по-дълго, медитирай, вземи си домашен любимец или релаксирай с топла вана!
Момиче, 12 години.

2.   Е, хайде, сега, не се ласкай! Едва ли си толкова велик/велика! По-скоро, може би имаш някаква тревожност, която може и да стане по-голяма в бъдеще. Ако можеш потърси помощ. Ако не, постарай се да излезеш от нея с позитивни и активни занимания. когато ти се заредиш с положителна енергия, няма да си мислиш, че ще се случат гадни неща.

3.   Ами честно казано не знам какво е да си песимист, защото винаги съм била позитивна. Пробвай нови неща, запознавай се с нови хора, забавлявай се, слушай музика защото тя помага (на мен винаги ми действа), чувай се с любими хора и още многооо неща. Когато правиш нещо, което ти харесва просто спираш да се фокусираш върху лошите неща. Понякога всички трябва да правим нещо, което не ни харесва, но можем да си го направим НАШЕТО НЕЩО. Например мразиш да пътуваш: не мисли за инцидентите или там каквото те тревожи. Концентрирай се върху това как ще си прекараш прекрасно и после ще имаш много хубави спомени. Гледай от позитивната страна на нещата, защото винаги има такава. Мога да напиша още много неща, които могат да са ти полезни. Просто питай! Надявам се да съм помогнала.

К. К. 13год.

4.   Няма такова нещо като да предизвикаш съдбата. Това са глупости. Повярвай ми, аз мисля само хубавото и нищо хубаво не ми се е случило напоследък :D. Няма нищо лошо да се притесняваш за някой близък докато пътува - това е нормално. Съвсем да не го пуснеш да пътува - това вече е тревожно.